'Anderlecht verbaast met nieuwe trainer uit Premier League'

door
'Anderlecht verbaast met nieuwe trainer uit Premier League'

Terwijl het wereldkampioenschap in Qatar de slotmatchen van de groepsfase heeft bereikt, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League volop bezig met de voorbereidingen op de tweede seizoenshelft. RSC Anderlecht bijvoorbeeld, zit momenteel in Kreta voor een stage. En de recordkampioen zou ondertussen zijn nieuwe trainer nagenoeg beet hebben.


Vlak voor de WK-break besloten de Brusselaars alvast om in zee te gaan met een nieuwe sportieve baas. De vrij onbekende Deen Jesper Fredberg werd immers aangesteld als 'CEO Sports'. En hoewel hij officieel pas op 1 januari in dienst treedt, is de Deen nu al druk in de weer met zijn nieuwe uitdaging. Daarbij was het aanstellen van een nieuwe trainer zijn eerste bekommernis.

En volgens Het Laatste Nieuws heeft Fredberg nu een geschikte kandidaat gevonden. Zo meldt het medium dat Paars-Wit dicht bij de aanstelling van Brian Riemer staat. De 44-jarige landgenoot van Fredberg komt over van Brentford FC, waar hij sinds 2018 aan de slag was als assistent-trainer. Hij zou weldra een contract tot medio 2024 tekenen.

BEREKENDE GOK
Paars-Wit was al een tijdje op zoek naar een nieuwe T1. Na het ontslag van Felice Mazzu nam Robin Veldman tijdelijk het roer over. Maar inmiddels raakte bekend dat de Nederlander een vaste assistent-coach en verbindingsman tussen de eerste ploeg en de RSCA Futures zal worden. Bijgevolg werd verder gezocht naar een nieuwe hoofdtrainer en de keuze lijkt nu dus op Riemer te zijn gevallen. Die leverde goed werk als assistent van Thomas Frank bij Brentford en was daarvoor in een gelijkaardige rol actief bij FC Kopenhagen. Veel ervaring als T1 heeft hij dus niet, maar RSCA is blijkbaar bereid om die berekende gok te nemen.

LEES OOK: 'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Anderlecht had beter een coach gepakt die vertrouwd is met de competitie ...

Meest recent

'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

1
1
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

77
77
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

47
47
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

273
273
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

213
213
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

133
133
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

17
17
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

351
351
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

273
273
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1047
1047
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

345
345
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

326
326
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

323
323
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

273
273
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

435
435
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

197
197
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

325
325
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

239
239
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

357
357
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2994
2994
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

696
696
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

447
447
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

334
334
Genk laat Fink vallen: opvallende zondebok geviseerd

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

224
224
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

486
486

Meer sportnieuws