'Tedesco overweegt nieuwe ingreep tegen Duitsers'

door
'Tedesco overweegt nieuwe ingreep tegen Duitsers'

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op de oefenwedstrijd van dinsdag, dan vormt Duitsland de tegenstander van dienst. Het wordt daarbij uitkijken of bondscoach Domenico Tedesco voor die gelegenheid aan zijn basisploeg zal sleutelen. Achterin kiest hij mogelijk voor een andere tactische variant.


Afgelopen vrijdag begonnen de Duivels aan hun nieuwe hoofdstuk onder Tedesco met een overtuigende 0-3-zege tegen Zweden. Voor die wedstrijd koos de opvolger van Roberto Martinez voor een viermansdefensie. Meteen dus een stijlbreuk met het Martinez-tijdperk, toen de Duivels steevast met drie man achterin speelden. Maar hier en daar wordt geopperd dat Tedesco bij wijze van proef mogelijk teruggrijpt naar die variant tegen de Duitsers.

Sebastiaan Bornauw, die zelf hoopt op een basisplaats, ziet daar echter geen reden toe. "In Zweden verdedigden we goed met vier en hielden we de nul. Het is aan de bondscoach om te beslissen, maar ik zie niet in waarom hij zou wisselen. Misschien wel om tactische redenen en dan moeten wij ons daar als spelers aan aanpassen", werd hij geciteerd bij Pickx Sports.

VERSCHILLENDE SYSTEMEN
Volgens Bornauw is het overigens geen groot probleem om te schakelen tussen verschillende speelwijzen in de verdediging. "Heel wat van onze verdedigers spelen bij hun club ook met vier achterin, dus dan is dat maar een kleine aanpassing als je er een beetje op traint. Ik vind dat je als verdediger beide systemen moet kunnen spelen."

LEES OOK: Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

De Duivels zijn momenteel beter af met vier achterin ...

Meest recent

Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

31
31
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

39
39
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

19
19
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

134
134
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

852
852
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

150
150
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

182
182
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

284
284
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

26
26
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

147
147
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

641
641
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

32
32
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

61
61
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

36
36
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

176
176
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

92
92
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

120
120
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

112
112
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

117
117
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

117
117
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

307
307
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

36
36
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

308
308
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

178
178
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

145
145

Meer sportnieuws