Anderlecht heeft zondagavond zijn kansen op de play-offs gaaf weten te houden door drie zeer belangrijke punten te pakken tegen Cercle Brugge. Het werd 2-0 in een wedstrijd die absoluut gewonnen moest worden tegen een rechtstreekse concurrent, waardoor Paars-Wit tot op één punt van de Bruggelingen en de achtste plaats komt.
De score had zelfs nog hoger kunnen oplopen als Anderlecht beter afgewerkt had en Cercle-doelman Warleson niet een ijzersterke wedstrijd gespeeld had, met talloze knappe reddingen. Desondanks kon Brian Riemer zeer tevreden zijn over de prestatie van zijn ploeg en de Deense trainer spaarde zijn lof niet.
"We hebben een superwedstrijd gespeeld", vertelde hij aan Eleven Sports. "We verdienden vanavond te winnen. We hadden die tweede goal al eerder moeten maken, maar soms gaat dat zo in het voetbal. Voor hetzelfde geld had Cercle nog kunnen gelijkmaken, dus ik ben tevreden. Ik ben ook tevreden over onze mentaliteit, want we waren niet bang en hebben ons spel gespeeld."
BELANGRIJKE WEDSTRIJDEN
De komende week wordt opnieuw belangrijk voor Anderlecht. Donderdag spelen ze hun terugwedstrijd in de Conference League tegen Villarreal, waar ze in Spanje op zoek gaan naar een plaats in de kwartfinale. Zondag volgt dan weer een treffen met OHL, opnieuw een rechtstreekse concurrent in de strijd om de top acht. "Dat zijn belangrijke wedstrijden, maar daarom ben ik hier", aldus Riemer.
LEES OOK: Vanden Borre opent deur: “Kompany in die rol bij RSCA?"
Jannick Lanckriet