Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

door
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met Jérémy Taravel als hoofdcoach. Nochtans bewandelden de Brusselaars ook andere paden. Zo was er bijvoorbeeld ook contact met Maarten Martens. Bij 'Pickx Sports' gaf de ex-Rode Duivel meer uitleg bij die flirt.

Begin februari nam Anderlecht afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Dat ontslag zat er al een tijdje aan te komen. De soap die daarop volgde had echter niemand verwacht. Om voldoende tijd te kunnen nemen een geschikte opvolger te vinden, besloot het bestuur om assistent-trainer Edward Still tot interim-trainer te benoemen. Na amper twee wedstrijden besloot die echter al naar Engeland te trekken.

Daarnaast vertrok met Lucas Biglia nog een andere assistent op eigen iniatief. Op Taravel en keeperstrainer Justin Verlinden na, bleef nauwelijks iets over van de omkandering rond de eerste ploeg. En ondertussen liep de zoektocht naar een nieuwe T1 bijzonder moeizaam. Paul Simonis, Thorsten Fink, Jon Dahl Tomasson, ... de ene na de andere kandidaat moest geschrapt worden.

LEES OOK: Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

Gesprekken met Martens

Met Alfred Schreuder leek Anderlecht uiteindelijk de geschikte kandidaat te hebben gevonden. Maar diens Saudische werkgever weigerde om de Nederlander vrij te geven. Gedurende die moeizame zoektocht liet Taravel echter goede resultaten noteren. Uiteindelijk werd hij ook beloond voor zijn loyaliteit met een vaste benoeming tot minstens eind dit seizoen. Maar dat was zeker niet plan-A.

Anderlecht had wel degelijk de intentie om een compleet nieuwe trainer aan te werven. Naast bovengenoemde namen kwam ook Maarten Martens daarvoor in aanmerking. Die was op dat moment net ontslagen bij AZ Alkmaar. "Er zijn wel wat gesprekken geweest hoor. Ze hebben geïnformeerd, maar toen is er wat tijd over gegaan. De keuze viel toen, al hebben ze me dat niet zelf vertelt, op Schreuder", klonk het bij Pickx Sports.

Rust na hectische periode

Uiteindelijk bleek Schreuder dus niet haalbaar. Maar Anderlecht besloot om geen nieuwe poging meer te wagen bij Martens. "Schreuder is niet gekomen om verschillende redenen en ze zijn met de assistent-trainer verder gegaan. Ze hebben zo ook de finale van de beker gehaald. Het was wel even hectisch want ik was net ontslagen, net weg uit Nederland. Dan zijn er toch wel wat gesprekken gevoerd. Maar eenmaal het van de baan was, heb ik gezegd: 'even rust'."

Anderlecht moet in de zomer een nieuwe poging wagen bij Martens ...

Meest recent

Antwerp tóch genekt door arbitrage? "Als we dat toelaten ..."

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

14
14
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

23
23
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

152
152
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

71
71
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

364
364
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

267
267
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

79
79
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

258
258
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

479
479
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

75
75
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

62
62
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

42
42
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

344
344
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

526
526
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

266
266
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

87
87
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

75
75
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

448
448
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

210
210
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

311
311
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

200
200
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

141
141
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

200
200
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

111
111
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

237
237

Meer sportnieuws