El Hadj kiest tussen België en Marokko

door
El Hadj kiest tussen België en Marokko

Anouar Ait El Hadj verliet deze winter RSC Anderlecht, de club waar hij groot werd, voor een avontuur bij competitieleider KRC Genk. De Belgisch/Marokkaanse dribbelkont kon zich echter nog niet in de basis spelen bij de Limburgers en werd al drie keer buiten de selectie gelaten. 


Daarbuiten komt ook nog eens de aartsmoeilijke keuze kijken voor welke nationale ploeg El Hadj zou willen uitkomen. De aanvaller van Genk heeft namelijk zowel de Belgische als de Marokkaanse nationaliteit en werd al eerder aangesproken door de voormalige bondscoach van het Noord-Afrikaanse land. "Ik ben er nog niet uit. Toen ik 18 was, heeft de Marokkaanse bondscoach Halilhodzic mij ooit benaderd. Ook met Roberto Martinez heb ik gebabbeld", vertelde hij aan Het Nieuwsblad. 

El Hadj, nog steeds maar amper 20-jaar oud, wil de knoop niet overhaast doorhakken. “Maar ik heb die boot afgehouden. Spelen voor Marokko zou mij fier maken. Maar België heeft mij en mijn familie alles gegeven. Ik zal wel kiezen, als het zo ver is. Een keuze van het hart. Maar eerst zorgen dat ik me bij Genk in de ploeg knok”, klinkt het vastberaden. 

SPEELMINUTEN
De aanvallende middenvelder werd afgelopen winter door Genk voor twee miljoen euro overgenomen van de Brusselse traditieclub. El Hadj wist zijn stempel echter nog niet te drukken bij Genk en krijgt onder coach Wouter Vrancken amper speelminuten. Het is dus nog maar de vraag of hij zal opgeroepen worden door één van beide landen. 

LEES OOK: Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Past El Hadj bij de Rode Duivels voor jou?

Meest recent

'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

36
36
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

22
22
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

358
358
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

227
227
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

88
88
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

245
245
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

182
182
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

298
298
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

305
305
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

118
118
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

439
439
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

230
230
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

91
91
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

376
376
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

361
361
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

145
145
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

276
276
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

212
212
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

276
276
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

159
159
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

478
478
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

184
184
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

159
159
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

73
73

Meer sportnieuws