AA Gent duidelijk over terugkeer ex-smaakmaker

498 stemmen
AA Gent duidelijk over terugkeer ex-smaakmaker

AA Gent kende een goede zomermercato. Hein Vanhaezebrouck kreeg er enkele stevige versterkingen bij. De beloften moeten niet hopen op een terugkeer van een grote naam.


Christophe Lepoint en Renato Neto werden genoemd om mogelijk de beloften te gaan versterken. Dat plan gaat niet door. Seba Ronse, verantwoordelijk voor de jeugdopleiding van AA Gent, sprak daarover in het clubblad WigWam. De beloftenteams van de Belgische topclubs mogen één ervaren speler in de kern hebben, maar die mag niet voor de A-ploeg spelen.

"Sommige clubs hebben van die regel gebruikt gemaakt, zo speelt David Hubert (34) voor de beloften van Anderlecht. Wij hebben dat ook overwogen, maar uiteindelijk hebben we daarvan afgezien. Intussen vinden we dat ook niet nodig meer”, vertelt hij daarover.

EIGEN TALENT

Een andere regel met impact is dat minstens de helft van de spelers op het scheidsrechtersblad voor hun 23e minstens drie jaar bij de jeugd van de club zelf moeten hebben gespeeld. En dat minstens twee derde moet zijn opgeleid bij een Belgische club.

“Op die manier wil men natuurlijk stimuleren om zoveel mogelijk de eigen jeugd, en bij uitbreiding de in België opgeleide jeugd kansen te geven. Jong KAA Gent mag geen laboratorium zijn voor het uittesten van spelers uit de hele wereld. Een terechte maatregel dus, zeker op langere termijn. Praktisch betekent dat dat je op de rem moet gaan staan voor de aanwerving van buitenlandse beloften of van jongeren van andere clubs. Zo hebben we bij Jong KAA Gent enkele spelers uit Afrika, maar ook spelers die we haalden bij Leuven, Standard, Club Brugge, Lokeren, Beerschot… De trainer moet, bij het samenstellen van zijn wedstrijdkern, er altijd rekening mee houden dat minstens de helft bij KAA Gent is opgeleid. Tot nu toe lukt dat wel allemaal probleemloos. Op termijn zal het sowieso altijd de bedoeling zijn om zoveel mogelijk spelers te laten doorstromen vanuit onze eigen jeugdwerking. Een deel van de beloftenopleiding bestaat er ook in om sommige spelers toe te laten tot de trainingen met de A-kern. Dit seizoen zijn dat voorlopig vijf spelers: Fofana, Salah, Van Hauter, De Ridder en Lagae.”

Moet Gent in de zomer toch zo een ervaren pion halen?

Meest recent

Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

2
2
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

28
28
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

16
16
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

215
215
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

88
88
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

38
38
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

336
336
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

37
37
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

264
264
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

607
607
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

419
419
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

130
130
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

979
979
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

172
172
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

73
73
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

606
606
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

221
221
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

476
476
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

235
235
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

268
268
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1206
1206
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

612
612
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

332
332
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

291
291
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

153
153

Meer sportnieuws