Stunt Club Brugge tegen Benfica? "Dat is extra troef"

door
Stunt Club Brugge tegen Benfica?

Club Brugge wilde vrijdag thuis drie punten pakken tegen Union SG. Het werd echter 1-1 voor Blauw-Zwart, dat wel leek te kunnen leven met die uitslag. Het is nu uitkijken naar de Champions League-clash met Benfica van volgende week woensdag.


De Bruggelingen willen nog een heel mooi vervolg breien aan een al historisch Europees avontuur. Club slaagde erin om voor het eerst in zijn geschiedenis te overwinteren op het kampioenenbal. Dat deed het met gedenkwaardige overwinningen tegen FC Porto en Atlético Madrid. Vooral aan die eerste zege, op Portugese bodem, zullen de Club-fans met heel veel plezier terugdenken.

Volgende week is niet Porto, maar Benfica de tegenstander. Een mooie tegenstander, maar volgens Dennis van Wijk maakt Club Brugge zeker een kans. “Het is een verkoopclub, een beetje zoals Club maar dan wel met een nulletje erachter. Het blijft een topploeg met een enorm goed scoutingssysteem”, stelt de Nederlander in Krant van West-Vlaanderen. “Ze kopen hele goede spelers, leiden die op en verkopen ze dan door. Zo krijg je telkens een golfbeweging: het gaat goed, je verkoopt een aantal jongens en dan gaat het weer wat minder."

Van Wijk vindt het een ideaal moment om Benfica te treffen, want de Portugezen zagen onlangs Enzo Fernandez vertrekken naar Chelsea. “Dat is toch een enorm stuk kwaliteit dat ze verliezen. Brugge moet proberen om Benfica te overbluffen met het publiek erachter dat de ploeg vooruit stuwt zoals ze in het verleden al vaak hebben gedaan. Dat is een extra troef. Verder hebben ze in de Champions League al getoond dat ze op een hoger niveau kunnen spelen. De terugkeer van Rits is daarin erg belangrijk. Dat is de schakel die de afgelopen maanden ontbrak.”

LEES OOK: Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Maakt Club Brugge een kans tegen Benfica?

Meest recent

'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

10
10
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

15
15
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

76
76
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

75
75
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

290
290
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

34
34
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

436
436
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

378
378
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

141
141
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

203
203
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

582
582
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

784
784
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

337
337
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

112
112
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

293
293
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

283
283
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

628
628
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

350
350
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

737
737
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

699
699
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

846
846
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

155
155
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

603
603
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1530
1530
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

818
818

Meer sportnieuws