Club Brugge loopt blauwtje op met Standard-topper

door
Club Brugge loopt blauwtje op met Standard-topper

Vier weken geleden gingen de alarmbellen af bij Standard. Na een 1-3 nederlaag tegen OH Leuven dook het degradatiespook op in Luik, maar sindsdien wonnen de Rouches zomaar eventjes vier wedstrijden op een rij. Vorig weekend vond de absolute climax plaats dankzij een veelbesproken en klinkende 3-0 zege tegen Club Brugge. Uitgerekend Nicolas Raskin heerste zondag op het middenveld van Standard, de 21-jarige middenvelder die in de zomermercato twee keer in de belangstelling stond van Club Brugge.


DEGRADATIEKANDIDAAT

Eén maand geleden zag de situatie van Standard er dramatisch uit. De Rouches pakten uit met een schrijnende 4 op 15 en - samen met KAS Eupen - eveneens over de meest gepasseerde defensie van de Jupiler Pro League. Als Standard in het verdere verloop van dit seizoen dergelijk puntengemiddelde bleef aanhouden, dan kwamen de Rouches aan het eind van de reguliere competitie uit op amper 27 punten. Vorig seizoen stond dat puntenaantal gelijk met met de 17de plaats in het klassement, wat dit seizoen onverbiddelijk een rechtstreekse degradatie betekent.



“De crisis valt vroeg dit jaar”, kopte men vier weken geleden bij La Dernière Heure. “De problemen zitten diep, zelfs met elf tegen tien bleven de Rouches fouten maken”, voegde analist Alexandre Teklak daar aan toe na de 1-3 nederlaag tegen OH Leuven. “De rode zone komt al dichterbij”, wees SudPresse naar het mogelijke degradatiegevaar. En ook in de Vlaamse pers werden de Luikenaars niet gespaard. “Standard is doodziek”, was de conclusie bij Het Laatste Nieuws. “Alle ingrediënten voor de, zoveelste, crisis op Sclessin zijn aanwezig”, stelde men dan weer vast bij Het Nieuwsblad.

RASKIN HEERST TEGEN CLUB BRUGGE

Van degradatiegevaar of dramatische toestanden is nu absoluut geen sprake meer aan de boorden van de Samber en de Maas. Zondag werd Club Brugge overpowered door de ploeg van Ronny Deila, de Belgische landskampioen vond geen antwoord op zoveel Luiks geweld en grinta. Eén van de grote uitblinkers van Standard was Nicolas Raskin, die heerste op het middenveld. “Raskin is nog steeds een bijter. Die laatste twee hebben toch de knop weten om te draaien, na een zomer vol transferperikelen. Dit Standard is dan ook een aangename verrassing”, analyseerde Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.



Het Nieuwsblad beloonde hem met een knappe 7 op 10. “Won de slag om het middenveld tegen de ploeg die hem in de zomer nog een voorstel deed. Heerlijke assist voor de 3-0.” Nicolas Raskin veegde op verschillende spelonderdelen de vloer aan met het centrale middenveld van Club Brugge. Hij telde 11 balrecuperaties tegenover 4 voor Hans Vanaken, 6 voor Raphael Onyedika en 6 voor Casper Nielsen. Raskin won ook maar liefst 21 duels, en de andere voornoemde Brugse middenvelders respectievelijk 6, 15 en 10. En ook in de offensieve acties en dribbels won Raskin het pleit, telkens met grote voorsprong op zijn positionele collega’s uit Brugge.

TWEE (TEVERGEEFSE) POGINGEN VAN CLUB BRUGGE

De 21-jarige middenvelder bevestigt daarmee zijn uitstekend competitiebegin in de Jupiler Pro League alsook het feit dat hij in het vorige tussenseizoen gegeerd wild was op de transfermarkt. In de zomermercato heerste er veel interesse voor Raskin. Genoa, Leeds United, Fiorentina, Marseille en Lille OSC werden bijvoorbeeld genoemd, maar ook vanuit België was er belangstelling. Club Brugge en KRC Genk wilden de sterkhouder van Standard maar wat graag onder contract leggen.



Club Brugge klopte zelfs twee keer aan om Nicolas Raskin naar het Jan Breydelstadion te halen. Raskin stond eind vorig seizoen al heel hoog op de verlanglijst van Club Brugge en in augustus maakte Vincent Mannaert zijn interesse in de 21-jarige middenvelder voor een tweede keer kenbaar. Volgens Het Nieuwsblad informeerde de manager van Club Brugge daadwerkelijk bij Standard naar de transfervoorwaarden van Raskin, maar dat bleek uiteindelijk dus vergeefse moeite te zijn geweest.

LEES OOK: Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Had Raskin gepast bij Club Brugge?

Meest recent

'Hasi buiten': Anderlecht-coach dient fans van antwoord

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

0
0
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

71
71
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

178
178
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

171
171
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

307
307
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

175
175
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

292
292
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

275
275
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

69
69
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

453
453
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

287
287
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

86
86
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

172
172
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

539
539
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

280
280
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

65
65
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

102
102
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

71
71
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

41
41
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

440
440
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

381
381
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

140
140
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

31
31
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

217
217
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

137
137

Meer sportnieuws