Machtsspel bij Club Brugge ontketent transferrevolutie

1296
Machtsspel bij Club Brugge ontketent transferrevolutie

De recente soap rond Ronny Deila en Club Brugge nam in de voorbije weken enorme proporties aan, maar uiteindelijk hebben alle betrokken partijen dan toch een akkoord bereikt. Donderdagochtend Deila het bestuur van Standard ingelicht dat hij de club zal verlaten en naar het Jan Breydelstadion zal verhuizen, en in de lus van de dag werd de deal ook officieel gecommuniceerd. Deila zal een mooi salaris opstrijken bij Club Brugge, maar het waren vooral de garanties met betrekking tot de financiële en sportieve werkmiddelen die van doorslaggevend belang waren. Het is een publiek geheim dat Vincent Mannaert een sterke invloed heeft op het sportieve beleid, maar om Deila aan te trekken, heeft de CEO en sportief directeur gedeeld moeten worden.

LEES OOK: Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Grote Deila-soap sinds 10 maart

De geruchten over een mogelijke overstap van Ronny Deila naar Club Brugge doen al de ronde sinds 10 maart. Toen Deila een hypothese opdeed bij Standard met deze geruchten, werd hij ervoor gekozen om er niet op te reageren. “Je moet niet alles geloven wat er in de kranten staat.” Na bijna drie maanden van sparende speculatie, die de afgelopen weken een bereikt, heeft Deila donderdag uiteindelijk het bestuur van Standard ingelicht dat hij de overstap naar Club Brugge zal maken. Deila voelde zich bijzonder goed en gewaardeerd door Standard, paste een coach zo perfect bij de identiteit van een club, maar toch besloot hij om de uitdaging bij Club Brugge aan te gaan.


3 miljoen per jaar bij Standard, 2 miljoen per jaar bij Club Brugge

Het bestuur van Standard was daarom vastbesloten om Ronny Deila te behouden, gezien de uitstekende match tussen de club en de coach. Ze waren zelfs bereid om Deila te winnen om bij Standard te blijven. Fergal Harkin, die niet alleen een goede band heeft met Deila, maar ook zijn buurman is in Kortenberg, akte drie weken geleden een uniek voorstel om Deila's contract te verlengen tot 2025. Met een bruto jaarsalaris van 3 miljoen euro zou hij zelfs in de buurt zijn komen van het salaris van Michel Preud'homme daardoor, de best verdiende trainer in de geschiedenis van de Rouches. Maar persoonlijk financieel gewin was helemaal geen prioriteit voor de coach.



Naar aanvulling zou Ronny Deila bij Club Brugge een salaris van 2 miljoen euro bruto verdienen, met de mogelijkheid om via bonussen te lopen tot 2,5 miljoen euro. Maar voor de Noor waren echter andere factoren doorslaggevend in zijn beslissing om voor Club Brugge te kiezen, zoals sportieve uitdagingen en financiële werkmiddelen. Hoewel hij in de afgelopen maanden vaak is gesproken over zijn waardering voor het project bij Standard en zijn geloof in het potentieel van de club, heeft hij nog vaker gesproken over zijn behoefte aan sportieve garanties in Luik. "Ik ben ambitieus en ongeduldig."

Geen sportieve en financiële garanties bij Standard

Vorige week heeft Ronny Deila een vergadering gehad met 777 Partners, de eigenaar van Standard, om de financiële mogelijkheden en middelen voor het seizoen 2023-2024 te bespreken. Op basis van deze gesprekken zou de coach bepalen of hij bij de club wilde blijven of niet. Maar het lijkt erop dat de mogelijkheden en middelen niet al te groot zullen zijn. Pierre Locht, CEO van Standard, verklaarde in een interview met Het Laatste Nieuws dat het budget voor het volgende seizoen vergelijkbaar zou zijn met dit seizoen. Dit betekent dat standaard weinig financiële middelen zullen hebben tijdens de komende zomertransferperiode, waardoor de club bespaart en gezond blijft. Daarom was het voor Deila een 'no brainer' om voor Club Brugge te kiezen.


Mannaert plooit: Deila krijgt inspraak bij Club Brugge

Volgens Sacha Tavolieri is er bij Club Brugge een transferbudget van 20 miljoen euro beschikbaar, een bedrag dat Standard nooit kan evenaren. Bovendien krijgt Ronny Deila inspraak in de transfers van Club Brugge, net zoals hij eerder bij Standard had. In Luik werd een transfer pas overgenomen nadat de nieuwkomers langs zijn kantoor waren geweest. Als Deila geen klik veroorzaakte met spelers van als ze niet bereid waren hem te volgen, inclusief dat het einde voor die spelers bij Standard. Deze zekerheid kan een zekere tegenwicht bieden aan het bestuur, zoals ook werd opgemerkt door Franky Van der Elst in Het Nieuwsblad .



Maar te veel tegenwicht kan ook zijn voor Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe, die zelf een sterke invloed zullen hebben op het zakelijke beleid. De komst van Ronny Deila naar het Jan Breydelstadion als coach heeft Mannaert, de CEO en sportief directeur van Club Brugge, gedwongen om een ​​definitieve toegeving te doen op het gebied van het transferbeleid. Aan de andere kant heeft Mannaert al ruime tijd de wens om zijn functie als sportief directeur over te dragen uit te oefenen. Door Deila inspraak te geven op het transferbeleid, zal Mannaert dus ook ontlast worden in zijn dubbele rol als CEO en sportief directeur. De vraag blijft echter hoeveel tegenwicht het bestuur van Club Brugge bereid is te staan...

Deila is een goede keuze van Club Brugge

Meest recent

‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

14
14
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

23
23
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

96
96
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

176
176
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

183
183
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

69
69
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

56
56
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

180
180
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

34
34
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

98
98
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

182
182
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

701
701
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

91
91
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

138
138
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

190
190
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

187
187
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

69
69
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

120
120
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

132
132
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

229
229
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

448
448
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

148
148
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

251
251
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

41
41
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

187
187

Meer sportnieuws