"Anderlecht moet Verbruggen verkopen"

door

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren flink te verkopen met jongens als Sergio Gomez, Sambi Lokonga, Julien Duranville en Jérémy Doku. Alleen was dat niet genoeg om het financiële wanbeleid te verdoezelen. Paars-Wit gaat ook komende zomer wellicht een topspeler moeten laten gaan.


De kans dat Anderlecht volgend jaar geen Europees voetbal speelt, is bijzonder groot. Dat is dus weer een seizoen zonder Europese inkomsten en RSCA zal dus elders extra geld moeten vinden. Een extra kapitaalsinjectie om de ploeg te versterken (intern of extern) zal er wellicht niet komen, dus moet de club spelers verkopen. Volgens journalist Jan Hauspie is Bart Verbruggen een speler die in aanmerking komt. Hij ligt nog twee jaar onder contract, dus komende zomer kan Anderlecht een grote som eisen.

"Er is maar één reden waarom Anderlecht Verbruggen in doel heeft gezet, wat niemand had zien aankomen. Ze moeten hem komende zomer immers verkopen. Financieel gaat het nog steeds niet goed met de club – wat ze ook mogen beweren - en Verbruggen is de volgende die geld moet opleveren. Van Crombrugge is een goede doelman, maar Verbruggen wordt aanzien als een ‘wereldkeeper’ in wording. Dus ze zouden zich dan sportief weer verzwakken”, vertelde hij in de podcast Café Constant. Met Van Crombrugge zou RSCA dan wél meteen een goede vervanger hebben. Een win-winsituatie voor iedereen?

FINANCIEEL WANBELEID

"Het is logisch dat ze moeten verkopen, want ze dreigen naast Europees voetbal te grijpen. De Conference League is niet genoeg om de inkomsten op te trekken. Er is dus weer geen Champions League of Europa League en dat is dus de reden waarom Verbruggen moet verkocht worden. Dit kan je Vandenhaute niet verwijten, want de financiële problemen zijn een oorzaak van de eerste twee jaren dat Coucke het beleid bepaalde. Niet die ‘lijken uit de kast’ uit de vorige periode. Toen hebben ze een enorme en dure spelerskern samengesteld, die sportief niet voldeed en die spelers werden met verlies van de hand gedaan. Daar zijn ze in het sukkelstraatje geraakt. Anderlecht heeft geen geld en heeft de komende jaren 200 tot 250 miljoen euro nodig hebben om weer een titelploeg te smeden. Wie gaat dat betalen? Coucke doet dit niet en Vandenhaute kan het niet”, besloot Hauspie.

  

LEES OOK: Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

Zal Verbruggen in de zomer vertrekken?

Meest recent

Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

22
22
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

142
142
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

103
103
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

213
213
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

36
36
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

147
147
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

146
146
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

64
64
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

137
137
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

53
53
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

131
131
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

179
179
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

239
239
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

366
366
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

144
144
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

75
75
Club Brugge slaat terug: titelstrijd ontploft

Club Brugge won overtuigend met 6-1 van KV Mechelen. Achteraf waren ze uiteraard blij in het Jan ...

210
210
Bertaccini doet Anderlecht dromen: cijfers spreken

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

187
187
Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

107
107
Nainggolan spreekt klare taal over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

451
451
'Anderlecht botst met Napoli: strijd barst los'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. De Brusselaars willen de kern in de ...

174
174
Hubert geeft verklaring voor pover Union SG

Union SG speelde een povere partij, niet de eerste, tegen AA Gent. Deze keer konden ze geen ...

239
239
Vanaken niet pijnvrij: "Ik maak het zo niet erger"

Club Brugge uit en thuis is een enorm verschil. Na RSC Anderlecht werd ook KV Mechelen vlot ...

176
176
Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

91
91

Meer sportnieuws