Machtsspel bij Club Brugge ontketent transferrevolutie

1296
Machtsspel bij Club Brugge ontketent transferrevolutie

De recente soap rond Ronny Deila en Club Brugge nam in de voorbije weken enorme proporties aan, maar uiteindelijk hebben alle betrokken partijen dan toch een akkoord bereikt. Donderdagochtend Deila het bestuur van Standard ingelicht dat hij de club zal verlaten en naar het Jan Breydelstadion zal verhuizen, en in de lus van de dag werd de deal ook officieel gecommuniceerd. Deila zal een mooi salaris opstrijken bij Club Brugge, maar het waren vooral de garanties met betrekking tot de financiële en sportieve werkmiddelen die van doorslaggevend belang waren. Het is een publiek geheim dat Vincent Mannaert een sterke invloed heeft op het sportieve beleid, maar om Deila aan te trekken, heeft de CEO en sportief directeur gedeeld moeten worden.

LEES OOK: 'Club Brugge in actie: vizier op voormalig Cercle-chouchou'

Grote Deila-soap sinds 10 maart

De geruchten over een mogelijke overstap van Ronny Deila naar Club Brugge doen al de ronde sinds 10 maart. Toen Deila een hypothese opdeed bij Standard met deze geruchten, werd hij ervoor gekozen om er niet op te reageren. “Je moet niet alles geloven wat er in de kranten staat.” Na bijna drie maanden van sparende speculatie, die de afgelopen weken een bereikt, heeft Deila donderdag uiteindelijk het bestuur van Standard ingelicht dat hij de overstap naar Club Brugge zal maken. Deila voelde zich bijzonder goed en gewaardeerd door Standard, paste een coach zo perfect bij de identiteit van een club, maar toch besloot hij om de uitdaging bij Club Brugge aan te gaan.


3 miljoen per jaar bij Standard, 2 miljoen per jaar bij Club Brugge

Het bestuur van Standard was daarom vastbesloten om Ronny Deila te behouden, gezien de uitstekende match tussen de club en de coach. Ze waren zelfs bereid om Deila te winnen om bij Standard te blijven. Fergal Harkin, die niet alleen een goede band heeft met Deila, maar ook zijn buurman is in Kortenberg, akte drie weken geleden een uniek voorstel om Deila's contract te verlengen tot 2025. Met een bruto jaarsalaris van 3 miljoen euro zou hij zelfs in de buurt zijn komen van het salaris van Michel Preud'homme daardoor, de best verdiende trainer in de geschiedenis van de Rouches. Maar persoonlijk financieel gewin was helemaal geen prioriteit voor de coach.



Naar aanvulling zou Ronny Deila bij Club Brugge een salaris van 2 miljoen euro bruto verdienen, met de mogelijkheid om via bonussen te lopen tot 2,5 miljoen euro. Maar voor de Noor waren echter andere factoren doorslaggevend in zijn beslissing om voor Club Brugge te kiezen, zoals sportieve uitdagingen en financiële werkmiddelen. Hoewel hij in de afgelopen maanden vaak is gesproken over zijn waardering voor het project bij Standard en zijn geloof in het potentieel van de club, heeft hij nog vaker gesproken over zijn behoefte aan sportieve garanties in Luik. "Ik ben ambitieus en ongeduldig."

Geen sportieve en financiële garanties bij Standard

Vorige week heeft Ronny Deila een vergadering gehad met 777 Partners, de eigenaar van Standard, om de financiële mogelijkheden en middelen voor het seizoen 2023-2024 te bespreken. Op basis van deze gesprekken zou de coach bepalen of hij bij de club wilde blijven of niet. Maar het lijkt erop dat de mogelijkheden en middelen niet al te groot zullen zijn. Pierre Locht, CEO van Standard, verklaarde in een interview met Het Laatste Nieuws dat het budget voor het volgende seizoen vergelijkbaar zou zijn met dit seizoen. Dit betekent dat standaard weinig financiële middelen zullen hebben tijdens de komende zomertransferperiode, waardoor de club bespaart en gezond blijft. Daarom was het voor Deila een 'no brainer' om voor Club Brugge te kiezen.


Mannaert plooit: Deila krijgt inspraak bij Club Brugge

Volgens Sacha Tavolieri is er bij Club Brugge een transferbudget van 20 miljoen euro beschikbaar, een bedrag dat Standard nooit kan evenaren. Bovendien krijgt Ronny Deila inspraak in de transfers van Club Brugge, net zoals hij eerder bij Standard had. In Luik werd een transfer pas overgenomen nadat de nieuwkomers langs zijn kantoor waren geweest. Als Deila geen klik veroorzaakte met spelers van als ze niet bereid waren hem te volgen, inclusief dat het einde voor die spelers bij Standard. Deze zekerheid kan een zekere tegenwicht bieden aan het bestuur, zoals ook werd opgemerkt door Franky Van der Elst in Het Nieuwsblad .



Maar te veel tegenwicht kan ook zijn voor Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe, die zelf een sterke invloed zullen hebben op het zakelijke beleid. De komst van Ronny Deila naar het Jan Breydelstadion als coach heeft Mannaert, de CEO en sportief directeur van Club Brugge, gedwongen om een ​​definitieve toegeving te doen op het gebied van het transferbeleid. Aan de andere kant heeft Mannaert al ruime tijd de wens om zijn functie als sportief directeur over te dragen uit te oefenen. Door Deila inspraak te geven op het transferbeleid, zal Mannaert dus ook ontlast worden in zijn dubbele rol als CEO en sportief directeur. De vraag blijft echter hoeveel tegenwicht het bestuur van Club Brugge bereid is te staan...

