Vanhaezebrouck geeft tweede Buffalo veeg uit de pan

door
Vanhaezebrouck geeft tweede Buffalo veeg uit de pan

AA Gent is er niet in geslaagd om een gepast vervolg te breien aan de overwinning van donderdagavond op Anderlecht. De Buffalo's hadden zondagavond nochtans de kans om zich in de top vier te nestelen. Maar op het veld van Sporting Charleroi gingen ze met 2-1 ten onder.


De ploeg van coach Hein Vanhaezebrouck was nochtans goed aan de partij begonnen en kwam halfweg de eerste helft zelfs verdiend op voorsprong te staan. Maar in het slot van de eerste periode liep het helemaal fout. Eerst zorgde Ryota Morioka voor de gelijkmaker namens de thuisploeg, niet veel later kwamen de Buffalo's ook nog eens met een mannetje minder te staan. Na een duel deelde Joseph Okumu immers een duw uit aan Isaac Mbenza en dus werd hij met rood naar de kleedkamer gestuurd.

Vanhaezebrouck was achteraf dan ook niet te spreken over de actie van zijn verdediger. Al vond de trainer dat ook Mbenza bestraft moest worden voor de bewuste fase (zie video onderaan). "Okumu is een fantastische kerel, maar wat hij daar deed is onaanvaardbaar. Hij liet zijn ploeg in de steek voor een duwtje in de rug. Ik heb geen probleem met de rode kaart, die is terecht. Ik heb wel een probleem met de fout van Mbenza. Die gaat ongestraft voorbij", aldus de trainer op de clubwebsite.

NGADEU IN DE FOUT
Maar niet enkel Okumu kreeg een veeg uit de pan. Zo vond Vanhaezebrouck dat ook Michael Ngadeu in de fout ging bij de gelijkmaker van Charleroi. "Ngadeu speelde in op een moment dat de andere spelers hun positie zochten. Hij maakte de verkeerde keuze. Onze middenvelders stonden nog niet op hun plaats en zo recupereerde Charleroi de bal. Morioka stond hierdoor volledig vrij om de gelijkmaker te maken."

LEES OOK: Hein dumpt Openda en kiest vervanger: "Zou niet twijfelen"

Gent komt tekort om voor de titel te gaan ...

Meest recent

'Opluchting voor Genk: toch nog uitweg voor Zeqiri'

KRC Genk kan al bij al tevreden zijn over zijn mercato tot dusver. Het verloor wel enkele ...

143
143
Dankzij oude bekende: eerste Afrikaanse WK-deelnemer bekend

Binnen negen maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico al van start en dus raken ...

51
51
Overnamesoap Beerschot: aandeelhouders reageren

Beerschot heeft er alweer woelige jaren opzitten, maar mogelijk lonkt er een frisse start voor de ...

155
155
Frankrijk bibbert naar zege, Karetsas schittert opnieuw

Vrijdag stonden er opnieuw de nodige kwalificatiewedstrijden op het programma voor het WK van ...

88
88
Stevige waarschuwing voor Coucke: "Niet vergeten!"

Vrijdag kwam de officiële bevestiging van wat al enkele dagen bekend was: Wouter Vandenhaute is ...

266
266
Van Bommel hakt knoop door over Nederlands aanbod

Het is intussen al meer dan een jaar geleden dat Mark van Bommel afzwaaide bij Antwerp, waar hij ...

67
67
Bij Cercle verguisde Vromant vindt straffe uitdaging

Bij Cercle Brugge gooiden ze het deze zomer over een volledig nieuwe boeg. Na een rampzalig seizoen ...

96
96
Nieuwe domper bij Duivels: speler haakt af voor Kazachstan

Veel tijd om na te genieten van de ruime zege in Liechtenstein hebben de Rode Duivels niet, want ze ...

286
286
'Paniek bij Anderlecht: Stroeykens voor prikje weg'

Anderlecht incasseert de laatste tijd de ene na de andere mokerslag. De Europese uitschakeling tegen ...

886
886
Van der Vaart en dochter Johan Derksen delen groot nieuws

Rafael Van der Vaart stond met flair in Bernabéu, viel op in Hamburg, werd verguisd én ...

35
35
Vermeeren in vrije val: pijnlijke oorzaak duikt op

Arthur Vermeeren maakte deze zomer nog maar eens een transfer. De 20-jarige middenvelder verruilde ...

271
271
OHL heeft volgende transferdeal met Union beet

Bij Union is het nog een onverwacht druk einde van de mercato geworden. De landskampioen zag toch ...

55
55
‘Deadlinebom: Anderlecht wil nog gigantische transfer forceren‘

Bij Anderlecht ging alle aandacht vrijdag uit naar de officiële bevestiging van het vertrek van ...

897
897
Héél opmerkelijke transfer voor Alderweireld?

Toby Alderweireld hing afgelopen seizoen de schoenen aan de haak. Hij geniet nu wat van het leven, ...

741
741
Tranen bij Van der Gijp: hartverscheurende onthulling zoon

Tijdens een bijzondere uitzending van Vandaag Inside, waar deze week extra aandacht wordt besteed ...

43
43
Zinho Gano verrast en heeft nieuwe club beet

Zinho Gano heeft na enkele weken zonder club te zitten een nieuwe werkgever gevonden. De ervaren ...

191
191
Lommel SK pakt uit, Patro verrast met transfer

Lommel SK en Patro Eisden gaan dit seizoen volop voor promotie. De twee Limburgse tweedeklassers ...

187
187
Enorme vrees bij Duivels: "Groot probleem voor Garcia"

België won overtuigend van Liechtenstein. Op het einde van de wedstijd stond er 0-6 op het ...

188
188
Maakte Club Brugge grove fout? “19 clubs geïnteresseerd”

Club Brugge maakte de afgelopen seizoenen heel wat winst op spelers die doorstroomden uit de eigen ...

796
796
Coucke laat van zich horen na pijnlijk ontslag Vandenhaute

RSC Anderlecht voert weer heel wat veranderingen door. Tijdens de Raad van Bestuurd werd al deels ...

865
865
‘Na vertrek City: De Bruyne laat Guardiola nu bloeden’

Kevin De Bruyne nam na tien jaar afscheid bij Manchester City en de Rode Duivel tekende een contract ...

313
313
Jan Boskamp vol ongeloof na héél onverwacht nieuws

Je herkent hem uit duizenden: de bulderlach, de Hollandse tongval, het hart op de tong. Maar deze ...

438
438
‘Paleisrevolutie Anderlecht: dit trio grijpt de macht’

RSC Anderlecht hield vandaag een belangrijke vergadering met de Raad van Bestuur. Daarin werd het ...

894
894
'Vermeeren al afgeschreven? Marseille lacht er niet mee'

Arthur Vermeeren ging deze zomer naar Olympique Marseille. De middenvelder werd opzijgeschoven bij ...

766
766
Bastien doet schokkende onthulling: “Ik was bijna dood”

Samuel Bastien heeft een verleden bij Standard Luik en RSC Anderlecht, maar na zijn passage bij ...

65
65

Meer sportnieuws