Vanhaezebrouck reageert cynisch na WK-voorselectie Castro-Montes

door
Vanhaezebrouck reageert cynisch na WK-voorselectie Castro-Montes

Donderdagmiddag maakt Roberto Martinez de definitieve selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. De kans bestaat in principe dat daarbij een speler van AA Gent zal zitten, want enkele dagen geleden raakte bekend dat Alessio Castro-Montes een plaatsje in de preselectie van 55 spelers heeft weten te veroveren. Enthousiast wordt Hein Vanhaezebrouck daar echter niet van.


De trainer van de Buffalo's toonde zich de voorbije weken al zeer kritisch voor de bondscoach, die hij verwijt spelers van Anderlecht voor te trekken. Dat was vooral naar aanleiding van de selectie van Zeno Debast voor de interlands tegen Wales en Nederland, maar hij verwees ook naar de bijzonder snelle selectie voor Yari Verschaeren in het recente verleden. Martinez deed die kritiek sindsdien alleen maar aanzwellen, want hij deed veel wenkbrauwen fronsen door ook nog Francis Amuzu, Mario Stroeykens en Julien Duranville op te nemen in de preselectie voor het WK.

Vanhaezebrouck reageerde dan ook eerder cynisch op de selectie van zijn speler. "We zijn vertegenwoordigd. Er zijn er anderen die veel beter vertegenwoordigd zijn, maar daar heb ik het al over gehad", verwees hij bij Sudpresse nog eens naar zijn eerdere kritiek. "Het is mooi voor Alessio, ook al denk ik dat er andere jongens, van andere ploegen ook, misschien meer een plaats in de voorselectie hadden verdiend. Maar laat ons vooral eerlijk zijn: de 26 voor Qatar zijn al gekend."

Daarbij zal normaliter geen plaats zijn voor Castro-Montes en dat beseft Vanhaezebrouck ook. Op de flanken zit Martinez niet om opties verlegen. Hij kan op rechts beschikken over Thomas Meunier en Timothy Castagne, terwijl op links in principe Yannick Carrasco en Thorgan Hazard de dienst uitmaken. Bovendien lijken ook opties als Alexis Saelemaekers en Thomas Foket nog hoger in de pikorde te staan.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Hadden anderen het meer verdiend dan Castro-Montes?

Meest recent

Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

102
102
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

501
501
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

9
9
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

53
53
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

169
169
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

51
51
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

115
115
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

253
253
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

55
55
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

163
163
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

81
81
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

532
532
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

321
321
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

282
282
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

291
291
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

551
551
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

274
274
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

62
62
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

179
179
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

95
95
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

596
596
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

175
175
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

111
111
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

181
181
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

63
63

Meer sportnieuws