TRANSFERUURTJE: 'Mega-voorstel Mertens, Anderlecht wil jackpot'

365
TRANSFERUURTJE: 'Mega-voorstel Mertens, Anderlecht wil jackpot'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Er lijkt dan toch één en ander te bewegen rond Noa Lang. De Nederlandse aanvaller wenste bij Club Brugge niet te starten in de basis tegen Zulte Waregem, naar verluidt omdat hij dichtbij een transfer staat. Het Nieuwsblad heeft weet van sluimerende interesse uit Engeland en Italië. Voorlopig nog zonder toereikend bod weliswaar, maar achter de schermen zou er hard gewerkt worden om een doorbraak af te dwingen.



RSC Anderlecht is niet bereid om Sergio Gomez en Francis Amuzu zomaar te laten gaan. De Spanjaard geniet concrete interesse van Manchester City, dat de onderhandelingen inmiddels al zou hebben opgestart. Maar volgens SudPresse mag Gomez niet weg voor minder dan 15 miljoen euro. Het Franse OGC Nice lijkt dan weer van plan om door te drukken voor Amuzu. Ook in zijn geval verlangt Anderlecht een behoorlijke som. De 8 miljoen euro die eerder circuleerde zal minstens geëvenaard moeten worden.



Adnan Januzaj werd in de voorbije dagen gelinkt aan een overgang naar Antwerp FC. Maar volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is een transfer inmiddels weer van de baan. Het kamp-Januzaj zou aan enkele leidinggevende bij Antwerp hebben laten verstaan dat zijn komst niet langer aan de orde is. En bij Het Nieuwsblad ontkende men ook vanuit de Bosuil dat de flankspeler een optie is/was. Januzaj zal als transfervrije speler dus elders op zoek moeten naar een nieuwe uitdaging.



De kans wordt met de dag groter dat Cyriel Dessers deze zomer nog vertrekt bij KRC Genk. Het Italiaanse Cremonese is erg concreet. En dus kijkt Genk uiteraard uit naar nieuwe spitsen. Volgens Argentijnse bronnen staat Luis Vazquez hoog de verlanglijst. Onder meer TyC Sports meldt dat KRC goede papieren heeft om de aanvaller van Boca Juniors over te nemen. Ook Club Brugge toont interesse, maar Genk zou er beter voorstaan. Ondertussen zou Racing een bod van Cadiz op Theo Bongonda hebben geweigerd.



KVC Westerlo is bezig om de komst van Ibrahima Sy af te ronden. Dat is een negentienjarige verdedigende middenvelder uit Senegal die uitkomt voor Stoke City. Daar maakt hij deel uit van de U23 en een doorbraak in het eerste elftal zat er nog niet in. De Engelse club nam de speler, die nog tot medio 2023 onder contract ligt, twee jaar geleden transfervrij over van Stade Reims.

BUITENLAND
Het lijkt Galatasaray menens in de strijd om Dries Mertens. Zo maakte transferautoriteit Gianluca Di Marzio de vermeende details van hun voorstel bekend. Galatasaray zou hem een netto-jaarsalaris van 4 miljoen euro aanbieden. Daar komen nog een aantal bonussen en heel wat andere voordelen bovenop. Zo wordt voor hem een woonst voorzien en krijgt hij een eigen chauffeur ter beschikking. Nog een opvallende extra: in het contract zouden een 30-tal vliegtickets van Turkish Airlines naar Brussel of Napels worden opgenomen.



Christian Benteke heeft voor een verrassende transfer gezorgd. Zo gaat de aanvaller aan de slag in de Noord-Amerikaanse MLS, meer bepaald bij het DC United van coach Wayne Rooney. De Rode Duivel wordt de best betaalde speler ooit bij de Amerikaanse club, waar hij voor 2,5 jaar tekende. Benteke moest Crystal Palace verlaten, waar hij nog hoogstens invaller zou zijn.



Chelsea heeft nu ook de komst van Marc Cucurella aangekondigd. De Spaanse linksachter tekende een contract voor zes jaar. Verschillende bronnen melden dat de Blues een dikke 60 miljoen euro op tafel leggen om Brighton te overtuigen en dat die som met bonussen nog kan oplopen tot 75 miljoen. De transfer is overigens goed nieuws voor FC Barcelona. Zo krijgen de Catalanen vrij spel om Marcos Alonso weg te plukken bij Chelsea.



PSG verwelkomde tot op heden dus al enkele mooie zomertransfers, maar daar zal het niet bij blijven. Verschillende Franse media melden namelijk dat Christophe Galtier nog zeker drie nieuwe spelers wil halen naar de club. De nieuwe coach van de Parijzenaars zou namelijk niet tevreden zijn met de selectie die er vandaag staat.



Franse media melden dat Anderlecht en Club Brugge de situatie van Denis Bouanga op de voet volgen. De 27-jarige winger komt momenteel uit voor Saint-Étienne, dat afgelopen seizoen degradeerde uit de Ligue 1. Hij geniet tevens interesse vanuit Frankrijk en Duitsland, ook Rangers zou op de loer liggen. Die laatste club deed volgens Le 10 Sport zelfs al een toenaderingspoging, al zou de aanvaller nu toch voor de MLS kiezen.

