RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach Jérémy Taravel dan enkele wijzigingen zal doorvoeren in zijn basisploeg. Één speler dreigt zelfs definitief naast de basiself te vallen.
Na de korte opflakkering in de eerste weken met Taravel als hoofdcoach, zit de mot er weer in bij de gevallen recordkampioen. De reguliere competitie werd afgesloten met twee opeenvolgende nederlagen. En maandag werd dus ook verloren op Club, waarbij vooral de eerste helft ronduit dramatisch was.
Indien RSCA alsnog uitzicht wil behouden op de vierde plaats, zal men dus zo snel mogelijk de rug moeten rechten. Bovendien is het stilaan nodig om opnieuw vertrouwen beginnen te tanken met oog op de bekerfinale. De verwachting is dan ook dat Taravel zal ingrijpen met zijn basisploeg.
LEES OOK: 'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'
Grote terugkeer KanaVoorin bijvoorbeeld, lijkt Adriano Bertaccini de tol te betalen na zijn dramatische optreden in Brugge. Ook Killian Sardella wordt mogelijk geslachtofferd na zijn wanprestatie. En in het centrum van de verdediging lijkt Marco Kana helemaal klaar om zijn rentree te maken in de basiself.
De revelatie van de eerste seizoensmaanden is weer helemaal hersteld na zijn blessure. Volgens SudPresse zal Kana dan ook opnieuw een vaste waarde worden in het centrum van de defensie tot minstens eind dit seizoen. Op voorwaarde dat zijn frêle lichaam het dit keer vol houdt.
Hey betaalt gelag
Het Waalse medium verwacht dat Kana samen het hart van de defensie zal vormen met Moussa Diarra. En dat betekent slecht nieuws voor Lucas Hey. Behoudens blessures en schorsingen zal de Deen tot eind dit seizoen vrede moeten nemen met een plek op de bank. Wat er komende zomer zal gebeuren is voorlopig koffiedik kijken. Maar het begint er meer en meer op te lijken dat zijn verhaal aflopend is.
Kobe K