Coucke woedend: 'fans' Anderlecht verbreken afspraken

door
Coucke woedend: 'fans' Anderlecht verbreken afspraken

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd om de WK-break met een goed gemoed in te zetten. De recordkampioen moest zondag op eigen veld de duimen leggen tegen KRC Genk, dat zelfs nog met een mannetje minder kwam te staan. Daarnaast toonde een deel van de achterban zich opnieuw van zijn slechtste kant.


De gebeurtenissen van enkele weken geleden op het veld zitten nog vers in het geheugen, toch kon een deel van de harde kern zich zondag opnieuw niet bedwingen. In het slot van de eerste helft moest de match immers eventjes stil gelegd worden. Zo werd met vuurpijlen op het veld geschoten. Het vuurwerk was afkomstig van de ultragroep 'South Leaders', die zijn tienjarig bestaan vierde.

Het gedrag werd afgekeurd door een groot deel van het stadion, dat meteen begon te fluiten. Ook hoofdaandeelhouder Marc Coucke was duidelijk niet te spreken over het voorval, zo bleek uit de beelden die te zien waren op Eleven Sports. RSCA kwam dan ook al snel met een reactie via de officiële kanalen.

OVERLEG MET PRO LEAGUE
Blijkbaar waren er bepaalde afspraken gemaakt met de supportersgroep, maar die werden dus niet nageleefd. "De acties van een beperkt aantal supporters tijdens de wedstrijd zijn onaanvaardbaar. Er werden in overleg met de club en politiediensten vooraf duidelijke afspraken gemaakt. Die werden niet nageleefd", klinkt het in een statement. "De club sluit maandag aan bij het overleg van de Pro League om dergelijke taferelen zo snel mogelijk uit voetbalstadions te weren en zal maatregelen nemen. Dit soort acties heeft geen plaats in een stadion."

LEES OOK: Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

De betrokken 'fans' moeten een levenslang stadionverbod krijgen ...

Meest recent

Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

5
5
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

5
5
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

14
14
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

14
14
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

77
77
Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

137
137
Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

165
165
‘Overmars geschokt: Gheyens beslissing slaat in als bom’

Op één avond draait Paul Gheysens de hele realiteit van Marc Overmars om. Maandenlang ...

320
320
Sebaoui scherp voor STVV: "Daardoor verlies je"

STVV speelde op het veld van RSC Anderlecht een matige match. De Truienaars speelden eigenlijk geen ...

60
60
'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

118
118
Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

292
292
Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV is aan een enorm goed seizoen bezig. Dat heeft als gevolg dat heel wat spelers interesse ...

36
36
Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. Er werd snel een overeenkomst gevonden met ...

147
147
Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

44
44
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

295
295
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

23
23
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

252
252
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

59
59
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

133
133
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

32
32
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

66
66
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

121
121
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

69
69
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

48
48
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

24
24

Meer sportnieuws