Vrouwelijke bondsvoorzitter wil WK naar België halen

door
Vrouwelijke bondsvoorzitter wil WK naar België halen

Wat we vanmiddag als gerucht berichtten, is inmiddels werkelijkheid: De Belgische voetbalbond heeft met Pascale Van Damme zijn eerste vrouwelijke voorzitter. Van Damme volgt Paul Van den Bulck op, die niet langer kon aanblijven na interne kritiek op zijn managementstijl.


Het ontslag van Van den Bulck was een nieuwe, onverwachte wending in de voetbaltopsaga, maar moest nog officieel gemaakt worden. De Raad van Bestuur van de Belgische voetbalbond (KBVB) heeft dat ontslag vandaag aanvaard en Pascale Van Damme benoemd als eerste vrouwelijke voorzitter. "De Raad van Bestuur en het directiecomité kijken vooruit en willen met vereende krachten verder bouwen aan de toekomst van de KBVB", klinkt het in een mededeling. "Van Damme wenst op een constructieve, integere en collaboratieve manier haar rol als voorzitter te vervullen, in nauwe samenwerking met de leden van de Raad van Bestuur en het directiecomité."

Twee jaar geleden kwamen Van Damme en Van den Bulck nog samen binnen bij de voetbalbond als onafhankelijk bestuurders. Van Damme was vroeger roeister en heeft een verleden in de IT-sector, maar krijgt nu dus een zware taak voorgeschoteld bij de KBVB. De aanduiding van Van Damme kan voor het vrouwenvoetbal in België een belangrijke stap betekenen. Zo liet de KBVB weten dat Van Damme mee haar schouders wil zetten onder de uitbouw van het vrouwenvoetbal en het WK voor vrouwen in 2027 naar België halen.

Ontslag van Van den Bulck bevestigd

Gelijk met de bekendmaking, liet ook ontslagnemend voorzitter Van den Bulck nog van zich horen: "Ik betwist met klem de ongefundeerde en belachelijke aantijgingen die de laatste dagen door bepaalde personen te mijnen zijn gedaan. Ik ben verheugd dat ik de kans heb gekregen om de KBVB van dienst te zijn. Samen met het team heb ik al mijn energie gestoken in het verder professionaliseren en uitbouwen van de KBVB." Van Damme wil die professionalisering verder doortrekken, onder meer via de verdere digitalisering. Ook wil ze de maatschappelijke rol van de KBVB nog meer uitspelen. 

Moet de KBVB volop voor een WK in België gaan?

Meest recent

'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

6
6
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

83
83
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

153
153
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

98
98
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

223
223
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

233
233
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

83
83
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

226
226
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

128
128
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

518
518
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

525
525
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

369
369
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

318
318
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

154
154
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

603
603
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

532
532
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

336
336
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

168
168
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

482
482
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

230
230
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

314
314
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

86
86
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

203
203
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

456
456

Meer sportnieuws