Machtsspel bij Club Brugge ontketent transferrevolutie

1296
Machtsspel bij Club Brugge ontketent transferrevolutie

De recente soap rond Ronny Deila en Club Brugge nam in de voorbije weken enorme proporties aan, maar uiteindelijk hebben alle betrokken partijen dan toch een akkoord bereikt. Donderdagochtend Deila het bestuur van Standard ingelicht dat hij de club zal verlaten en naar het Jan Breydelstadion zal verhuizen, en in de lus van de dag werd de deal ook officieel gecommuniceerd. Deila zal een mooi salaris opstrijken bij Club Brugge, maar het waren vooral de garanties met betrekking tot de financiële en sportieve werkmiddelen die van doorslaggevend belang waren. Het is een publiek geheim dat Vincent Mannaert een sterke invloed heeft op het sportieve beleid, maar om Deila aan te trekken, heeft de CEO en sportief directeur gedeeld moeten worden.

LEES OOK: 'KBVB denkt aan zeer straffe zet na ontslag Willems'

Grote Deila-soap sinds 10 maart

De geruchten over een mogelijke overstap van Ronny Deila naar Club Brugge doen al de ronde sinds 10 maart. Toen Deila een hypothese opdeed bij Standard met deze geruchten, werd hij ervoor gekozen om er niet op te reageren. “Je moet niet alles geloven wat er in de kranten staat.” Na bijna drie maanden van sparende speculatie, die de afgelopen weken een bereikt, heeft Deila donderdag uiteindelijk het bestuur van Standard ingelicht dat hij de overstap naar Club Brugge zal maken. Deila voelde zich bijzonder goed en gewaardeerd door Standard, paste een coach zo perfect bij de identiteit van een club, maar toch besloot hij om de uitdaging bij Club Brugge aan te gaan.


3 miljoen per jaar bij Standard, 2 miljoen per jaar bij Club Brugge

Het bestuur van Standard was daarom vastbesloten om Ronny Deila te behouden, gezien de uitstekende match tussen de club en de coach. Ze waren zelfs bereid om Deila te winnen om bij Standard te blijven. Fergal Harkin, die niet alleen een goede band heeft met Deila, maar ook zijn buurman is in Kortenberg, akte drie weken geleden een uniek voorstel om Deila's contract te verlengen tot 2025. Met een bruto jaarsalaris van 3 miljoen euro zou hij zelfs in de buurt zijn komen van het salaris van Michel Preud'homme daardoor, de best verdiende trainer in de geschiedenis van de Rouches. Maar persoonlijk financieel gewin was helemaal geen prioriteit voor de coach.



Naar aanvulling zou Ronny Deila bij Club Brugge een salaris van 2 miljoen euro bruto verdienen, met de mogelijkheid om via bonussen te lopen tot 2,5 miljoen euro. Maar voor de Noor waren echter andere factoren doorslaggevend in zijn beslissing om voor Club Brugge te kiezen, zoals sportieve uitdagingen en financiële werkmiddelen. Hoewel hij in de afgelopen maanden vaak is gesproken over zijn waardering voor het project bij Standard en zijn geloof in het potentieel van de club, heeft hij nog vaker gesproken over zijn behoefte aan sportieve garanties in Luik. "Ik ben ambitieus en ongeduldig."

Geen sportieve en financiële garanties bij Standard

Vorige week heeft Ronny Deila een vergadering gehad met 777 Partners, de eigenaar van Standard, om de financiële mogelijkheden en middelen voor het seizoen 2023-2024 te bespreken. Op basis van deze gesprekken zou de coach bepalen of hij bij de club wilde blijven of niet. Maar het lijkt erop dat de mogelijkheden en middelen niet al te groot zullen zijn. Pierre Locht, CEO van Standard, verklaarde in een interview met Het Laatste Nieuws dat het budget voor het volgende seizoen vergelijkbaar zou zijn met dit seizoen. Dit betekent dat standaard weinig financiële middelen zullen hebben tijdens de komende zomertransferperiode, waardoor de club bespaart en gezond blijft. Daarom was het voor Deila een 'no brainer' om voor Club Brugge te kiezen.


Mannaert plooit: Deila krijgt inspraak bij Club Brugge

Volgens Sacha Tavolieri is er bij Club Brugge een transferbudget van 20 miljoen euro beschikbaar, een bedrag dat Standard nooit kan evenaren. Bovendien krijgt Ronny Deila inspraak in de transfers van Club Brugge, net zoals hij eerder bij Standard had. In Luik werd een transfer pas overgenomen nadat de nieuwkomers langs zijn kantoor waren geweest. Als Deila geen klik veroorzaakte met spelers van als ze niet bereid waren hem te volgen, inclusief dat het einde voor die spelers bij Standard. Deze zekerheid kan een zekere tegenwicht bieden aan het bestuur, zoals ook werd opgemerkt door Franky Van der Elst in Het Nieuwsblad .



