Portugal wil Ronaldo uit basisploeg 'dumpen'

door
Portugal wil Ronaldo uit basisploeg 'dumpen'

De 1/8ste finales op het wereldkampioenschap in Qatar draaien inmiddels op volle toeren. Aanstaande dinsdag gaat ook Portugal tegen Zwitserland op zoek naar het laatste plekje in de kwartfinales. Maar in aanloop naar dat duel komt de positie van Cristiano Ronaldo steeds meer onder druk te staan.


De superster is bezig aan zijn vijfde WK-eindronde, voorlopig kon hij echter niet zoveel indruk maken. Hoewel hij in de drie groepsmatchen telkens in de basis startte, geraakte CR7 niet verder dan één strafschopdoelpunt. Bovendien is zijn meerwaarde in het veldspel vrij beperkt geworden. En dus heersen ook bij de Portugese supporters grote twijfels.

Het bekende Portugese sportmedium A Bola lanceerde op haar website bijvoorbeeld een poll waarin gevraagd werd of Ronaldo zijn basisplaats moeten behouden. Liefst 70% van de deelnemers vinden van niet. Het vertrouwen in de nationale held lijkt dus op een dieptepunt te zijn geraakt. Al is dat niet geheel onlogisch.

MATIG SEIZOEN
In aanloop naar het WK was Ronaldo immers bezig aan een erg wisselvallig seizoen bij Manchester United, waar zijn contract vlak voor het toernooi in Qatar ook nog eens werd ontbonden. Bovendien heeft Portugal heel wat jonge aanvallende talenten, die staan te trappelen om hun kans te krijgen. Het wordt dus afwachten of bondscoach Fernando Santos, die tot dusver telkens achter zijn aanvaller bleef staan, zal zwichten voor de publieke opinie.

LEES OOK: Bizar salaris: zoveel verdient Ronaldo per minuut

🔥 Wat iedereen nu leest

Onherkenbaar: Hans Vanaken zakt volledig door het ijs
Onherkenbaar: Hans Vanaken zakt volledig door het ijs
Erik Van Looy verrast met onthulling die inslaat als een bom
Erik Van Looy verrast met onthulling die inslaat als een bom

Portugal is beter af zonder Ronaldo in de basis ...

Meest recent

Iedereen bondscoach: wie vervangt Lukaku bij Rode Duivels?

Het nieuwe seizoen begint in mineur voor Romelu Lukaku, die wellicht onder het mes moet omwille van ...

47
47
Goudmijn bij Club Brugge: ex-spelers dragen steentje bij

Club Brugge hoopt tegen Rangers straks de poorten naar de Champions League open te beuken. Nicky ...

229
229
Dessers noemt twee Club-spelers: "Dat is topkwaliteit"

In de laatste voorronde van de Champions League kruist Club Brugge dinsdagavond de degens met ...

157
157
JPL-trainers verrassen: "Híj́ wordt de topschutter"

Het seizoen in de Jupiler Pro League is inmiddels alweer vier speeldagen ver. Maar gezien de ...

562
562
'Lukebakio verzilvert wereldgoal met supertransfer'

In de Spaanse Primera Division verloor Sevilla FC zondag met 3-2 van Athletic Bilbao, maar zorgde ...

129
129
Noodscenario bij KRC Genk: last-minute toptransfer?

KRC Genk maakt zich op voor het tweeluik tegen Lech Poznan in de laatste voorronde van de Europa ...

507
507
Hayen dropt grote verrassing op persmoment in Glasgow

Club Brugge maakt zich op voor een tweeluik dat het seizoensverloop in grote mate zal bepalen. ...

647
647
'Anderlecht casht: transfer Stroeykens in stroomversnelling'

RSC Anderlecht wil in het slot van de huidige zomermercato nog verschillende spelers van de hand ...

1051
1051
‘Paniekvergadering bij Bayern: Kompany op weg naar ontslag?’

De Raad van Commissarissen van Bayern München komt op 25 augustus bijeen voor een strategische ...

986
986
'Uitstel maar geen afstel: knaltransfer bij Club Brugge'

Club Brugge heeft al een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Maxim De Cuyper, ...

760
760
Keuzestress voor Fink: opvallend slachtoffer bij Genk?

KRC Genk boekte tegen OH Leuven eindelijk een eerste driepunter van het seizoen. Met dank aan de ...

405
405
Onverwachte zet: Marc Coucke stapt in compleet ander verhaal

Een ondernemer die al menig avontuur heeft aangegaan, een flamboyante persoonlijkheid die vaak ...

82
82
'Hayen houdt adem in: Club Brugge ontvangt monsterbod'

In de laatste voorronde van de Champions League hoopt Club Brugge dinsdag in Glasgow een gunstige ...

648
648
'Vuurwerk bij Antwerp: Balikwisha out, kwelduivel in?'

Antwerp bleef zondag in Charleroi steken op een 1-1 gelijkspel. Met een zes op 12 blijft het ...

640
640
Onherkenbaar: Hans Vanaken zakt volledig door het ijs

Hans Vanaken beleeft een opvallend moeilijk seizoensbegin. Onzichtbaar tegen Zulte Waregem, slordig ...

966
966
'Renard vreest rampscenario: solden bij Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt tegen AEK Athene de deur naar de Conference League open te beuken. Een must in ...

649
649
'Club Brugge rolt spierballen: recordtransfer van tafel'

Club Brugge stelde met Mamadou Diakhon eerder op de dag een nieuwe winger voor. Op de flanken lijkt ...

946
946
Niemand wist dit: Verheyen vertelt over zijn eerste keer

Gert Verheyen is de laatste jaren doorgegroeid van analist tot populaire BV. De ex-voetballer ...

170
170
Renard drukt stempel: Anderlecht heeft ruwe diamant beet

In Youth We Trust. Sinds de komst van Olivier Renard als sportief directeur trekt RSC Anderlecht ...

391
391
'Ordonez keert kar: enorme plottwist bij Club Brugge?'

Club Brugge gaat in de laatste voorronde van de Champions League dinsdag op bezoek bij Rangers. ...

1068
1068
'Knaltransfer Westerlo: volgende miljoenendeal op til'

KVC Westerlo verkocht Matija Frigan aan Parma en Jordan Bos aan Feyenoord en dat bracht 14 miljoen ...

323
323
Lieven Maesschalck velt verdict over zware blessure Lukaku

Romelu Lukaku zit in zak en as bij Napoli. De Rode Duivel was vorig seizoen belangrijk voor de ...

436
436
Selectie Club voor Rangers: Hayen verrast met nieuwe naam

Club Brugge neemt het in de voorrondes van de Champions League op tegen Rangers. Na de nipte ...

361
361
Vandenbempt roept felle waarschuwing richting Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog op stoom komen. De competitiestart tegen Westerlo was veelbelovend, maar ...

453
453
'Blessure Lukaku: Napoli grijpt keihard in'

Wat de voorbije dagen al een beetje gevreesd werd, werd maandag ook bevestigd. Romelu Lukaku heeft ...

167
167

Meer sportnieuws