Een viertal dagen na het ontslag van coach Scott Parker, heeft Club Brugge aangeknoopt met een cruciale overwinning op eigen veld. Zo haalde de uitredende landskampioen het onder het bewind van interim-trainer Rik De Mil met 2-0 van Standard. Ferran Jutgla en Bjorn Meijer zorgden in de tweede helft voor de doelpunten, telkens na een stilstaande fase.
In de eerste helft waren het de bezoekers die het balbezit opeisten, maar dat overwicht in het veldspel werd amper omgezet in doelgevaar. Mignolet had bijvoorbeeld geen moeite met een schot van Zinckernagel. Club mikte dan weer op een snelle omschakeling. Bovendien claimde het voor rust tot twee keer toe een strafschop, maar daar ging de wedstrijdleiding niet op in. Vlak voor rust trapte Lang de beste kans dan weer in het zijnet.
Na de pauze slaagde Standard er lange tijd niet in om het beste niveau te vinden. En daar profiteerde de thuisploeg optimaal van. Lang legde aan voor een vrije trap en vond Jutgla, die de score kon openen. De Spanjaard speelde tot dan nochtans geen goede match, maar wist Bodart iets later opnieuw aan het werk zetten. Met nog een kwartier te gaan schoot Standard dan toch wakker. Mignolet moest gepast ingrijpen op de poging van Zinckernagel en vervolgens ook op de rebound van Donnum.
FRAAIE VRIJE TRAP MEIJER
Even was het dus nog bibberen geblazen voor de Bruggelingen, maar in de slotfase nam Meijer alle twijfels weg. De Nederlandse back, die een patent lijkt te hebben op mooie doelpunten, legde een vrije trap lekker in de hoek. En zo kon Blauw-Zwart aanknopen met een broodnodige overwinning. Het neemt opnieuw een voorsprong van vier punten op Standard, Westerlo en AA Gent, al gaan de Buffalo's wel nog op bezoek bij Zulte Waregem.
Important victory! 💪🏼 #CluSta pic.twitter.com/cO5gyZLJpL
— Club Brugge KV (@ClubBrugge) March 12, 2023
LEES OOK: Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena
Kobe K