Maar te veel tegenwicht kan ook zijn voor Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe, die zelf een sterke invloed zullen hebben op het zakelijke beleid. De komst van Ronny Deila naar het Jan Breydelstadion als coach heeft Mannaert, de CEO en sportief directeur van Club Brugge, gedwongen om een ​​definitieve toegeving te doen op het gebied van het transferbeleid. Aan de andere kant heeft Mannaert al ruime tijd de wens om zijn functie als sportief directeur over te dragen uit te oefenen. Door Deila inspraak te geven op het transferbeleid, zal Mannaert dus ook ontlast worden in zijn dubbele rol als CEO en sportief directeur. De vraag blijft echter hoeveel tegenwicht het bestuur van Club Brugge bereid is te staan...

Deila is een goede keuze van Club Brugge

Meest recent

CEO OHL haalt vernietigend uit: "Het klopt voor geen meter"

OH Leuven heeft zaterdag eindelijk de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. De 2-0 ...

10
10
Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

5
5
Marc Coucke doet zelfs Sidney Sweeney blozen met 'stunt'

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

55
55
Nicky Hayen beleeft absoluut horrorscenario in Engeland

Nicky Hayen heeft opnieuw een flinke klap moeten verwerken in Engeland. Burnley leek zaterdag ...

124
124
Verheye en Kerkhofs balen: Beerschot pakt koppositie

De kraker tussen promovendus Sporting Hasselt en leider Beerschot heeft een nipte zege opgeleverd ...

50
50
OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Eindelijk! Dat zal ongetwijfeld het gevoel zijn bij de spelers, staff en supporters van OHL. De ...

14
14
Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

In de Premier League moest Arsenal aan de bak tegen Brighton & Hove Albion. Een pittige ...

17
17
Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

12
12
Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

243
243
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

182
182
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

68
68
Nieuwe wending in verhaal omtrent Stroeykens?

Mario Stroeykens zal nog tot januari moeten wachten om een nieuwe club te vinden. Hij is momenteel ...

212
212
Aston Villa laat Tottenham wéér balen: exit De Zerbi?

Om 13u30 gaven Tottenham en Aston Villa elkaar partij. Twee clubs die zeer pover aan het seizoen ...

60
60
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel pijnlijk"

Standard had lange tijd uitzicht op een punt tegen AA Gent, maar ging toch onderuit. De Rouches zijn ...

58
58
Na zeperd tegen Union SG: "Veranderen onze aanpak niet"

Union SG is voorlopig te sterk voor heel wat ploegen in de Jupiler Pro League. Lommel SK kreeg er ...

19
19
Thibaut Courtois zorgt voor wondermooi sportverhaal

Thibaut Courtois kennen we vooral als één van de beste doelmannen van zijn generatie, ...

56
56
Verschueren geeft update over stadionplannen van Anderlecht

RSC Anderlecht speelt momenteel in een stadion van 21.000 zitplaatsen. Dat is te klein voor de ...

345
345
'AA Gent weigerde topschutter Jupiler Pro League'

Bij AA Gent kennen ze voorlopig een bijzonder goed seizoen. De Buffalo’s haalden ook een ...

315
315
Opvolger Vanaken? 'Club in transferstrijd van 20 miljoen'

Het seizoen in het clubvoetbal wordt in de komende drie weken even stilgelegd voor een ...

748
748
Vitor Bruno grijpt weer in: vijf wissels in basisploeg

RSC Anderlecht wil de extra lange interland-periode met een goed gevoel inzetten. En dus moeten de ...

334
334
'Dilemma voor Kompany: transferdeal van 40 miljoen'

Bayern München heeft de interland-break ingezet met een klinkende 7-0-overwinning tegen Union ...

77
77
Club casht zwaar in 2027: víj́f sterkhouders nu al grof wild

Net geen 100 miljoen euro. Zoveel verdiende Club Brugge afgelopen zomer met de verkoop van spelers. ...

393
393
Drama voor AA Gent: keihard verdict Ngom bekend

Met 19 op 21 kan AA Gent met een uitstekend rapport de interland-periode induiken. Maar vrijdagavond ...

244
244
TU: 'Real maakt Courtois-statement; pittige Lukaku-uitspraak'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

155
155
Standard Luik krijgt serieuze tik: “Heel pijnlijk”

Standard Luik leek op weg naar een gelijkspel tegen leider KAA Gent, maar een kleine tien minuten ...

98
98

Meer sportnieuws