Vanhaezebrouck maakt eigen speler met de grond gelijk

door
Vanhaezebrouck maakt eigen speler met de grond gelijk

AA Gent won eerder deze week nog knap op Anderlecht, maar heeft zichzelf zondag in de voet geschoten. De Buffalo's gingen met 2-1 onderuit op Charleroi, nadat ze meer dan een helft met een man minder speelden. Joseph Okumu pakte enkele minuten voor rust een domme rode kaart door na een duel zich te revancheren op Mbenza.


De rode kaart kwam er vlak nadat Charleroi al op 1-1 gekomen was en in de tweede helft slikte Gent met tien ook nog een doelpunt van Zorgane. Hein Vanhaezebrouck was niet te spreken over de manier waarop zijn spelers en dan vooral Okumu de punten te grabbel gegooid hebben. Vooral de Keniaanse verdediger was uiteraard de kop van Jut.

"Ik ben razend, dit is gewoon uw ploeg in de steek laten", fulmineerde Vanhaezebrouck bij Eleven Sports. "We hadden vandaag deze match kunnen winnen. Ik ben ervan overtuigd dat we er met elf tegen elf nog over gaan en dan staan we alleen vierde. Dit is onaanvaardbaar. Het is geen trap of voet op de achillespees die hij krijgt, maar gewoon een duwtje. Als je daar al niet meer tegen kan... Sorry, maar dit kan gewoonweg niet."

STRENG
Okumu zal dus een stevige bolwassing gekregen hebben van Vanhaezebrouck, die de rode kaart desondanks streng vond. "Ik heb nog van die reacties gezien die geel krijgen. Bij ons is dat natuurlijk rood", klonk het cynisch. "Maar het is een reactie en het is belachelijk dat hij in die fase reageert. Het is niet dat hij slaat of een kopstoot geeft, hij duwt gewoon. Ik vind het streng, maar als er vanaf nu iedere keer rood getrokken wordt als iemand een andere speler omduwt, dan leg ik mij daar bij neer."


LEES OOK: Transferbom op komst? Hong weer naar België?

Trending:

Man in vorm bezorgt Anderlecht zege, aanwinst maakt indruk
Man in vorm bezorgt Anderlecht zege, aanwinst maakt indruk

Was het een terechte rode kaart?

Meest recent

Anderlecht in de knoop: drie dossiers barsten open

RSC Anderlecht is nog zeker niet klaar op de transfermarkt. Paars-Wit zoekt naar versterking en ...

7
7
Club Brugge-debuut van Reis verloopt bijzonder opvallend

Club Brugge speelde om 15u een oefenpot op het veld van Rangers FC. Het was vooral uitkijken naar ...

66
66
Salarisbom bij VRT: Vannieuwkerke én Van Gucht shockeren

Ze zijn ongetwijfeld twee van de absolute boegbeelden van de openbare omroep: Karl Vannieuwkerke en ...

23
23
Boetedoening of mediastunt? Antwerp-fan Tom Waes breekt

Het eerste halfjaar van 2025 was ongetwijfeld niet het meest gelukkig uit het leven van Tom Waes. De ...

23
23
AI rukt op: vrouwenploeg test straffe vernieuwing

In Zwitserland vindt momenteel het UEFA Women’s EURO plaats, met onder meer de Red Flames. Zij ...

4
4
Alles gelogen? De Mil rekent af met transferfabel

Royal Antwerp FC maakt geen indruk in de voorbereiding en het borrelt er langs alle kanten. Denis ...

73
73
"366 miljoen euro!" Marc Coucke helemaal losgeslagen

Voor Marc Coucke werd het een uiterst woelige week en voor één keer had dat weinig te ...

218
218
‘Bakayoko-hype escaleert: twee topclubs duwen door’

Johan Bakayoko gaat PSV deze mercato nog verlaten. De Belgische flankaanvaller heeft nog maar ...

43
43
Zes op het schavot: wie offert Anderlecht op?

Besnik Hasi kondigde aan dat er op het middenveld nog het nodige volk gaat vertrekken. RSC ...

371
371
Einde verhaal? Club krijgt nieuws over Mignolet

Het is plots heel druk aan de uitgang bij Club Brugge. Heel wat spelers verlaten de club, al zal ...

757
757
Transferbom op komst? Hong weer naar België?

Hyun-seok Hong was een van de lievelingen van Hein Vanhaezebrouck bij AA Gent. Hij haalde hem naar ...

450
450
Arsenal legt 65 miljoen euro op tafel voor toptransfer

Groot transfer nieuws vanuit Londen. Daar heeft Arsenal immers een peperdure transfer afgerond. De ...

37
37
Farioli doet naam van clubhopper alle eer aan

Francesco Farioli heeft een nieuwe club gevonden. De Italiaanse trainer werd vandaag zoals verwacht ...

37
37
'Club Brugge pusht voor duurste aankoop van zomermercato'

Binnen één maand moet Club Brugge alweer vol aan de bak tijdens de voorrondes van ...

726
726
'Eén Anderlecht-aanwinst staat dichtst bij basisplaats'

Maandag begint bij RSC Anderlecht het tweede luik van de voorbereiding, coach Besnik Hasi en zijn ...

460
460
Zelfs tegenstander gelooft ogen niet: actie Courtois gaat wereld rond

Real Madrid heeft zich zaterdagavond geplaatst voor de halve finales van het WK voor clubs. De ...

236
236
'Antwerp heeft beet: vierde aanwinst mee op stage'

Heel wat ploegen uit de Jupiler Pro League vertoeven de komende dagen op buitenlandse bodem voor een ...

469
469
'Club Brugge schiet in actie: eerste bod op flankaanvaller'

De spelers en staff van Club Brugge vertoeven momenteel in Schotland, waar zondag een oefenduel ...

727
727
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat wéér toe, Club laat miljoenen rollen'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

429
429
Neuer maakt Donnarumma af, Courtois snapt er niets van

De fase van Giangluigi Donnarumma en Jamal Musiala zal nog wel even blijven nazinderen. Op het WK ...

356
356
Uitsluitsel horrorblessure Jamal Musiala: een wonder?

Iedereen hield de adem in tijdens Bayern München – PSG. Doelman Gianluigi Donnarumma kwam ...

161
161
Antwerp stuit nu ook clubicoon Patrick Goots tegen de borst

Het pijnlijke vertrek van Jelle Bataille bij Royal Antwerp FC deed heel wat wenkbrauwen fronsen. The ...

299
299
'De Cuyper zet straffe miljoenendeal KAA Gent in gang'

De Europese topclubs kijken meer en meer rond in de Jupiler Pro League. AC Milan is duidelijk een ...

649
649
‘Mokerslag Club Brugge: plots zéér pijnlijke wending Meijer’

Bjorn Meijer leek op weg naar Feyenoord. De Nederlandse linksback had een akkoord gevonden met de ...

1334
1334
Courtois én Gerzig gaan viraal: “Waanzin, de allerbeste!”

Real Madrid leek tegen Borussia Dortmund af te stevenen op een gemakkelijke zege op het WK voor ...

143
143

Meer sportnieuws