Alarm bij KVM: Verstraete heeft lot Buijs in handen

door
Alarm bij KVM: Verstraete heeft lot Buijs in handen

KV Mechelen is niet tevreden met de huidige gang van zaken en tegen KV Kortrijk moet er dringend een ommekeer plaatsvinden. Danny Buijs laakt de tegenvallende defensieve efficiëntie en het beperkte opbouwend vermogen van zijn ploeg, waardoor het clubbestuur op Deadline Day uitpakte met de komst van Birger Verstraete. Hij heeft alle troeven om die tekortkomingen weg te werken, maar die investering zorgt tegelijkertijd ook voor heel wat extra druk op Buijs.


BUIJS AL ONDER DRUK

Danny Buijs trok dit seizoen al meermaals aan de alarmbel bij KV Mechelen. De Nederlander stelt vast dat de huidige spelersgroep nog niet helemaal klaar is om zijn speelwijze volledig te implementeren, en dat stoort hem duidelijk. “Dat we steeds opnieuw dezelfde defensieve fouten maken? Dat is een kwestie van kwaliteit. We zijn er al twaalf weken hard mee bezig, maar als mensen steeds dezelfde fouten blijven maken, heb je een probleem”, zei hij vorig weekend in Het Nieuwsblad na de ‘schandalige’ nederlaag tegen RFC Seraing.



Eerder dit seizoen stuurde hij na de match tegen Sint-Truiden ook al zijn kat naar de persconferentie, de eerste keer dat dit ooit gebeurde in Limburg. Danny Buijs scoort voorlopig nog niet veel punten bij het clubbestuur, dat ervan overtuigd is dat de huidige selectie kwalitatief genoeg is om goede resultaten neer te zetten. Volgens Het Nieuwsblad staat de Nederlander nog niet onder druk, maar een slechte prestatie of slecht resultaat tegen KV Kortrijk komend weekend, kan daar grote verandering in brengen.

FIGHTING SPIRIT

Danny Buijs vraagt een hoge pressing van zijn ploeg, waarin de achterlinie mee vooruit moet schuiven. De opbouw van achteruit is daarin erg belangrijk, maar voorlopig verloopt dat nog niet probleemloos. Daarnaast stelde Gazet van Antwerpen al dat KV Mechelen nood heeft aan een speler die op het randje speelt en wanneer de nood het hoogst is erover gaat, zelfs door eens een tegenstander omhoog te schoppen. Door de komst van Birger Verstraete wordt Buijs alvast op zijn wenken bediend.

De middenvelder wordt één seizoen gehuurd van Antwerp FC en hij kan een onmiddellijke impact brengen in de ploeg van de Nederlander. Fighting spirit is namelijk de leuze van Birger Verstraete, waarmee hij op het randje speelt en vaak erover. Vraag maar eens aan Lior Refaelov, die vorig seizoen kritiek uitte op het spel van Verstraete. “Hij speelt meer anti-voetbal dan voetbal. Maar ach, dat verbaast me niet”, reageerde Refaelov bij La Dernière Heure. “Ik ken Antwerpen en ik ken Birger.”



De intensieve speelstijl van Birger Verstraete kwam hem al meermaals op felle kritiek te staan, maar door zijn tomeloze inzet en rol als aanjager brengt hij zijn eigen ploeg veel bij - al denken anderen daar anders over. “Birger Verstraete denkt vooral aan het omverkegelen en irriteren van tegenstanders onder het mom van ‘winnaarsmentaliteit’”, zei Ludo Vandewalle vorig seizoen. Gert Verheyen beoordeelde het gedrag van Verstraete als “geldingsdrang die nergens voor nodig is” voor de camera’s van Eleven Sports. “Het is ook totaal niet zijn bedoeling om de bal te spelen. Het is eerst de beuk erin en dan pas kijken waar de bal is.”

OPBOUWEN EN PASSING

Birger Verstraete zal KV Mechelen duidelijk de fighting spirit, grinta en defensieve onverzettelijkheid bieden die momenteel ontbreekt in de ploeg. Maar daarnaast is het opbouwend vermogen ook een probleem bij Malinwa en dat is óók een kwaliteit die Verstraete kan brengen. De perceptie leeft dat hij enkel maar een aanjager en een schopper zou zijn, maar bij Antwerp FC, vooral vorig seizoen, bewees de 28-jarige dat hij een belangrijke pion was in de verticaliteit en de opbouw.

Birger Verstraete haalde vorig seizoen bij Antwerp na Alhassan Yusuf de hoogste passing-zuiverheid van alle middenvelders. Bij de voorwaartse en progressieve passes was hij zelf de primus. Met zijn goede passing kan Verstraete dus een belangrijke spilfiguur worden in de opbouw van KV Mechelen, waarmee hij de cruciale link kan worden tussen de defensie en de aanval. Knap gezien dus van het clubbestuur van Malinwa, dat op die manier Danny Buijs op z’n wenken bedient.



“Dit is de perfecte match, met de club en met het publiek”, zei Birger Verstraete zelf, dinsdagavond na de officiële aankondiging van zijn transfer. Ook sportief directeur Tom Caluwé beaamde dat de transfer van Verstraete cruciaal is. “Birger vinkt alles aan wat we zochten: iemand voor de verdediging met de nodige agressiviteit, voetballend vermogen en inzicht. Daarnaast brengt hij ook een hoop ervaring met zich mee”, zei Caluwé op de website van KV Mechelen.

HET LOT VAN BUIJS

De investering om Birger Verstraete naar Mechelen te halen, betekent onvermijdelijk ook dat de druk nog wat groter wordt op Danny Buijs. Een slecht resultaat tegen KV Kortrijk komend weekend kan de positie van de coach van Malinwa zelfs erg precair maken. Anderzijds wordt er in het Guldensporenstadion een pot vechtvoetbal verwacht, wat dan meteen een kolfje naar de hand is van Birger Verstraete. Al is het nog maar de vraag of de middenvelder op dit moment wel volledig wedstrijdfit is. Na zeven speeldagen ver in de Jupiler Pro League verzamelde Birger Verstraete geen enkele basisplaats en telt hij amper vier korte invalbeurten tegen KV Mechelen (‘10), Zulte Waregem (3’), OH Leuven (2’) en KAS Eupen (‘9). In de laatste drie matchen tegen AA Gent, Union SG en KVC Westerlo haalde hij telkens het wedstrijdblad zelfs niet meer.

JOUW MENING TELT:
Zal Verstraete het hachje van Buijs kunnen redden?

Meest recent

Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

39
39
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaan zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

50
50
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

75
75
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

127
127
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

42
42
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

425
425
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

103
103
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

313
313
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

50
50
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

72
72
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

464
464
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

100
100
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

99
99
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

684
684
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

201
201
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

294
294
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

283
283
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

218
218
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

71
71
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

214
214
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

654
654
Standard heeft eindelijk coach: bekende naam keert terug

Het nieuwe Standard begint alsmaar meer vorm te krijgen. CEO Giacomo Angelini haalde met Marc ...

307
307
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod De Cuyper, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

573
573
'Overmars baalt: Eredivisie berooft Antwerp opnieuw'

Net als in de vorige mercato's lijkt ook deze zomer verkopen weer het ordewoord te worden bij ...

290
290
"Wat Michael Verschueren daar deed, tart elke verbeelding…"

Heel wat mensen hebben een afkeer van het vernieuwde WK voor clubs, één landgenoot zit ...

650
650

Meer sportnieuws