Gift Orban is dé transfer van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een nieuwkomer heeft zelden zo een indruk nagelaten bij zijn komst naar een Belgische club. AA Gent haalde zijn slag thuis in januari en Johan Boskamp weet dat er nog meer interesse was in de Nigeriaanse aanvaller.
Boskamp weet dat Feyenoord en nog een tweetal Nederlandse clubs Orban in januari op de radar hadden staan. Alleen waren zij niet van plan om die ruim 3 miljoen euro die AA Gent wel durfde te betalen. Dat meldde hij in Extra Time. De Buffalo's haalden hun grote gelijk en ondertussen is Orban al 9 miljoen euro waard volgens Transfermarkt. De spits wordt ook al in de gaten gehouden door ploegen als Tottenham, Inter, Benfica en tal van andere clubs.
LEES OOK: Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat
Toptransfer op til?De kans is niet onbestaande dat Orban komende zomer andere oorden gaat opzoeken. Hij scoorde 19 keer in 19 wedstrijden en dat zijn uiteraard waanzinnig straffe cijfers, zeker in de Belgische competitie die toch wordt aanzien als een moeilijke competitie. België wordt aanzien de ideale tussenstap naar een grote competitie.Orban speelt ondertussen alles kapot in de Jupiler Pro League en het is dan ook geen toeval dat hij wordt gelinkt aan tal van mooie buitenlandse clubs. AA Gent hoopt hem nog een jaar te houden, maar bij een bod van 20 miljoen euro of meer zullen ze in de Ghelamco Arena niet twijfelen om hem ten gelde te maken.
Claudio Reulens