'Mannaert helemaal overtuigd van nieuwe Club Brugge-coach'

588 stemmen
'Mannaert helemaal overtuigd van nieuwe Club Brugge-coach'

Club Brugge werkt komend weekend zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen af en kruist dan de degens met KRC Genk. Maar puur sportief gezien staat er voor Blauw-Zwart dan niets meer op het spel. Achter de schermen zijn de Bruggelingen dan ook al volop bezig met de voorbereidingen op het komende seizoen.


Zo worden de zomerse transferplannen momenteel tot in de puntjes voorbereid, maar allereerst wil de uitredende kampioen een nieuwe hoofdtrainer aanstellen. Rik De Mil liet in de voorbije weken nochtans een degelijke indruk achter. Toch staat al eventjes vast dat het bestuur voor komend seizoen een nieuwe coach met meer ervaring wil aanstellen. Liefst iemand die goed vertrouwd is met de Belgische competitie. En daarvoor is men uitgekomen bij Ronny Deila.

LEES OOK: 'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Afkoopclausule

De Noor leverde dan ook goed werk bij Standard, waar hij met relatief beperkte middelen een ploeg kneedde die tot op de slotspeeldag van de reguliere competitie meedeed voor deelname aan de Champions' Play-Offs. Bovendien staat in zijn contract een clausule waardoor hij voor een gelimiteerde som van zo'n 2 miljoen euro kan worden weggeplukt op Sclessin. Volgens Het Nieuwsblad is het Brugse bestuur, met name CEO Vincent Mannaert, dan ook helemaal overtuigd en ligt het dossier van Deila boven op de stapel, waardoor hij de voorkeur krijgt op Karel Geraerts en andere kandidaten.

Donderdag witte rook?

De vraag is nu wanneer het dossier definitief zal afgerond worden. In het beste geval volgt donderdag al witte rook. Deila spreekt dan de pers toe in aanloop naar het duel tussen Standard en Cercle Brugge, tijdens die persconferentie zal hij ongetwijfeld overstelpt worden met vragen over zijn toekomst. Volgens Het Laatste Nieuws heeft Club wel nog steeds geen officieel contact opgenomen met Standard. Theoretisch gezien is dat ook niet nodig gezien de afkoopclausule, maar het zou van weinig klasse getuigen indien de Bruggelingen hun competitiegenoot niet even op de hoogte brengen van hun plannen.

Club had gewoon De Mil het vertrouwen moeten geven ...

Meest recent

Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

5
5
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

16
16
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

68
68
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

19
19
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

7
7
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

27
27
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

230
230
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

141
141
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

92
92
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

442
442
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

449
449
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

143
143
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

80
80
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

80
80
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

169
169
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

72
72
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

120
120
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

408
408
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

34
34
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

192
192
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

110
110
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

331
331
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

174
174
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

77
77
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

875
875

Meer sportnieuws