AA Gent duidelijk over terugkeer ex-smaakmaker

door
AA Gent duidelijk over terugkeer ex-smaakmaker

AA Gent kende een goede zomermercato. Hein Vanhaezebrouck kreeg er enkele stevige versterkingen bij. De beloften moeten niet hopen op een terugkeer van een grote naam.


Christophe Lepoint en Renato Neto werden genoemd om mogelijk de beloften te gaan versterken. Dat plan gaat niet door. Seba Ronse, verantwoordelijk voor de jeugdopleiding van AA Gent, sprak daarover in het clubblad WigWam. De beloftenteams van de Belgische topclubs mogen één ervaren speler in de kern hebben, maar die mag niet voor de A-ploeg spelen.

"Sommige clubs hebben van die regel gebruikt gemaakt, zo speelt David Hubert (34) voor de beloften van Anderlecht. Wij hebben dat ook overwogen, maar uiteindelijk hebben we daarvan afgezien. Intussen vinden we dat ook niet nodig meer”, vertelt hij daarover.

EIGEN TALENT

Een andere regel met impact is dat minstens de helft van de spelers op het scheidsrechtersblad voor hun 23e minstens drie jaar bij de jeugd van de club zelf moeten hebben gespeeld. En dat minstens twee derde moet zijn opgeleid bij een Belgische club.

“Op die manier wil men natuurlijk stimuleren om zoveel mogelijk de eigen jeugd, en bij uitbreiding de in België opgeleide jeugd kansen te geven. Jong KAA Gent mag geen laboratorium zijn voor het uittesten van spelers uit de hele wereld. Een terechte maatregel dus, zeker op langere termijn. Praktisch betekent dat dat je op de rem moet gaan staan voor de aanwerving van buitenlandse beloften of van jongeren van andere clubs. Zo hebben we bij Jong KAA Gent enkele spelers uit Afrika, maar ook spelers die we haalden bij Leuven, Standard, Club Brugge, Lokeren, Beerschot… De trainer moet, bij het samenstellen van zijn wedstrijdkern, er altijd rekening mee houden dat minstens de helft bij KAA Gent is opgeleid. Tot nu toe lukt dat wel allemaal probleemloos. Op termijn zal het sowieso altijd de bedoeling zijn om zoveel mogelijk spelers te laten doorstromen vanuit onze eigen jeugdwerking. Een deel van de beloftenopleiding bestaat er ook in om sommige spelers toe te laten tot de trainingen met de A-kern. Dit seizoen zijn dat voorlopig vijf spelers: Fofana, Salah, Van Hauter, De Ridder en Lagae.”

Moet Gent in de zomer toch zo een ervaren pion halen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

1
1
Haalt Sporting Hasselt twaalfvoudig Rode Duivel in huis?

Sporting Hasselt is achter de schermen druk bezig om investeerders te overtuigen om in te stappen. ...

27
27
TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

41
41
Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Standard Luik kwam op achterstand tegen OHL en het zag er even niet goed uit voor de Rouches. Na de ...

15
15
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

88
88
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

66
66
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

273
273
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

80
80
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

107
107
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

147
147
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

274
274
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

284
284
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

56
56
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

330
330
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

286
286
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

177
177
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

312
312
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

293
293
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

34
34
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

237
237
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

48
48
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

111
111
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

249
249
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

202
202
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

171
171

Meer sportnieuws