Het heeft even geduurd voor de mercato van Antwerp op gang kwam door de onzekerheid omtrent de overname van de club, maar uiteindelijk staat de teller toch op zeven aanwinsten. Daardoor heeft trainer Marvin Compper op enkele posities nu wel keuze te over en dus gaat Antwerp nog snoeien in zijn kern.
LEES OOK: 'Héél veel Belgische clubs azen op parel van Antwerp'
Antwerp laat Vandeplas vertrekkenIn de aanval is het bijvoorbeeld drummen bij de Great Old. Daar lijkt Michael Frey de nummer één in de spits te gaan worden, terwijl Compper ook tal van jonge alternatieven achter de hand heeft. Zo haalde Antwerp met Luis Narh en Snayder Porozo deze zomer nog twee piepjonge aanvallers.
Daardoor beschikt Compper nu over zes spitsen voor één of twee posities. Enkelen zullen dus nog mogen vertrekken en voor één speler is een oplossing gevonden. Het Nieuwsblad meldt dat Gerard Vandeplas op vertrekken staat en onze redactie kreeg dat ook bevestigd.
Huur met optie voor Dender
De 20-jarige aanvaller debuteerde al in 2023 in de hoofdmacht onder Mark van Bommel, maar pas vorig seizoen leek hij helemaal door te breken. Vandeplas was zelfs een tijdje basisspeler en liet ook mooie dingen zien. Al ogen zijn statistieken wel nog mager, want in 31 wedstrijden kon hij nog niet scoren en gaf hij slechts één assist.
Na een invalbeurt op de openingsspeeldag viel Vandeplas de laatste twee weken naast de selectie en nu gaat hij in 1B op zoek naar speelminuten. Hij trekt op huurbasis naar Dender, dat na de degradatie meteen weer wil promoveren. De Kadavers zouden ook een aankoopoptie bedingen.
Gerard #Vandeplas (#Antwerp), zoals @david_vdb aanhaalt, inderdaad op weg naar #Dender. Huurdeal met optie.
— Claudio Reulens 💻⚽ (@CReulens) August 27, 2026
Jannick Lanckriet