'Mannaert helemaal overtuigd van nieuwe Club Brugge-coach'

door
'Mannaert helemaal overtuigd van nieuwe Club Brugge-coach'

Club Brugge werkt komend weekend zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen af en kruist dan de degens met KRC Genk. Maar puur sportief gezien staat er voor Blauw-Zwart dan niets meer op het spel. Achter de schermen zijn de Bruggelingen dan ook al volop bezig met de voorbereidingen op het komende seizoen.


Zo worden de zomerse transferplannen momenteel tot in de puntjes voorbereid, maar allereerst wil de uitredende kampioen een nieuwe hoofdtrainer aanstellen. Rik De Mil liet in de voorbije weken nochtans een degelijke indruk achter. Toch staat al eventjes vast dat het bestuur voor komend seizoen een nieuwe coach met meer ervaring wil aanstellen. Liefst iemand die goed vertrouwd is met de Belgische competitie. En daarvoor is men uitgekomen bij Ronny Deila.

LEES OOK: Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Afkoopclausule

De Noor leverde dan ook goed werk bij Standard, waar hij met relatief beperkte middelen een ploeg kneedde die tot op de slotspeeldag van de reguliere competitie meedeed voor deelname aan de Champions' Play-Offs. Bovendien staat in zijn contract een clausule waardoor hij voor een gelimiteerde som van zo'n 2 miljoen euro kan worden weggeplukt op Sclessin. Volgens Het Nieuwsblad is het Brugse bestuur, met name CEO Vincent Mannaert, dan ook helemaal overtuigd en ligt het dossier van Deila boven op de stapel, waardoor hij de voorkeur krijgt op Karel Geraerts en andere kandidaten.

Donderdag witte rook?

De vraag is nu wanneer het dossier definitief zal afgerond worden. In het beste geval volgt donderdag al witte rook. Deila spreekt dan de pers toe in aanloop naar het duel tussen Standard en Cercle Brugge, tijdens die persconferentie zal hij ongetwijfeld overstelpt worden met vragen over zijn toekomst. Volgens Het Laatste Nieuws heeft Club wel nog steeds geen officieel contact opgenomen met Standard. Theoretisch gezien is dat ook niet nodig gezien de afkoopclausule, maar het zou van weinig klasse getuigen indien de Bruggelingen hun competitiegenoot niet even op de hoogte brengen van hun plannen.

Club had gewoon De Mil het vertrouwen moeten geven ...

Meest recent

Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

57
57
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

194
194
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

34
34
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

186
186
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

287
287
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

551
551
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

200
200
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

53
53
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

166
166
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

19
19
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

121
121
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1293
1293
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

97
97
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

585
585
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

54
54
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

121
121
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

161
161
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

157
157
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

278
278
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

153
153
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

116
116
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

98
98
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

118
118
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

339
339
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

41
41

Meer sportnieuws