Odjidja: "Dit was mijn afscheid van AA Gent"

door
Odjidja:

AA Gent sloot zijn seizoen zaterdag in schoonheid af, want het klopte in zijn slotmatch Standard met 3-1. Topschutter Hugo Cuypers stal de show door met een hattrick zijn seizoenstotaal nog aan te dikken tot 27 doelpunten, maar vele ogen waren ook gericht op Vadis Odjidja. De aanvoerder verscheen nog eens aan de aftrap in zijn laatste wedstrijd in de Ghelamco Arena.


Tot dusver hadden AA Gent en Odjidja nog niet gecommuniceerd over de toekomst van de 34-jarige middenvelder, wiens (zware) contract afloopt. De verwachting was wel al geruime tijd dat de samenwerking niet verlengd zou worden en dat heeft Odjidja na de wedstrijd ook bevestigd. "Ik denk dat het vanavond een afscheid is, ik ben mij daarvan bewust. Ik heb geen contract meer voor volgend jaar. Het is een mooie periode geweest met ups en downs, maar aan alle mooie liedjes komt een einde", tekende Sporza immers op.

Odjidja was vijf jaar aan de slag bij AA Gent, waar hij al zijn eerste voetbalpasjes als jeugdspeler gezet had en in 2018 terugkeerde. Gent betaalde destijds 2,2 miljoen euro om hem bij Olympiakos weg te halen en dat bleek een goede zet. Odjidja groeide uit tot een belangrijke pion, maar blessures en de jaren begonnen de laatste seizoenen alsmaar duidelijker op hem te wegen. Uiteindelijk trok hij 204 keer het Gentse shirt aan, waarbij hij 20 keer scoorde en 37 assists uitdeelde.

LEES OOK: Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Toekomst nog onduidelijk

Wat nu de volgende stap is voor Odjidja, kon de speler nog niet zeggen. "Ik weet nog niet waar mijn toekomst ligt", was hij eerlijk. "Vandaag is hier het afscheid en daarna zien we wel. Ik voel me nog zeer goed, ik heb vandaag ook laten zien dat ik zeker nog van waarde ben. Ik denk dat ik nog een paar jaar zal blijven voetballen."

Is zijn vertrek een verlies voor AA Gent?

Meest recent

'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

1
1
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

16
16
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

146
146
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

100
100
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

211
211
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

287
287
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

209
209
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

171
171
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

274
274
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

349
349
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

312
312
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

281
281
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

431
431
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

580
580
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

228
228
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

47
47
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen"

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

68
68
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

330
330
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

159
159
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

96
96
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

138
138
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

111
111
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

294
294
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

142
142
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

481
481

Meer sportnieuws