'Mannaert helemaal overtuigd van nieuwe Club Brugge-coach'

stemmen
'Mannaert helemaal overtuigd van nieuwe Club Brugge-coach'

Club Brugge werkt komend weekend zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen af en kruist dan de degens met KRC Genk. Maar puur sportief gezien staat er voor Blauw-Zwart dan niets meer op het spel. Achter de schermen zijn de Bruggelingen dan ook al volop bezig met de voorbereidingen op het komende seizoen.


Zo worden de zomerse transferplannen momenteel tot in de puntjes voorbereid, maar allereerst wil de uitredende kampioen een nieuwe hoofdtrainer aanstellen. Rik De Mil liet in de voorbije weken nochtans een degelijke indruk achter. Toch staat al eventjes vast dat het bestuur voor komend seizoen een nieuwe coach met meer ervaring wil aanstellen. Liefst iemand die goed vertrouwd is met de Belgische competitie. En daarvoor is men uitgekomen bij Ronny Deila.

LEES OOK: ‘Nieuwe topcoach Anderlecht: bekende naam duikt op’

Afkoopclausule

De Noor leverde dan ook goed werk bij Standard, waar hij met relatief beperkte middelen een ploeg kneedde die tot op de slotspeeldag van de reguliere competitie meedeed voor deelname aan de Champions' Play-Offs. Bovendien staat in zijn contract een clausule waardoor hij voor een gelimiteerde som van zo'n 2 miljoen euro kan worden weggeplukt op Sclessin. Volgens Het Nieuwsblad is het Brugse bestuur, met name CEO Vincent Mannaert, dan ook helemaal overtuigd en ligt het dossier van Deila boven op de stapel, waardoor hij de voorkeur krijgt op Karel Geraerts en andere kandidaten.

Donderdag witte rook?

De vraag is nu wanneer het dossier definitief zal afgerond worden. In het beste geval volgt donderdag al witte rook. Deila spreekt dan de pers toe in aanloop naar het duel tussen Standard en Cercle Brugge, tijdens die persconferentie zal hij ongetwijfeld overstelpt worden met vragen over zijn toekomst. Volgens Het Laatste Nieuws heeft Club wel nog steeds geen officieel contact opgenomen met Standard. Theoretisch gezien is dat ook niet nodig gezien de afkoopclausule, maar het zou van weinig klasse getuigen indien de Bruggelingen hun competitiegenoot niet even op de hoogte brengen van hun plannen.

Club had gewoon De Mil het vertrouwen moeten geven ...

Meest recent

KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

4
4
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

149
149
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

17
17
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

230
230
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

161
161
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

196
196
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

96
96
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1063
1063
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

81
81
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

41
41
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

270
270
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

182
182
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

222
222
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

172
172
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

199
199
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

457
457
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

819
819
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

43
43
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

669
669
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

241
241
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

143
143
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

227
227
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

170
170
'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

66
66
'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

104
104

Meer sportnieuws