Het eerste wapenfeit kwam op naam van Daley Blind, wiens schot ver over het doel van Esteban zeilde. Twintig minuten later werd de keeper door Christian Eriksen wél op de proef gesteld, maar Esteban keerde de vrije trap van de Deen. Een geplaatst schot van debutant Bojan zeilde vervolgens voorlangs. Aan de overzijde maakte Kenneth Vermeer de eerste poging van AZ onschadelijk en dat bleek een incident. In de slotfase van het eerste bedrijf werd de bekerwinnaar, die feitelijk thuis speelde in de hete ArenA, immers weer onder druk gezet. Esteban voorkwam echter meermaals dat Bojan zijn officiële debuut zou opluisteren met een doelpunt.
Zodoende overleefde AZ de eerste helft zonder kleerscheuren, maar de Alkmaarders wilden meer. Men kwam na rust sterk uit de startblokken en counterde zelfs naar het openingsdoelpunt: na een lange bal werd Gudmundsson bediend door landgenoot Jóhannsson en was eerstgenoemde oog in oog met Vermeer bestand tegen de druk. Net als in februari (0-3) liep Ajax in het vlijmscherpe countermes van AZ en gebeurde halverwege de tweede helft opnieuw. Na een vlotte tegenaanval sneed AZ door de verdediging en fungeerde Jóhannsson als eindstation van de aanval. De overwinning leek daarmee op zak, maar Ajax kwam toch volledig terug in de wedstrijd.
Dat was te danken aan Gouweleeuw, die een vrije trap van Eriksen ongelukkig achter Esteban kopte. Vol goede moed zocht de landskampioen vervolgens naar de gelijkmaker. Met succes, want een kwartier voor tijd produceerde Sigthórsson de derde IJslandse treffer van de avond. Esteban liet de bal glippen na een uithaal van Toby Alderweireld en moest toezien hoe Sigthórsson de verhoudingen in evenwicht bracht. Ajax kreeg daarna de touwtjes in handen en liet na om de wedstrijd in de reguliere speeltijd naar zich toe te trekken. Een poeier van Blind werd gepareerd, een afstandsschot van Eriksen zeilde naast en een inzet van Sigthórsson werd op de lijn gekeerd.
Een verlenging moest dus uitkomst bieden en dat gebeurde ook, via De Jong. Kort nadat AZ'er Maarten Martens zijn rentree maakte na tien maanden blessureleed, knikte de aanvoerder een voorzet van Eriksen achter Esteban. Toch bleef AZ dankzij de doelman in de wedstrijd, want reusachtige kansen van Fischer (eerste helft) en Lucas Andersen (tweede helft) bleken een prooi voor Esteban. De voorhoede van AZ bleek desondanks niet bij machte om de achterhoede van Ajax in de problemen te brengen, waardoor de Amsterdammers de seizoensouverture voor de achtste keer op hun naam schrijven. Dat lukte eerder al in 1993, 1994, 1995, 2002, 2005, 2006 en 2007.
Scoreverloop:
1-0 (51') Jóhann Berg Gudmundsson
2-0 (67') Aron Jóhannsson
2-1 (69') Jeffrey Gouweleeuw (eigen doelpunt)
2-2 (75') Kolbeinn Sigthórsson
2-3 (103') Siem de JongLEES OOK: Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter
Dominic Mostert