AA Gent duidelijk over terugkeer ex-smaakmaker

498 stemmen
AA Gent duidelijk over terugkeer ex-smaakmaker

AA Gent kende een goede zomermercato. Hein Vanhaezebrouck kreeg er enkele stevige versterkingen bij. De beloften moeten niet hopen op een terugkeer van een grote naam.


Christophe Lepoint en Renato Neto werden genoemd om mogelijk de beloften te gaan versterken. Dat plan gaat niet door. Seba Ronse, verantwoordelijk voor de jeugdopleiding van AA Gent, sprak daarover in het clubblad WigWam. De beloftenteams van de Belgische topclubs mogen één ervaren speler in de kern hebben, maar die mag niet voor de A-ploeg spelen.

"Sommige clubs hebben van die regel gebruikt gemaakt, zo speelt David Hubert (34) voor de beloften van Anderlecht. Wij hebben dat ook overwogen, maar uiteindelijk hebben we daarvan afgezien. Intussen vinden we dat ook niet nodig meer”, vertelt hij daarover.

EIGEN TALENT

Een andere regel met impact is dat minstens de helft van de spelers op het scheidsrechtersblad voor hun 23e minstens drie jaar bij de jeugd van de club zelf moeten hebben gespeeld. En dat minstens twee derde moet zijn opgeleid bij een Belgische club.

“Op die manier wil men natuurlijk stimuleren om zoveel mogelijk de eigen jeugd, en bij uitbreiding de in België opgeleide jeugd kansen te geven. Jong KAA Gent mag geen laboratorium zijn voor het uittesten van spelers uit de hele wereld. Een terechte maatregel dus, zeker op langere termijn. Praktisch betekent dat dat je op de rem moet gaan staan voor de aanwerving van buitenlandse beloften of van jongeren van andere clubs. Zo hebben we bij Jong KAA Gent enkele spelers uit Afrika, maar ook spelers die we haalden bij Leuven, Standard, Club Brugge, Lokeren, Beerschot… De trainer moet, bij het samenstellen van zijn wedstrijdkern, er altijd rekening mee houden dat minstens de helft bij KAA Gent is opgeleid. Tot nu toe lukt dat wel allemaal probleemloos. Op termijn zal het sowieso altijd de bedoeling zijn om zoveel mogelijk spelers te laten doorstromen vanuit onze eigen jeugdwerking. Een deel van de beloftenopleiding bestaat er ook in om sommige spelers toe te laten tot de trainingen met de A-kern. Dit seizoen zijn dat voorlopig vijf spelers: Fofana, Salah, Van Hauter, De Ridder en Lagae.”

Moet Gent in de zomer toch zo een ervaren pion halen?

Meest recent

Opvallende onthulling Doku: oproep aan Belgische fans

Jérémy Doku heeft zich nog niet echt kunnen laten zien dit WK. Er werd veer verwacht ...

16
16
Absurd drama: ex-Rode Duivel vecht voor zijn leven

Wat een gezellige zaterdagmiddag met familie had moeten worden, eindigde in een nachtmerrie die een ...

157
157
Waarom Oranje plots droomt van bondscoach Pep Guardiola

Nederland is nu al in de ban van de zoektocht naar de opvolger van Ronald Koeman. Plots dromen ze ...

27
27
Henry & co verschroeiend hard voor 'schande van het WK'

Frankrijk won met 0-1 van Paraguay. Die treffer viel na een strafschopdoelpunt. Paraguay speelde op ...

64
64
'Feyenoord ziet zeer interessante piste bij... OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

25
25
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

279
279
Union SG met héél interessante deal: pitbull met goede voeten

Union SG was al héél actief op de transfermarkt. De Brusselaars hebben ook de nodige ...

77
77
Meunier-stunt bij Club Brugge krijgt opvallende wending

De geruchten tussen Thomas Meunier en Club Brugge komen elk jaar terug. Vroeger was een comeback te ...

1038
1038
'Te vroeg verkocht door Renard? Ex-RSCA'er plots grof wild'

Bij RSC Anderlecht maakten ze de afgelopen jaren héél veel verkeerde keuzes. Daardoor ...

197
197
Anderlecht in tijdsnood: Sibierski moet doorschakelen

Anderlecht speelde 0-0 tegen Boulogne. Een oefenmatch wil weinig zeggen, maar het is wél ...

470
470
Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

272
272
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

250
250
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

334
334
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

92
92
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

89
89
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

614
614
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

370
370
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

160
160
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

160
160
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

139
139
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

17
17
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

120
120
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

330
330
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

143
143
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

478
478

Meer sportnieuws