'Tedesco overweegt nieuwe ingreep tegen Duitsers'

door
'Tedesco overweegt nieuwe ingreep tegen Duitsers'

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op de oefenwedstrijd van dinsdag, dan vormt Duitsland de tegenstander van dienst. Het wordt daarbij uitkijken of bondscoach Domenico Tedesco voor die gelegenheid aan zijn basisploeg zal sleutelen. Achterin kiest hij mogelijk voor een andere tactische variant.


Afgelopen vrijdag begonnen de Duivels aan hun nieuwe hoofdstuk onder Tedesco met een overtuigende 0-3-zege tegen Zweden. Voor die wedstrijd koos de opvolger van Roberto Martinez voor een viermansdefensie. Meteen dus een stijlbreuk met het Martinez-tijdperk, toen de Duivels steevast met drie man achterin speelden. Maar hier en daar wordt geopperd dat Tedesco bij wijze van proef mogelijk teruggrijpt naar die variant tegen de Duitsers.

Sebastiaan Bornauw, die zelf hoopt op een basisplaats, ziet daar echter geen reden toe. "In Zweden verdedigden we goed met vier en hielden we de nul. Het is aan de bondscoach om te beslissen, maar ik zie niet in waarom hij zou wisselen. Misschien wel om tactische redenen en dan moeten wij ons daar als spelers aan aanpassen", werd hij geciteerd bij Pickx Sports.

VERSCHILLENDE SYSTEMEN
Volgens Bornauw is het overigens geen groot probleem om te schakelen tussen verschillende speelwijzen in de verdediging. "Heel wat van onze verdedigers spelen bij hun club ook met vier achterin, dus dan is dat maar een kleine aanpassing als je er een beetje op traint. Ik vind dat je als verdediger beide systemen moet kunnen spelen."

LEES OOK: Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

De Duivels zijn momenteel beter af met vier achterin ...

Meest recent

‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

9
9
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

11
11
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

101
101
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

184
184
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

31
31
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

138
138
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

180
180
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

173
173
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

50
50
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

131
131
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

48
48
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

26
26
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

323
323
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

430
430
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

374
374
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

52
52
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

39
39
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

301
301
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

332
332
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

306
306
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

313
313
'Real Madrid verrast: Kompany is de echte miljoenenstunt'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

259
259
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

105
105
De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

363
363
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

702
702

Meer sportnieuws