Arsenal-spits hakt knoop door en kiest voor Verenigde Staten

door
Arsenal-spits hakt knoop door en kiest voor Verenigde Staten

Folarin Balogun komt voortaan uit voor het nationale elftal van de Verenigde Staten. De trefzekere aanvaller die door Arsenal aan Stade Reims wordt uitgeleend, maakte dat persoonlijk bekend op Twitter. Opvallend, want tot voor kort speelde de 21-jarige spits nog regelmatig bij de Engelse jeugdelftallen.


Het is het seizoen van de doorbraak Voor Folarin Balogun. Voor het Reims van Will Still kwam hij al tot negentien doelpunten in de Ligue 1. De Amerikaan staat daarmee samen met Loïs Openda van RC Lens vijfde op de topscorerslijst, achter onder meer Jonathan David (21) en Kylian Mbappé (26). De bondscoach van de Engelse U21Engeland  kondigde in maart nog aan gesprekken te zullen voeren met Balogun om hem voor Engeland te laten kiezen. Tevergeefs, zo blijkt. Balogun laat in een statement op Twitter weten dat zijn familie de doorslag gaf.

"Uiteindelijk was het een makkelijke keuze", zegt de 21-jarige aanvaller. "Ik wilde deze keuze maken en ik voel me thuis hier. Het betekent heel veel voor me om uit te mogen komen voor de Verenigde Staten, meer dan mensen weten."  Helemaal uit het niets komt de keuze van Balogun niet. In maart gaf de aanvaller nog verstek voor een Engelse beloftenwedstrijd wegens een blessure. Balogun werd vlak daarna gespot in Orlando, wat de geruchten over een aanstaande interlandloopbaan bij de VS al deed aanwakkeren.

Als Arsenal-spits in Team USA?

Baloguns sterke prestaties bij Reims ontgingen ook de The Gunners niet. Volgens de geruchtenmolen zou Bolagun volgend seizoen zijn kans krijgen bij Arsenal. VS-bondscoach Hudson kan nu dus juichen om een Premier League-spits in de selectie: "Niet alleen is hij een extreem getalenteerde speler, hij is ook een goed mens die waarde toevoegt aan ons nationale team, zowel op als buiten het veld. Het is duidelijk dat hij zijn Amerikaanse roots waardeert en we kunnen niet wachten om hem bij het team te verwelkomen." Voor de spitspositie krijgt Balogun concurrentie van Jesus Ferreira (FC Dallas), Ricardo Pepi (FC Groningen) en Haji Wright (Antalyaspor).

Maakt Balogun de juiste keuze?

Meest recent

Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

11
11
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

19
19
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

153
153
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

22
22
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

31
31
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

35
35
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

259
259
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

43
43
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

22
22
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

122
122
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

79
79
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

202
202
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

140
140
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

255
255
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

299
299
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

229
229
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

111
111
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

152
152
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

103
103
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

138
138
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

120
120
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

174
174
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

52
52
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

200
200
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

278
278

Meer sportnieuws