Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

door
Positie Taravel onder druk:

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd door een veel sterker Club Brugge. Ook op tactisch vlak werd Paars-Wit volledig overklast. Er worden dan ook al vraagtekens geplaatst bij de positie van hoofdcoach Jérémy Taravel.

De voormalige verdediger sloot afgelopen zomer aan bij Paars-Wit als T4. In die hoedanigheid leverde hij behoorlijk goed werk. Na het ontslag van Besnik Hasi en vertrek van Lucas Biglia, werd Taravel zelfs gepromoveerd tot eerste assistent. En toen ook Edward Still eieren voor zijn geld koos, was hij één van de last man standing in de sportieve omkadering.

Als pure noodoplossing nam hij de bekermatch op Antwerp voor zijn rekening als T1. Dat werd een grandioos succes, waardoor hij nog even mocht aanblijven. Uiteindelijk besloot RSCA hem ook het vertrouwen te geven tot minstens eind dit seizoen. Maar sindsdien is een neerwaartse spiraal ontstaan. Zo bleef Anderlecht sinds Taravel bevestigd werd, achter met 0 op 9.

LEES OOK: 'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

Terugval al ingezet

De resultaten zijn dus al een pak minder. Bovendien liet Taravel zich inmiddels ook enkele tactische fouten betrappen. Afgelopen maandag bijvoorbeeld, draaide zijn keuze om Lucas Hey centraal achterin weer van onder het stof te halen uit op een fiasco. Ook het systeem met Thorgan Hazard én Adriano Bertaccini als spitsen naast mekaar, viel dik tegen.

Bij de gloednieuwe voetbalpodcast 'Ongefilterd' plaatste voormalig Rode Duivel Stijn Stijnen dan ook grote twijfels bij de positie van Taravel. "Op basis van wat is Taravel op dit moment trainer van Anderlecht? Die bekermatch op Antwerp? Is dat voldoende om trainer van Anderlecht te worden? We spreken hier wel over Anderlecht. Dat is geen doordachte keuze of een plan", uit de huidige coach van Patro zijn bedenkingen.

Voldoende alternatieven

Mede-panellid Olivier Deschacht kon de aanstelling ergens nog wel begrijpen gezien de situatie bij zijn ex-club. Volgens hem was er ook geen volwaardig alternatief voor handen. Maar dat gegeven wordt door Stijnen van tafel geveegd. "Er zijn duizend alternatieven. Er lopen honderd trainers rond die op hun knieën naar Anderlecht zouden komen", aldus de oud-doelman. "Tegen Club Brugge was een ernstige test in zijn totaliteit: ploeg klaar krijgen, klaar zijn op tactisch vlak. Dan kan je enkel concluderen dat het onvoldoende was."

Anderlecht moet na het seizoen doorgaan met Taravel als hoofdcoach ...

Meest recent

Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

9
9
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

15
15
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

280
280
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

65
65
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

120
120
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

124
124
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

152
152
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

113
113
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

72
72
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

49
49
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

89
89
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

352
352
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

199
199
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

294
294
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

134
134
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

209
209
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

267
267
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

612
612
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

235
235
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

240
240
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

117
117
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

431
431
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

338
338
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

301
301
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

473
473

Meer sportnieuws