'Genk moet zware gevolgen vrezen na miljoenenclaim fiscus'

door
'Genk moet zware gevolgen vrezen na miljoenenclaim fiscus'

KRC Genk herpakte zich afgelopen weekend met een belangrijke thuiszege tegen OH Leuven en blijft daardoor alleen aan de leiding staan in de Jupiler Pro League. Sportief gezien gaat het dit seizoen dus erg goed met de Limburgse club. Maar Racing moet nu wel vrezen voor een zware financiële opdoffer.


De competitieleider is momenteel nog de enige Belgische profclub die door het leven gaat als een vzw. Hierdoor moet men geen vennootschapsbelasting betalen. Maar uit een passage in de recente jaarrekening blijkt nu dat de fiscus twijfelt aan die status en dat toch vennootschapsbelasting wordt gevorderd. Meer bepaald voor de seizoenen van 2015 tot 2020. En dat kan Racing een pak geld gaan kosten. Zo meldt men namelijk dat er liefst 39.4 miljoen euro wordt gevorderd.

Het gaan om de initiële aanslagen en nog een verhoging van 50 procent omdat men uitgaat van een vermoedelijke overtreding. Genk maakt zich voorlopig nog geen al te grote zorgen en spande inmiddels een beroepsprocedure aan. Bovendien beschikt de club over heel wat eigen vermogen en werd ook dit seizoen weer een pak geld opgehaald op de transfermarkt, waardoor Racing financieel wel tegen een stootje kan. Daarnaast meldt Het Laatste Nieuws dat het bedrag allicht ook gespreid kan worden terugbetaald.

MINDER SLAGKRACHT OP MERCATO
Toch zou de miljoenenclaim ook zware gevolgen kunnen hebben indien Genk de beroepsprocedure verliest. Het voortbestaan van de club komt normaal gezien niet in gevaar. Maar bovengenoemde bron wijst onder meer naar de gevolgen op de transfermarkt. Zo zou de club minder hoge lonen en transfersommen kunnen bieden, waardoor ze veel minder slagkrachtig wordt. En dat heeft uiteraard een weerslag op de sportieve werking en resultaten.

LEES OOK: Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

Denkt u dat Genk uiteindelijk zal moeten dokken?

Meest recent

Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

3
3
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

25
25
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

80
80
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

62
62
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

50
50
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

80
80
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

16
16
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

185
185
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

149
149
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

202
202
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

102
102
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

263
263
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

154
154
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

81
81
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

239
239
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

31
31
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

158
158
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

114
114
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

258
258
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

189
189
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

85
85
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

222
222
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

173
173
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

416
416
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

888
888

Meer sportnieuws