Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand en sterkhouders Kyriani Sabbe en Carlos Forbs moesten geblesseerd naar de kant. In de tweede helft keerde de uitploeg het tij alsnog.
Ivan Leko greep hard in en haalde de net ingevallen Mamadou Diakhon naar de kant voor Hugo Vetlesen. Een geniale zet want de middenvelder scoorde vlak na rust de gelijkmaker en even later lokte hij een penalty uit die tot de winst leidde.
LEES OOK: Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”
Vetlesen zet Club op scherpVetlesen werd na de wedstrijd ook verkozen tot Man van de Match. "Maar die trofee interesseert me eigenlijk niet, ik wil die grote beker. Deze zege is wel fantastisch en zal ons een boost geven in dat kampioenschap. En ook voor mij persoonlijk, want ik ben al een lange periode aan het werken."
De middenvelder had ook een duidelijke boodschap voor zijn ploegmakkers. "Dat we meer assholes moeten zijn? Ja, soms zijn we te braaf. Zo speelde STVV in de eerste helft om ons heen. We moesten daarom even ons stoute kantje bovenhalen - en dat hebben we uiteindelijk wel goed gedaan."
Veel lof voor Vetlesen
Hans Vanaken was lovend over Vetlesen. "We kennen allemaal de kwaliteiten van Hugo, dat heeft hij de voorbije jaren al vaker getoond. Dat was vandaag niet anders. Zijn energie gekoppeld aan zijn voetballend vermogen. Dat kan zijn wat we nodig hebben in die laatste rechte lijn. Spelers die invallen en het verschil nog maken”, citeerde Sporza.
Stephan Calander