Machtsspel bij Club Brugge ontketent transferrevolutie

1296
Machtsspel bij Club Brugge ontketent transferrevolutie

De recente soap rond Ronny Deila en Club Brugge nam in de voorbije weken enorme proporties aan, maar uiteindelijk hebben alle betrokken partijen dan toch een akkoord bereikt. Donderdagochtend Deila het bestuur van Standard ingelicht dat hij de club zal verlaten en naar het Jan Breydelstadion zal verhuizen, en in de lus van de dag werd de deal ook officieel gecommuniceerd. Deila zal een mooi salaris opstrijken bij Club Brugge, maar het waren vooral de garanties met betrekking tot de financiële en sportieve werkmiddelen die van doorslaggevend belang waren. Het is een publiek geheim dat Vincent Mannaert een sterke invloed heeft op het sportieve beleid, maar om Deila aan te trekken, heeft de CEO en sportief directeur gedeeld moeten worden.

LEES OOK: Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

Grote Deila-soap sinds 10 maart

De geruchten over een mogelijke overstap van Ronny Deila naar Club Brugge doen al de ronde sinds 10 maart. Toen Deila een hypothese opdeed bij Standard met deze geruchten, werd hij ervoor gekozen om er niet op te reageren. “Je moet niet alles geloven wat er in de kranten staat.” Na bijna drie maanden van sparende speculatie, die de afgelopen weken een bereikt, heeft Deila donderdag uiteindelijk het bestuur van Standard ingelicht dat hij de overstap naar Club Brugge zal maken. Deila voelde zich bijzonder goed en gewaardeerd door Standard, paste een coach zo perfect bij de identiteit van een club, maar toch besloot hij om de uitdaging bij Club Brugge aan te gaan.


3 miljoen per jaar bij Standard, 2 miljoen per jaar bij Club Brugge

Het bestuur van Standard was daarom vastbesloten om Ronny Deila te behouden, gezien de uitstekende match tussen de club en de coach. Ze waren zelfs bereid om Deila te winnen om bij Standard te blijven. Fergal Harkin, die niet alleen een goede band heeft met Deila, maar ook zijn buurman is in Kortenberg, akte drie weken geleden een uniek voorstel om Deila's contract te verlengen tot 2025. Met een bruto jaarsalaris van 3 miljoen euro zou hij zelfs in de buurt zijn komen van het salaris van Michel Preud'homme daardoor, de best verdiende trainer in de geschiedenis van de Rouches. Maar persoonlijk financieel gewin was helemaal geen prioriteit voor de coach.



Naar aanvulling zou Ronny Deila bij Club Brugge een salaris van 2 miljoen euro bruto verdienen, met de mogelijkheid om via bonussen te lopen tot 2,5 miljoen euro. Maar voor de Noor waren echter andere factoren doorslaggevend in zijn beslissing om voor Club Brugge te kiezen, zoals sportieve uitdagingen en financiële werkmiddelen. Hoewel hij in de afgelopen maanden vaak is gesproken over zijn waardering voor het project bij Standard en zijn geloof in het potentieel van de club, heeft hij nog vaker gesproken over zijn behoefte aan sportieve garanties in Luik. "Ik ben ambitieus en ongeduldig."

Geen sportieve en financiële garanties bij Standard

Vorige week heeft Ronny Deila een vergadering gehad met 777 Partners, de eigenaar van Standard, om de financiële mogelijkheden en middelen voor het seizoen 2023-2024 te bespreken. Op basis van deze gesprekken zou de coach bepalen of hij bij de club wilde blijven of niet. Maar het lijkt erop dat de mogelijkheden en middelen niet al te groot zullen zijn. Pierre Locht, CEO van Standard, verklaarde in een interview met Het Laatste Nieuws dat het budget voor het volgende seizoen vergelijkbaar zou zijn met dit seizoen. Dit betekent dat standaard weinig financiële middelen zullen hebben tijdens de komende zomertransferperiode, waardoor de club bespaart en gezond blijft. Daarom was het voor Deila een 'no brainer' om voor Club Brugge te kiezen.


Mannaert plooit: Deila krijgt inspraak bij Club Brugge

Volgens Sacha Tavolieri is er bij Club Brugge een transferbudget van 20 miljoen euro beschikbaar, een bedrag dat Standard nooit kan evenaren. Bovendien krijgt Ronny Deila inspraak in de transfers van Club Brugge, net zoals hij eerder bij Standard had. In Luik werd een transfer pas overgenomen nadat de nieuwkomers langs zijn kantoor waren geweest. Als Deila geen klik veroorzaakte met spelers van als ze niet bereid waren hem te volgen, inclusief dat het einde voor die spelers bij Standard. Deze zekerheid kan een zekere tegenwicht bieden aan het bestuur, zoals ook werd opgemerkt door Franky Van der Elst in Het Nieuwsblad .



Maar te veel tegenwicht kan ook zijn voor Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe, die zelf een sterke invloed zullen hebben op het zakelijke beleid. De komst van Ronny Deila naar het Jan Breydelstadion als coach heeft Mannaert, de CEO en sportief directeur van Club Brugge, gedwongen om een ​​definitieve toegeving te doen op het gebied van het transferbeleid. Aan de andere kant heeft Mannaert al ruime tijd de wens om zijn functie als sportief directeur over te dragen uit te oefenen. Door Deila inspraak te geven op het transferbeleid, zal Mannaert dus ook ontlast worden in zijn dubbele rol als CEO en sportief directeur. De vraag blijft echter hoeveel tegenwicht het bestuur van Club Brugge bereid is te staan...

Deila is een goede keuze van Club Brugge

Meest recent

Complete verrassing bij Duivels: "Ik denk niet dat ik speel"

De Rode Duivels hebben intussen hun eerste trainingen onder de leiding van nieuwe bondscoach Mark ...

2
2
De Bruyne nog titularis? Albert heeft zijn oordeel klaar

De Rode Duivels beginnen vrijdag in Italië aan hun nieuwe campagne in de Nations League. Dat ...

7
7
'JPL-clubs laten oog vallen op nieuwe Australische hoop'

Hoewel de transferperiode intussen al enkele weken voorbij is, zitten de Belgische clubs niet stil. ...

6
6
Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

50
50
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

2
2
De Bruyne: "Of ik gedacht heb aan vertrekken bij Napoli?"

De Rode Duivels beginnen deze week in de Nations League aan een nieuwe cyclus en dat gebeurt nog ...

20
20
Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

136
136
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

41
41
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

93
93
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

46
46
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

45
45
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

213
213
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

113
113
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

314
314
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

20
20
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

494
494
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

261
261
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

359
359
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

373
373
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

453
453
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

592
592
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

490
490
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

477
477
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

75
75
Kylian Mbappé briest op verhit Ballon d’Or-debat

Kylian Mbappé heeft er een sterk jaar opzitten bij Real Madrid én Frankrijk. Op het WK ...

77
77

Meer sportnieuws