De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in een groep met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. Dat lijkt op papier een zeer makkelijke groep, waarin kwalificatie absoluut een must is.
Bondscoach Rudi Garcia kan dus aan de bak. De Fransman loodste de Duivels al door de kwalificaties, al liep dat niet zonder horten of stoten. Ook daarin kregen de Belgen een in principe makkelijke groep, maar toch was het wachten tot de laatste match op zekerheid over kwalificatie.
LEES OOK: Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK
Mannaert staat vol achter GarciaDat er twee keer gelijkgespeeld werd tegen Noord-Macedonië en dat de Duivels ook niet konden winnen in Kazachstan, zorgde ervoor dat er heel wat kritiek op Garcia kwam. Dat was vooral zo tijdens de interlandbreak in november. Sommigen stelden zelfs zijn positie in vraag.
Vincent Mannaert sprak op de loting echter duidelijke taal. "Er is geen reden om te twijfelen aan zijn mogelijkheden om het goed te doen met België op het WK. Dat is waar we vandaag voor staan", liet de technisch directeur geen twijfel bestaan over de toekomst van de bondscoach.
In juni oefenmatchen tegen Kroatië en Zuid-Afrika?
Garcia zal de Duivels dus sowieso leiden op het WK, al wachten er eerst nog de nodige oefenwedstrijden. In maart wordt er al eens naar de Verenigde Staten getrokken voor wedstrijden tegen de VS en Mexico. En Mannaert onthulde ook de mogelijke tegenstanders in de laatste rechte lijn in mei en juni.
"Er zijn contacten met Kroatië om in juni daar te voetballen en dan nog thuis tegen Zuid-Afrika", vertelde hij. "Maar Zuid-Afrika speelt de openingswedstrijd tegen Mexico, dus wordt het nog af te wachten of dat haalbaar is voor hen. We zullen vanavond en morgen nog verder in gesprek gaan met potentiële tegenstanders."
Jannick Lanckriet