Club Brugge wil uithalen met Franse powerhouse

door
Club Brugge wil uithalen met Franse powerhouse

Club Brugge heeft nog twee grote prioriteiten in de slotfase van de zomermercato. Een nieuwe centrale middenvelder staat hoog genoteerd op de verlanglijst van Vincent Mannaert, net als een extra centrale spits. Voor die laatste positie heeft Blauw-Zwart nog twee opties: Roman Yaremchuk (Benfica) en Serhou Guirassy (Stade Rennes). In het dossier van Guirassy, zeker geen minder interessante piste dan Yaremchuk, zijn er reeds toenaderingen geweest tussen beide clubs.


MBAPPE, DEMBÉLE EN BEN YEDDER

Club Brugge probeerde tijdens de laatste weken om toptarget Rasmus Hojlund (Sturm Graz) naar België te halen, maar het Brugse bod van 8,5 miljoen euro bleek ontoereikend voor de Oostenrijkers. Hojlund gaf daarom de voorkeur aan Atalanta Bergamo, waardoor Vincent Mannaert zijn pijlen moest richten op een nieuwe spits. Enkele dagen geleden meldde journalist Sacha Tavolieri alvast dat Club Brugge contact heeft opgenomen met Stade Rennes omtrent de transfer van Serhou Guirassy.

De 26-jarige spits (geboren in het Franse Arles) bezit het gevraagde profiel dat Club Brugge voor ogen heeft. Serhou Guirassy is een fysiek sterke spits met goede voetjes en een groot scorend vermogen. De drievoudige Guinese international is een spits die erg veel duels aangaat en veel in de box opduikt, kortom zo’n spits die weegt op een verdediging en die veel energie in zijn spel legt. Zijn fysieke kwaliteiten zijn dus heel sterk aanwezig, maar Guirassy heeft nog veel meer te bieden.



Vorig seizoen was hij namelijk de vierde vlotst scorende spits in de Ligue 1, na Moussa Dembélé (Olympique Lyon), Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain) en Wissam Ben Yedder (AS Monaco). Serhou Guirassy scoorde vorig seizoen immers 0,71 doelpunt per 90 minuten, wat zelfs als spits een hoog gemiddelde is. Daarnaast was hij de tweede meest dreigende spits van de Franse competitie en bovendien degene met de tweede zuiverste passing.

SPITS VOOR DE PREMIER LEAGUE

Serhou Guirassy bezit dus een heel mooi profiel voor de Belgische landskampioen, maar Club Brugge moet ook rekening houden met stevige concurrentie voor de Frans-Guinese spits. Twee jaar geleden aasden West Ham en Arsenal achter zijn diensten, terwijl Everton zich deze maand ook meldde bij Rennes. Die Engelse interesse is zeker niet vreemd, aangezien Guirassy beschikt over de juiste kwaliteiten om te slagen in de Premier League.

Frank Lampard, de huidige coach van Everton, volgt Serhou Guirassy al twee jaar, sinds hij in 2020 Rennes bekampte met Chelsea in de Champions League. Lampard wil de sterke aanvaller graag naar Everton halen en in de voorbije weken zakte er zelfs een delegatie van Rennes af naar Engeland om een transfer te bespreken. Het enige twistpunt is dat Rennes zijn spits wil verkopen, terwijl de Toffees hem enkel willen lenen met een aankoopoptie in het huurcontract.



Hoewel Serhou Guirassy vorig seizoen sterk presteerde bij Rennes, wil de Franse club af van de spits. Les Rouge et Noir betaalden in de zomer van 2020 maar liefst 15 miljoen euro voor hem, maar sinds de komst van Arnaud Kalimuendo (20 miljoen euro, Paris Saint-Germain), raakt hij stilaan overbodig. Club Brugge zal dus diep in de geldbuidel moeten tasten, ook al omdat Guirassy’s huidige marktwaarde wordt bepaald op 10 miljoen euro.

POWERHOUSE

Naast Club Brugge en Everton liggen ook nog Stade Reims en Galatasaray op de loer voor Serhou Guirassy, aan wie het duidelijk niet aan interesse ontbreekt. Logisch ook, gelet op zijn interessant profiel. ‘A powerhouse’ omschrijven ze hem over Het Kanaal, wat slaat op zijn indrukwekkende fysieke kwaliteiten, waardoor hij probleemloos de rol van targetman op zich kan nemen. Guirassy is sterk in de lucht, kan goed de bal afschermen, gaat graag in het duel en hij weegt op een defensie.



Daarnaast beschikt hij over een goede passing, een grote snelheid en heel wat diepgang. Maar bovenal is Serhou Guirassy een spits die veel doelpunten maakt. “Ik ben een speler die graag scoort”, zei hij zelf in een interview. Vorig seizoen was hij de vierde vlotst scorende aanvaller van de Ligue 1 en dat wil toch wat zeggen. Het profiel van Guirassy heeft duidelijk grote kans tot slagen bij Club Brugge.

LEES OOK: 'Dender haalt ervaren pion om behoud af te dwingen'

Is Guirassy de ideale spits voor Club Brugge?

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

35
35
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

97
97
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

209
209
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

69
69
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

331
331
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

84
84
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

590
590
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

211
211
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

182
182
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

405
405
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

64
64
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

245
245
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

69
69
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

70
70
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

120
120
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

475
475
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

275
275
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

361
361
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

826
826
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

154
154
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

665
665
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

376
376

Meer sportnieuws