TRANSFERUURTJE: 'Mega-voorstel Mertens, Anderlecht wil jackpot'

door
TRANSFERUURTJE: 'Mega-voorstel Mertens, Anderlecht wil jackpot'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Er lijkt dan toch één en ander te bewegen rond Noa Lang. De Nederlandse aanvaller wenste bij Club Brugge niet te starten in de basis tegen Zulte Waregem, naar verluidt omdat hij dichtbij een transfer staat. Het Nieuwsblad heeft weet van sluimerende interesse uit Engeland en Italië. Voorlopig nog zonder toereikend bod weliswaar, maar achter de schermen zou er hard gewerkt worden om een doorbraak af te dwingen.



RSC Anderlecht is niet bereid om Sergio Gomez en Francis Amuzu zomaar te laten gaan. De Spanjaard geniet concrete interesse van Manchester City, dat de onderhandelingen inmiddels al zou hebben opgestart. Maar volgens SudPresse mag Gomez niet weg voor minder dan 15 miljoen euro. Het Franse OGC Nice lijkt dan weer van plan om door te drukken voor Amuzu. Ook in zijn geval verlangt Anderlecht een behoorlijke som. De 8 miljoen euro die eerder circuleerde zal minstens geëvenaard moeten worden.



Adnan Januzaj werd in de voorbije dagen gelinkt aan een overgang naar Antwerp FC. Maar volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is een transfer inmiddels weer van de baan. Het kamp-Januzaj zou aan enkele leidinggevende bij Antwerp hebben laten verstaan dat zijn komst niet langer aan de orde is. En bij Het Nieuwsblad ontkende men ook vanuit de Bosuil dat de flankspeler een optie is/was. Januzaj zal als transfervrije speler dus elders op zoek moeten naar een nieuwe uitdaging.



De kans wordt met de dag groter dat Cyriel Dessers deze zomer nog vertrekt bij KRC Genk. Het Italiaanse Cremonese is erg concreet. En dus kijkt Genk uiteraard uit naar nieuwe spitsen. Volgens Argentijnse bronnen staat Luis Vazquez hoog de verlanglijst. Onder meer TyC Sports meldt dat KRC goede papieren heeft om de aanvaller van Boca Juniors over te nemen. Ook Club Brugge toont interesse, maar Genk zou er beter voorstaan. Ondertussen zou Racing een bod van Cadiz op Theo Bongonda hebben geweigerd.



KVC Westerlo is bezig om de komst van Ibrahima Sy af te ronden. Dat is een negentienjarige verdedigende middenvelder uit Senegal die uitkomt voor Stoke City. Daar maakt hij deel uit van de U23 en een doorbraak in het eerste elftal zat er nog niet in. De Engelse club nam de speler, die nog tot medio 2023 onder contract ligt, twee jaar geleden transfervrij over van Stade Reims.

BUITENLAND
Het lijkt Galatasaray menens in de strijd om Dries Mertens. Zo maakte transferautoriteit Gianluca Di Marzio de vermeende details van hun voorstel bekend. Galatasaray zou hem een netto-jaarsalaris van 4 miljoen euro aanbieden. Daar komen nog een aantal bonussen en heel wat andere voordelen bovenop. Zo wordt voor hem een woonst voorzien en krijgt hij een eigen chauffeur ter beschikking. Nog een opvallende extra: in het contract zouden een 30-tal vliegtickets van Turkish Airlines naar Brussel of Napels worden opgenomen.



Christian Benteke heeft voor een verrassende transfer gezorgd. Zo gaat de aanvaller aan de slag in de Noord-Amerikaanse MLS, meer bepaald bij het DC United van coach Wayne Rooney. De Rode Duivel wordt de best betaalde speler ooit bij de Amerikaanse club, waar hij voor 2,5 jaar tekende. Benteke moest Crystal Palace verlaten, waar hij nog hoogstens invaller zou zijn.



Chelsea heeft nu ook de komst van Marc Cucurella aangekondigd. De Spaanse linksachter tekende een contract voor zes jaar. Verschillende bronnen melden dat de Blues een dikke 60 miljoen euro op tafel leggen om Brighton te overtuigen en dat die som met bonussen nog kan oplopen tot 75 miljoen. De transfer is overigens goed nieuws voor FC Barcelona. Zo krijgen de Catalanen vrij spel om Marcos Alonso weg te plukken bij Chelsea.



PSG verwelkomde tot op heden dus al enkele mooie zomertransfers, maar daar zal het niet bij blijven. Verschillende Franse media melden namelijk dat Christophe Galtier nog zeker drie nieuwe spelers wil halen naar de club. De nieuwe coach van de Parijzenaars zou namelijk niet tevreden zijn met de selectie die er vandaag staat.



Franse media melden dat Anderlecht en Club Brugge de situatie van Denis Bouanga op de voet volgen. De 27-jarige winger komt momenteel uit voor Saint-Étienne, dat afgelopen seizoen degradeerde uit de Ligue 1. Hij geniet tevens interesse vanuit Frankrijk en Duitsland, ook Rangers zou op de loer liggen. Die laatste club deed volgens Le 10 Sport zelfs al een toenaderingspoging, al zou de aanvaller nu toch voor de MLS kiezen.

LEES OOK: Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Denkt u dat Lang deze zomer nog vertrekt bij Club Brugge?

Meest recent

Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

1
1
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

67
67
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

20
20
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

38
38
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

106
106
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

138
138
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

53
53
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

48
48
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

180
180
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

445
445
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

121
121
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

95
95
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

414
414
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

117
117
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

143
143
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

153
153
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

234
234
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

71
71
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

361
361
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

87
87
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

251
251
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

318
318
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

148
148
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

340
340

Meer sportnieuws