LEES OOK: België verliest wéér groot talent: "Keuze is definitief"

Denkt u dat Lang deze zomer nog vertrekt bij Club Brugge?

Meest recent

Onthulling: 'Gesprekken Pocognoli met Rode Duivels'

Sebastien Pocognoli is de bondscoach van Schotland en speelt zaterdag om 15u tegen Slovenië ...

5
5
Club-spits Tresoldi doet monden openvallen in Duitsland

Nicolo Tresoldi ontplofte vorig seizoen volledig bij Club Brugge en dit seizoen is hij de ...

19
19
Brian Riemer (ex-Anderlecht) in oorlog met Deense spelers

Denemarken verloor met 3-2 van Noorwegen namens de Nations League. Bij de Denen staat een oude ...

34
34
Dodi Lukebakio deelt harde steek uit aan Rudi Garcia

Mark van Bommel is optimaal begonnen bij de Rode Duivels met een 0-2 zege tegen Italië. De ...

57
57
Rode Duivel voelt bui al hangen: basisplek verloren?

De Rode Duivels zijn goed gestart onder Mark van Bommel en dat is misschien nog een understatement. ...

77
77
Van Bommel: "Zij geraken niet klaar voor Frankrijk"

De Rode Duivels tankten vertrouwen tegen Italië door met 0-2 te winnen. Mark van Bommel was een ...

234
234
Via KV Kortrijk in de toekomst bij Chelsea?

Harrison Murray-Campbell heeft een opvallende overstap achter de rug. De jonge Engelsman wordt dit ...

13
13
'Anderlecht in de markt voor nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht houdt de prestaties van de Oostenrijkse aanvaller Muharem Husković bij. De 22-jarige ...

114
114
De Ketelaere doet straffe uitspraak na Belgische masterclass

Uiteraard blijft het opletten voor buitensporig enthousiasme, één zwaluw maakt de ...

208
208
"De minste Belg" - kranten zien dissonant bij sterke Duivels

De eerste wedstrijd sinds de WK-uitschakeling tegen Spanje, is uitgedraaid op een groot succes voor ...

382
382
Van Bommel beoordeelt debuut: drie Duivels genoemd

Het is Mark van Bommel gelukt om meteen indruk te maken tijdens zijn debuut als Belgisch bondscoach. ...

150
150
Lukaku clasht zwaar met Donnarumma: details relletje bekend

Mark van Bommel heeft een uitstekend start genomen als Belgisch bondscoach. Zijn ploeg ging ...

1096
1096
Kleedkamer was hem kotsbeu: Van Bommel gooit WK-ganger eruit

Mark van Bommel liet een WK-ganger thuis voor zijn eerste interlands. "Gewoon een keuze", zegt de ...

567
567
Europese pers op de banken: twee Duivels hemel in geprezen

De Rode Duivels hebben hun start onder bondscoach Mark van Bommel niet gemist. Na een dominant ...

678
678
Lammens maakt statement: "Spanje was niet leuk voor mij"

België wist met 0-2 te winnen op het veld van Italië. Senne Lammens stond onder de lat ...

112
112
Vandenbempt komt met straffe woorden over Verheyen

Vijftien jaar samenwerken en nog altijd moeiteloos naast elkaar zitten alsof ze nooit anders hebben ...

348
348
Godts schittert: "Dat heeft mij nog hongeriger gemaakt"

De Rode Duivels wonnen vanavond makkelijk met 0-2 van een dramatisch Italië. De Belgen waren ...

75
75
Rondje Nations League: Zidane wint bij debuut, Sikan scoort

Naast de match tussen België en Italië stonden er vanavond nog een aantal matchen op het ...

94
94
Dominante Rode Duivels zetten zwak Italië simpel opzij

De eerste partij van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels ligt achter de rug. De ...

141
141
Verheyen ziet Duivelse smaakmaker: "Opvallende figuur"

De Rode Duivels staan 0-1 voor tegen Italië. Mika Godts scoorde het enige doelpunt en de ...

99
99
Grote uitblinker bij Rode Duivels: "Lijkt op Totti"

De Rode Duivels hebben hun eerste 45 minuten tegen Italië afgerond. De troepen van Mark van ...

173
173
België verliest wéér groot talent: "Keuze is definitief"

De Belgische nationale ploeg hoeft niet langer te hopen op Emile Doucouré. De 18-jarige ...

365
365
'Kompany droomt van knaltransfer bij FC Barcelona'

Bayern München houdt de ontwikkelingen rond Dani Olmo nauwlettend in de gaten. De Duitse ...

63
63
Coucke zorgt voor nieuwe schokgolf aan Belgische kust

Marc Coucke blijft verrassen met zijn zakelijke keuzes. De ondernemer zet opnieuw een opvallende ...

115
115
Van Bommel over basisdebutant: "Verwacht iets van hem"

De Rode Duivels spelen vanavond in Rome tegen Italië. Mark van Bommel hoopt dat zijn start goed ...

58
58

Meer sportnieuws