‘Irriterende’ Jutglà heeft probleem bij Club Brugge

door
‘Irriterende’ Jutglà heeft probleem bij Club Brugge

Ferran Jutglà is een lust voor het oog. De 23-jarige aanvaller heeft alle kwaliteiten om op korte termijn door te stoten naar de Europese top en bovendien is zijn mentaliteit en professionalisme uitstekend. Maar in de laatste wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven speelde Jutglà opeens erg egocentrisch en had hij precies geen oog meer voor zijn ploegmaats. En dat zorgde voor irritatie en frustratie.


HARDWERKEND, MAAR OOK EGOÏSTISCH

Ferran Jutglà speelde op zich wel een goede wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven. Een match waarin hij ook nog eens beslissend was met een belangrijke goal, zijn eerste omgezette elfmeter dit seizoen in de Jupiler Pro League. Jutglà was erg bedrijvig en toonde zoals steeds veel inzet en werkkracht. Hij was na Tajon Buchanan de speler die bij Club Brugge het hoogste aantal duels aanging en ook het meeste dribbels verrichte. Jutglà, die vorige week ook een goede passing aan de dag legde, won 15 van zijn aangegane duels, een hoog aantal wat meteen zijn persoonlijk record is dit seizoen.



Anderzijds kwam Ferran Jutglà weinig voor in het opbouwende spelbeeld van Club Brugge. De Spanjaard werd bijvoorbeeld amper aangespeeld door zijn ploegmaats, 11 keer in 100 minuten om exact te zijn, en dat is gewoon veel te weinig voor een voetballende en diepgaande spits zoals Jutglà. Daarnaast toonde de 23-jarige zich redelijk egoïstisch in de zone van de waarheid. Jutglà had precies geen oog voor zijn ploegmaats. Aan het eind van de wedstrijd moest hij bijvoorbeeld altijd Antonio Nusa aangespeeld hebben, maar Jutglà ging uiteindelijk (en ook onbegrijpelijk) voor eigen succes.

SCHIM VAN ZICHZELF

En dat zijn we niet gewoon van de sterkhouder van Club Brugge. Het viel op dat Ferran Jutglà tegen Oud-Heverlee Leuven erg egocentrisch handelde in de zone van de waarheid, wat zich vertaalt in maar liefst 7 ondernomen doelpogingen. In de vorige speeldag telde enkel Billal Messaoudi (KV Kortrijk, 8) meer doelpogingen dan Jutglà. Het is trouwens de eerste keer in Jutglà’s carrière dat hij zoveel doelpogingen ondernam. Met Club Brugge tegen KV Mechelen (6) en FC Barcelona B tegen CD San Fernando (6) kwam hij wel aardig in de buurt van die 7 doelpogingen tegen Oud-Heverlee Leuven.

Die 7 doelpogingen waren gecombineerd goed voor 1,83 expected goal, waarmee Ferran Jutglà op de vorige speeldag de meest dreigende speler was op de Belgische velden. Maar in bepaalde fases had hij er beter voor gekozen om de bal te spelen naar een beter gepositioneerde ploegmaat in plaats van voor eigen succes te gaan - en dat soms vanuit onmogelijke posities. Jutglà speelde een onrustige wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven en hij maakte vaak duidelijk de verkeerde keuzes.



De inzet was uiteraard hoog tegen Oud-Heverlee Leuven, de toekomst van coach Carl Hoefkens stond namelijk op het spel, en misschien probeerde Ferran Jutglà daarom de wedstrijd op zijn eentje te forceren om op die manier zijn coach en zijn ploegmaats te helpen. Jutglà zorgde in elk geval voor irritatie op de tribunes van het Jan Breydelstadion en hij was een schim van de (team)speler die hij enkele maanden geleden was. Jutglà beschikt over een ongelofelijk arsenaal aan hoogwaardige voetbalkwaliteiten, maar die gebruikte hij niet in de vorige competitiewedstrijd.

EUROPESE TOPPER (IN WORDING)

Ferran Jutglà is zijn kwaliteiten uiteraard niet verloren in enkele maanden tijd en het is dan ook slechts een kwestie van tijd vooraleer de Spanjaard zijn gewoonlijk niveau terug zal halen. Met Scott Parker werd er ondertussen ook al een nieuwe coach aangesteld, waardoor ook Jutglà een frisse start kan nemen bij Club Brugge en terug één van de beste spelers van de Jupiler Pro League kan worden. Want Jutglà stond niet voor niets op de lijst van Luis Enrique, de - ondertussen ontslagen - bondscoach van de Spaanse nationale ploeg op het voorbije Wereldkampioenschap in Qatar.



Ferran Jutglà gooide ook hoge ogen in de legendarische Champions League-campagne van Club Brugge. Hij scoorde twee doelpunten in het Kampioenenbal en hij werd uitgeroepen tot ‘Man van de Match’ in de wedstrijden tegen FC Porto en Atlético Madrid. Marca noemde zijn verkoop aan Club Brugge daarom een blunder van formaat van FC Barcelona en dit seizoen was hij zelfs de meest scorende Spaanse speler in Europa.

LEES OOK: 'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Speelt Jutgla ooit bij een Europese topclub?

Meest recent

Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

5
5
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

124
124
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

582
582
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

113
113
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

203
203
Lardot velt verdict over hands Hazard & rode kaart Bayram

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

228
228
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

221
221
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

312
312
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

180
180
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

277
277
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

220
220
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

304
304
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2839
2839
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

604
604
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

409
409
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

315
315
KRC Genk dumpt Fink: opvallende zondebok kop van Jut

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

220
220
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

459
459
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

178
178
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1318
1318
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

560
560
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1734
1734
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

500
500
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

74
74
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

124
124

Meer sportnieuws