‘Twee topclubs kloppen aan bij Westerlo’

door
‘Twee topclubs kloppen aan bij Westerlo’

KVC Westerlo kent een geweldig seizoen. De Kemphanen, die dankzij de Turkse eigenaar over het nodige geld beschikken, openden gisteren de Europe play-offs op het veld van AA Gent, waar er met 3-1 werd verloren. In Het Belang van Limburg sprak Hasan Cetinkaya over de toekomst van de club.


KVC Westerlo doet het geweldig, maar leeft dankzij de gratie van zijn eigenaar. Het leeft uiteraard financieel een stuk boven zijn stand, zoals talloze Belgische eersteklassers. Zonder kapitaalsinjectie van de eigenaars zouden ze failliet gaan met deze uitgaven. Dat is uiteraard geen gezonde situatie. Westerlo maakte 11,5 miljoen euro verlies, maar die verliezen worden toegedekt door de eigenaar.

REYNOLDS

Die is echter ook bezig met de uitbouw van de club. Westerlo bouwt een nieuw trainingscentrum en de Turken lijken er nog wel even te blijven. Meer zelfs, Westerlo mag hopen op een internationale samenwerking met een Europese topclub. Dat verklaart Cetinkaya zelf. RB Leipzig, AS Roma, AC Milan en Atalanta toonden allemaal interesse om samen te werken met Westerlo. Dat gaat dan vooral over het stallen van spelers.

Westerlo huurt Nene van RB Leipzig en dat is een win-winsituatie voor beide clubs. Bryan Reynolds werd dan weer gestald door AS Roma. De Amerikaan groeide uit tot een van de betere rechtsachters in de Jupiler Pro League en KRC Genk en Club Brugge houden hem in de gaten. De kans is groot dat Westerlo in de zomer nog spelers van dergelijke clubs gaat huren.

LEES OOK: Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Moet Westerlo dergelijke samenwerking aangaan?

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

16
16
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

46
46
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

24
24
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

28
28
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

48
48
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

184
184
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

336
336
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

182
182
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

129
129
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

575
575
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

846
846
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

68
68
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

303
303
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

566
566
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

106
106
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

444
444
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

566
566
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

667
667
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

368
368
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

616
616
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

471
471
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

257
257
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

566
566
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

656
656

Meer sportnieuws