Union tart alle economische logica bij winnen landstitel

280
Union tart alle economische logica bij winnen landstitel

Royal Union SG heeft met nog één wedstrijd te gaan de landstitel niet meer in eigen handen. De Brusselaars moeten in eigen huis winnen van Club Brugge en hopen dat Antwerp punten laat liggen. Sinds hun promotie naar de hoogste klasse van het Belgische voetbal doet de Brusselse traditieclub het bijzonder goed. En dat is vanuit financieel standpunt zeer opvallend. 


Want Union moet het met heel wat minder stellen dan zijn rechtstreekse concurrenten. De spelers van coach Karel Geraerts krijgen bijvoorbeeld heel wat minder loon dan wat ze zouden verdienen bij andere Belgische clubs. "Union slaagt er met minder geld in om dezelfde of betere resultaten te boeken dan hun concurrenten aan de Belgische top", aldus Thomas Peeters, sporteconoom aan de Erasmusuniversiteit van Rotterdam, aan Het Laatste Nieuws. 

"Dan moet je zeggen: chapeau. Normaal is de loonkost een supervoorspeller van de ranking op het einde van het seizoen", ging de expert verder. "De meest betalende club staat bovenaan, de minst betalende club onderaan. Union staat zeker niet op één in de loonsommen. Als die club nu de competitie zou winnen, is dat economisch opvallend."

LEES OOK: Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

PREMIER LEAGUE

Er moet wel een kanttekening gemaakt worden. Union is de zusterclub van het Engelse Brighton, dat sinds de promotie van de Brusselse traditieclub al 26 miljoen euro heeft gepompt in het project. "Maar dat is niet extreem gek vergeleken met wat andere topclubs zoals Antwerp al investeerden. Nogal wat buitenlandse eigenaars zoals in de Premier League halen succes met 'grof geld', Union zou ik meer het 'bedachtzame geld' noemen."

Wint Union dit weekend van Brugge?

Meest recent

Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

7
7
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

10
10
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

24
24
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

46
46
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

171
171
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

53
53
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

50
50
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

120
120
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

33
33
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

143
143
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

686
686
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

49
49
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

98
98
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

62
62
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

64
64
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

335
335
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

152
152
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

94
94
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

182
182
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

227
227
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

173
173
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

117
117
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

225
225
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

133
133

Meer sportnieuws