Deila is een goede keuze van Club Brugge

Meest recent

Brüls doet monden openvallen: "Heel Anderlecht in zijn zak"

SK Beveren heeft op de tweede speeldag van de Jupiler Pro League al voor zijn eerste stunt gezorgd. ...

9
9
Feest op Freethiel! Fris Beveren haalt Anderlecht van wolk

SK Beveren heeft zondagmiddag voor een knappe stunt gezorgd. De promovendus kwam tegen RSC ...

128
128
'Pocognoli geeft groen licht: fascinerende nieuwe job'

Sébastien Pocognoli werd na nog geen jaar dienstverband al aan de kant geschoven als ...

17
17
'Onverwachte wending: miljoenendeal Genk 'on hold' gezet'

KRC Genk toonde zaterdagavond een flink staaltje veerkracht en boog tegen KVC Westerlo een dubbele ...

222
222
'Club Brugge in actie: vizier op voormalig Cercle-chouchou'

Club Brugge wil in het slot van de mercato enkel gerichte aanwinsten aan de selectie toevoegen. Zo ...

395
395
Sterkhouder Anderlecht gebeten hond: "Wat een nonchalance"

Met een Europees najaar in de pocket en na een goede start van het seizoen, trok RSC Anderlecht ...

189
189
'Schoktransfer Manchester City: contract van 100 miljoen'

Als nieuwe bondscoach van Nederland zal Xavi Hernandez straks ook de Saudische competitie van ...

199
199
Van Bommel in Cegeka Arena: verrassende kandidaat-Duivel?

Het leven van een bondscoach kan soms hard zijn. Terwijl zijn zoon Ruben zaterdag zijn eerst ...

258
258
'Arsenal niet voldaan: Arteta pusht voor monsteraanwinst'

Arsenal FC wil komend seizoen zijn titel in de Premier League verlengen. Daarvoor hebben de Gunners ...

152
152
Bruno gooit elftal opnieuw om: Anderlecht met basisdebutant

RSC Anderlecht is veelbelovend aan het nieuwe seizoen begonnen. Dat vraagt wel om bevestiging ...

144
144
Onbegrip Anderlecht na Europees duel: "Hij was tegen ons"

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond van een Europees najaar verzekerd. In de laatste voorronde ...

497
497
TU: 'Club wil bekend gezicht, Anderlecht vindt buitenkans'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

411
411
Straffe onthulling: ‘Lukaku wilde niet weg bij Napoli’

Romelu Lukaku zal komend seizoen te zien zijn bij het Turkse Fenerbahçe. Na een ...

93
93
‘Union houdt hart vast: plots gesprekken over smaakmaker’

Union SG verliest elke mercato sterkhouders en dat is ook deze zomer niet anders. Het einde van de ...

125
125
‘Fernandez-Pardo eist toptransfer en start oorlog bij Lille’

Matias Fernandez-Pardo werd afgelopen WK als wit konijn door Rudi Garcia geselecteerd bij de Rode ...

175
175
Heynen roept duidelijke taal na remontada KRC Genk

KRC Genk keek tegen Westerlo tegen een dubbele achterstand aan, maar de Limburgers wisten die nog om ...

295
295
Thorgan Hazard niet in selectie RC Lens voor PSG-clash

Thorgan Hazard nam afscheid van RSC Anderlecht en trok naar oude club RC Lens. Die club was vorig ...

91
91
Sam Kerkhofs slaat hard terug op kritiek Dender

In de Challenger Pro League werd het FVS-systeem meteen gebruikt. Via Football Video Support kunnen ...

68
68
'Anderlecht gelinkt aan peperdure Serie A-speler'

RSC Anderlecht is nog van plan zich te gaan versterken de komende weken. De Brusselaars worden ...

209
209
Vanaken looft ploegmaat: "Je moet hem vrij laten"

Hans Vanaken speelde een degelijke wedstrijd tegen OH Leuven. De Rode Duivel deed vooral verder ...

690
690
'Antwerp heeft miljoenenaankoop helemaal beet'

Royal Antwerp FC is met een zes op zes uitstekend aan het seizoen begonnen. De Great Old raakt zo ...

518
518
Bruno ontdekt 'nieuwe chouchou' bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht is Neerpede al jarenlang hét lichtpunt binnen de club. Onder Vitor Bruno ...

356
356
Tevreden Thorup vreest voor zware blessure bij KRC Genk

KRC Genk heeft de rug weten te rechten tegen KVC Westerlo. Ze wonnen alsnog met 3-2. Trainer Jess ...

388
388
‘Carrick flikt het: Tielemans al slachtoffer voor debuut’

Youri Tielemans kreeg tegen AC Milan meteen een plaats in de basis, maar de 2-4-nederlaag legde ook ...

232
232
Leko streng voor 'man van de match': "Niet de beste versie"

Club Brugge won makkelijk met 0-3 van een OHL dat alweer drie goals om de oren kreeg. Trainer Ivan ...

761
761

Meer sportnieuws