AA Gent duidelijk over terugkeer ex-smaakmaker

498 stemmen
AA Gent duidelijk over terugkeer ex-smaakmaker

AA Gent kende een goede zomermercato. Hein Vanhaezebrouck kreeg er enkele stevige versterkingen bij. De beloften moeten niet hopen op een terugkeer van een grote naam.


Christophe Lepoint en Renato Neto werden genoemd om mogelijk de beloften te gaan versterken. Dat plan gaat niet door. Seba Ronse, verantwoordelijk voor de jeugdopleiding van AA Gent, sprak daarover in het clubblad WigWam. De beloftenteams van de Belgische topclubs mogen één ervaren speler in de kern hebben, maar die mag niet voor de A-ploeg spelen.

"Sommige clubs hebben van die regel gebruikt gemaakt, zo speelt David Hubert (34) voor de beloften van Anderlecht. Wij hebben dat ook overwogen, maar uiteindelijk hebben we daarvan afgezien. Intussen vinden we dat ook niet nodig meer”, vertelt hij daarover.

EIGEN TALENT

Een andere regel met impact is dat minstens de helft van de spelers op het scheidsrechtersblad voor hun 23e minstens drie jaar bij de jeugd van de club zelf moeten hebben gespeeld. En dat minstens twee derde moet zijn opgeleid bij een Belgische club.

“Op die manier wil men natuurlijk stimuleren om zoveel mogelijk de eigen jeugd, en bij uitbreiding de in België opgeleide jeugd kansen te geven. Jong KAA Gent mag geen laboratorium zijn voor het uittesten van spelers uit de hele wereld. Een terechte maatregel dus, zeker op langere termijn. Praktisch betekent dat dat je op de rem moet gaan staan voor de aanwerving van buitenlandse beloften of van jongeren van andere clubs. Zo hebben we bij Jong KAA Gent enkele spelers uit Afrika, maar ook spelers die we haalden bij Leuven, Standard, Club Brugge, Lokeren, Beerschot… De trainer moet, bij het samenstellen van zijn wedstrijdkern, er altijd rekening mee houden dat minstens de helft bij KAA Gent is opgeleid. Tot nu toe lukt dat wel allemaal probleemloos. Op termijn zal het sowieso altijd de bedoeling zijn om zoveel mogelijk spelers te laten doorstromen vanuit onze eigen jeugdwerking. Een deel van de beloftenopleiding bestaat er ook in om sommige spelers toe te laten tot de trainingen met de A-kern. Dit seizoen zijn dat voorlopig vijf spelers: Fofana, Salah, Van Hauter, De Ridder en Lagae.”

🚀

Moet Gent in de zomer toch zo een ervaren pion halen?

Meest recent

'Plan Club Brugge onder druk: transferwending Tresoldi'

Met zijn doelpunt in de supercup toonde Nicolo Tresoldi zich bij de start van het nieuwe seizoen ...

75
75
'Transferbom Romelu Lukaku: gesprekken al opgestart'

Nu zijn makelaar heeft aangegeven dat hij zeker geen tweede viool wil gaan spelen bij SSC Napoli, ...

304
304
Union heeft oude bekende beet: transferdetails bekend

Union SG legde vrijdagavond beslag op zijn eerst trofee van het seizoen: het won de supercup na ...

90
90
TRANSFERUURTJE: 'Dubbele deal Anderlecht, Club pusht bij Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

250
250
‘Antwerp heeft beet: medische tests voor aanvallend geweld'

Royal Antwerp FC gaat hard deze zomermercato. En aanvallend is er nog geweld op komst. Na de komst ...

156
156
‘Standard wil nog uitpakken met bekende naam’

Standard Luik leek klaar op de zomermercato, maar nu komt journalist Sacha Tavolieri nog met een ...

123
123
Chambaere reageert op woeste Club-fans: “Klootzakje spelen”

Union SG pakte de eerste prijs van het seizoen door na strafschoppen te winnen van Club Brugge. De ...

123
123
Zulte troeft resem clubs af voor nieuw goudhaantje

Zulte Waregem heeft met Zalan Atrok (20) mogelijk een nieuw goudhaantje in huis gehaald. Tegen ...

156
156
Antwerp-fans verbazen in Engeland: “Nog nooit gezien”

Royal Antwerp FC ging in de oefenwedstrijd tegen Millwall met 1-0 onderuit, maar de supporters ...

209
209
Club Brugge ziet wéér toptalent vertrekken

Club Brugge incasseert deze zomermercato. Niet alleen in de A-kern dreigen er na Christos Tzolis nog ...

152
152
'Antwerp dendert door: nieuwe spits op komst'

Royal Antwerp FC schakelt niet een, maar drie versnellingen hoger op de transfermarkt. De Great Old ...

298
298
'Club Brugge casht opnieuw na talenttransfer'

Wat is er aan de hand bij Club Brugge? De Bruggelingen kunnen amper nog talenten aan boord houden. ...

299
299
Union SG en Olivier Renard ronden transferdeal af

Union SG heeft een volgende speler van de hand gedaan. De Brusselaars deden zaken met Al-Shabab, ...

48
48
Anderlecht vreest monsterbod op sterkhouder

Anderlecht lijkt goud in handen te hebben. Mihajlo Cvetkovic bevestigde tegen Hammarby waarom toch ...

730
730
'KRC Genk incasseert jackpot dankzij Godts'

Mika Godts lijkt zijn toptransfer beet te hebben. Volgens verschillende berichten staat de Belgische ...

556
556
'Leko alweer weg? Club Brugge houdt adem in'

Club Brugge pakte de titel met Ivan Leko, maar helemaal gerust is blauw-zwart niet. Zijn contract ...

1315
1315
Nog miljoenen op komst? Transferexplosie bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat nog een drukke vijftal weken tegemoet op de transfermarkt. Paars-Wit zal nog wat ...

671
671
Mac Allister speelt open kaart over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was met zijn goal alweer belangrijk voor Union SG. Na het vertrek van Christian ...

202
202
Nu of nooit voor dure Club Brugge-aankoop

Bij Club Brugge moet er nog veel gebeuren om de ploeg sterker te maken. Er is nood aan heel wat ...

526
526
'Patro grijpt naast 'nieuwe Erenbjerg''

Patro Eisden wist vorig seizoen op knappe wijze met een vrijwel volledig nieuwe kern de play-offs in ...

109
109
'Eén man drukte door voor komst Bisiwu bij Barça'

Deze week kwam eindelijk de officiële bevestiging van wat al een hele tijd in de lucht hing. FC ...

258
258
Messoudi trekt aan alarmbel en smeekt om versterking

Terwijl in de Jupiler Pro League het nieuwe seizoen volgend weekend al afgetrapt wordt, hebben ze in ...

438
438
'Done deal voor Onyedika: Club schakelt razendsnel'

Club Brugge greep vrijdagavond naast zijn eerste prijs van het seizoen door in de Supercup na ...

526
526
Goots voorspelt sensatie bij Antwerp: "Mijn nieuwe favoriet"

Een week voor de start van de competitie trok Antwerp nog naar Engeland voor zijn laatste generale ...

568
568
Goede reclame voor Club: Stankovic en Tzolis drukken stempel

Club Brugge vergaarde de voorbije jaren een uitstekende reputatie als kweekvijver voor talent. Die ...

353
353

Meer sportnieuws