Bom in Camp Nou: Piqué stopt zaterdag met voetballen

door
Bom in Camp Nou: Piqué stopt zaterdag met voetballen

Gerard Piqué heeft donderdagavond een heuse bom gedropt. De Spaanse verdediger van FC Barcelona kondigde via zijn sociale media-kanalen dat hij een punt achter zijn spelerscarrière zet. Het competitieduel van aanstaande zaterdag tegen Almeria wordt zijn laatste professionele wedstrijd ooit.


De inmiddels 35-jarige Piqué is een echt kind van de club en doorliep er bijna alle jeugdreeksen. Maar in 2004 verraste hij op jonge leeftijd met een overgang naar Manchester United. Een viertal jaren later besloot Barça om zijn jeugdproduct terug naar Camp Nou te halen. Een goede zet, want de voormalige international groeide er uit tot één van defensieve steunpilaren. Met hem als sterkhouder won de club verschillende hoofdprijzen.

Maar de laatste jaren geraakte de Catalaanse grootmacht in verval en ook de carrière van Piqué leek zijn beste tijd te hebben gehad. Zo kreeg hij vaker en vaker te kampen met fysieke ongemakken. Bovendien hield de Catalaan zich steeds meer bezig met het uitbreiden van zijn imperium als zakenman. En enkele maanden geleden geraakte hij ook nog eens in het oog van een storm terecht toen bleek dat zijn jarenlange relatie met popster Shakira op de klippen was gelopen.

VANAF ZATERDAG GEWONE FAN
Ondertussen had Barça ook de nodige concurrentie op zijn positie voorzien, waardoor Piqué vooral als invaller werd gebruikt. Mede daarom heeft hij nu dus beslist om midden in het seizoen te stoppen. "Ik heb beslist dat deze reis ten einde is gekomen. Ik heb altijd gezegd dat er geen andere ploeg dan Barça voor mij zou zijn, dus dat zal ook zo zijn. Zaterdag speel ik voor de laatste keer in Camp Nou. Vanaf dan word ik een gewone fan", klinkt het in een emotionele mededeling.

LEES OOK: 'Barça schiet in actie: Europese klepper naar Camp Nou'

Piqué hoort bij de 10 beste verdedigers van het voorbije decennium ...

Meest recent

Garcia speelt open kaart over opstelling Rode Duivels

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

38
38
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku verlaat Napoli'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

55
55
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

95
95
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

96
96
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

71
71
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

39
39
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

211
211
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

327
327
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

77
77
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

511
511
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

267
267
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

104
104
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

119
119
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

395
395
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

94
94
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

330
330
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

801
801
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

45
45
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

300
300
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

59
59
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

296
296
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

87
87
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

287
287
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

44
44
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

96
96

Meer sportnieuws