TRANSFERUURTJE: 'Mega-voorstel Mertens, Anderlecht wil jackpot'

door
TRANSFERUURTJE: 'Mega-voorstel Mertens, Anderlecht wil jackpot'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Er lijkt dan toch één en ander te bewegen rond Noa Lang. De Nederlandse aanvaller wenste bij Club Brugge niet te starten in de basis tegen Zulte Waregem, naar verluidt omdat hij dichtbij een transfer staat. Het Nieuwsblad heeft weet van sluimerende interesse uit Engeland en Italië. Voorlopig nog zonder toereikend bod weliswaar, maar achter de schermen zou er hard gewerkt worden om een doorbraak af te dwingen.



RSC Anderlecht is niet bereid om Sergio Gomez en Francis Amuzu zomaar te laten gaan. De Spanjaard geniet concrete interesse van Manchester City, dat de onderhandelingen inmiddels al zou hebben opgestart. Maar volgens SudPresse mag Gomez niet weg voor minder dan 15 miljoen euro. Het Franse OGC Nice lijkt dan weer van plan om door te drukken voor Amuzu. Ook in zijn geval verlangt Anderlecht een behoorlijke som. De 8 miljoen euro die eerder circuleerde zal minstens geëvenaard moeten worden.



Adnan Januzaj werd in de voorbije dagen gelinkt aan een overgang naar Antwerp FC. Maar volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is een transfer inmiddels weer van de baan. Het kamp-Januzaj zou aan enkele leidinggevende bij Antwerp hebben laten verstaan dat zijn komst niet langer aan de orde is. En bij Het Nieuwsblad ontkende men ook vanuit de Bosuil dat de flankspeler een optie is/was. Januzaj zal als transfervrije speler dus elders op zoek moeten naar een nieuwe uitdaging.



De kans wordt met de dag groter dat Cyriel Dessers deze zomer nog vertrekt bij KRC Genk. Het Italiaanse Cremonese is erg concreet. En dus kijkt Genk uiteraard uit naar nieuwe spitsen. Volgens Argentijnse bronnen staat Luis Vazquez hoog de verlanglijst. Onder meer TyC Sports meldt dat KRC goede papieren heeft om de aanvaller van Boca Juniors over te nemen. Ook Club Brugge toont interesse, maar Genk zou er beter voorstaan. Ondertussen zou Racing een bod van Cadiz op Theo Bongonda hebben geweigerd.



KVC Westerlo is bezig om de komst van Ibrahima Sy af te ronden. Dat is een negentienjarige verdedigende middenvelder uit Senegal die uitkomt voor Stoke City. Daar maakt hij deel uit van de U23 en een doorbraak in het eerste elftal zat er nog niet in. De Engelse club nam de speler, die nog tot medio 2023 onder contract ligt, twee jaar geleden transfervrij over van Stade Reims.

BUITENLAND
Het lijkt Galatasaray menens in de strijd om Dries Mertens. Zo maakte transferautoriteit Gianluca Di Marzio de vermeende details van hun voorstel bekend. Galatasaray zou hem een netto-jaarsalaris van 4 miljoen euro aanbieden. Daar komen nog een aantal bonussen en heel wat andere voordelen bovenop. Zo wordt voor hem een woonst voorzien en krijgt hij een eigen chauffeur ter beschikking. Nog een opvallende extra: in het contract zouden een 30-tal vliegtickets van Turkish Airlines naar Brussel of Napels worden opgenomen.



Christian Benteke heeft voor een verrassende transfer gezorgd. Zo gaat de aanvaller aan de slag in de Noord-Amerikaanse MLS, meer bepaald bij het DC United van coach Wayne Rooney. De Rode Duivel wordt de best betaalde speler ooit bij de Amerikaanse club, waar hij voor 2,5 jaar tekende. Benteke moest Crystal Palace verlaten, waar hij nog hoogstens invaller zou zijn.



Chelsea heeft nu ook de komst van Marc Cucurella aangekondigd. De Spaanse linksachter tekende een contract voor zes jaar. Verschillende bronnen melden dat de Blues een dikke 60 miljoen euro op tafel leggen om Brighton te overtuigen en dat die som met bonussen nog kan oplopen tot 75 miljoen. De transfer is overigens goed nieuws voor FC Barcelona. Zo krijgen de Catalanen vrij spel om Marcos Alonso weg te plukken bij Chelsea.



PSG verwelkomde tot op heden dus al enkele mooie zomertransfers, maar daar zal het niet bij blijven. Verschillende Franse media melden namelijk dat Christophe Galtier nog zeker drie nieuwe spelers wil halen naar de club. De nieuwe coach van de Parijzenaars zou namelijk niet tevreden zijn met de selectie die er vandaag staat.



Franse media melden dat Anderlecht en Club Brugge de situatie van Denis Bouanga op de voet volgen. De 27-jarige winger komt momenteel uit voor Saint-Étienne, dat afgelopen seizoen degradeerde uit de Ligue 1. Hij geniet tevens interesse vanuit Frankrijk en Duitsland, ook Rangers zou op de loer liggen. Die laatste club deed volgens Le 10 Sport zelfs al een toenaderingspoging, al zou de aanvaller nu toch voor de MLS kiezen.

LEES OOK: KRC Genk krijgt stevige waarschuwing over nieuwe aanwinst

Denkt u dat Lang deze zomer nog vertrekt bij Club Brugge?

Meest recent

'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht moet snel een nieuwe hoofdcoach vinden na het ontslag van Besnik Hasi. Achter de schermen ...

525
525
'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

De strijd om het behoud belooft de komende weken nog spannend te worden. OH Leuven heeft nog werk ...

0
0
Brentford doet plannen met Furo uit de doeken

De wintermercato zit erop voor de Belgische clubs en die leverde enkele verrassende deals op. ...

28
28
Still kondigt veranderingen aan: "Dat zou dom zijn"

Bij Anderlecht staat er donderdag heel wat druk op de ketel, want na de zwakke resultaten van de ...

69
69
Opvallend: Club Luik zet na 2 dagen streep door transfer

Het slot van de mercato betekent voor veel clubs dat ze nog snel snel op zoek moeten naar ...

12
12
KV Mechelen zet Anderlecht en co een hak met contract

KV Mechelen is de voorbije weken weggezakt uit de top zes na een drie op vijftien, maar mag nog ...

81
81
'Verrassende transfer Frutos: dit wordt zijn nieuwe functie'

Nicolas Frutos staat op het punt om een opmerkelijke transfer te maken. Woensdag bevestigde La ...

93
93
KRC Genk krijgt stevige waarschuwing over nieuwe aanwinst

Bij KRC Genk beleefden ze uiteindelijk een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky en ...

150
150
'Club en Anderlecht grepen naast komst Guiagon'

Charleroi is bezig aan een zeer straffe reeks. Het is in de competitie opgeklommen naar de zesde ...

150
150
PSV-fan Van Gerwen breekt: Nieuw privédrama schokt

Michael van Gerwen staat bekend als een man die zelden mist. Op het dartbord is hij meedogenloos, ...

53
53
Go Ahead Eagles brengt verrassend Belgisch transfernieuws

Go Ahead Eagles was de voorbije jaren één van de revelaties in Nederland. Het wist ...

25
25
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

275
275
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

317
317
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

27
27
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

355
355
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

40
40
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

254
254
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

217
217
Tinder-match met Van Gucht krijgt hallucinante wending

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

37
37
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

75
75
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

26
26
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

488
488
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

176
176
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

210
210
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

84
84

Meer sportnieuws