TRANSFERUURTJE: 'Mega-voorstel Mertens, Anderlecht wil jackpot'

door
TRANSFERUURTJE: 'Mega-voorstel Mertens, Anderlecht wil jackpot'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Er lijkt dan toch één en ander te bewegen rond Noa Lang. De Nederlandse aanvaller wenste bij Club Brugge niet te starten in de basis tegen Zulte Waregem, naar verluidt omdat hij dichtbij een transfer staat. Het Nieuwsblad heeft weet van sluimerende interesse uit Engeland en Italië. Voorlopig nog zonder toereikend bod weliswaar, maar achter de schermen zou er hard gewerkt worden om een doorbraak af te dwingen.



RSC Anderlecht is niet bereid om Sergio Gomez en Francis Amuzu zomaar te laten gaan. De Spanjaard geniet concrete interesse van Manchester City, dat de onderhandelingen inmiddels al zou hebben opgestart. Maar volgens SudPresse mag Gomez niet weg voor minder dan 15 miljoen euro. Het Franse OGC Nice lijkt dan weer van plan om door te drukken voor Amuzu. Ook in zijn geval verlangt Anderlecht een behoorlijke som. De 8 miljoen euro die eerder circuleerde zal minstens geëvenaard moeten worden.



Adnan Januzaj werd in de voorbije dagen gelinkt aan een overgang naar Antwerp FC. Maar volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is een transfer inmiddels weer van de baan. Het kamp-Januzaj zou aan enkele leidinggevende bij Antwerp hebben laten verstaan dat zijn komst niet langer aan de orde is. En bij Het Nieuwsblad ontkende men ook vanuit de Bosuil dat de flankspeler een optie is/was. Januzaj zal als transfervrije speler dus elders op zoek moeten naar een nieuwe uitdaging.



De kans wordt met de dag groter dat Cyriel Dessers deze zomer nog vertrekt bij KRC Genk. Het Italiaanse Cremonese is erg concreet. En dus kijkt Genk uiteraard uit naar nieuwe spitsen. Volgens Argentijnse bronnen staat Luis Vazquez hoog de verlanglijst. Onder meer TyC Sports meldt dat KRC goede papieren heeft om de aanvaller van Boca Juniors over te nemen. Ook Club Brugge toont interesse, maar Genk zou er beter voorstaan. Ondertussen zou Racing een bod van Cadiz op Theo Bongonda hebben geweigerd.



KVC Westerlo is bezig om de komst van Ibrahima Sy af te ronden. Dat is een negentienjarige verdedigende middenvelder uit Senegal die uitkomt voor Stoke City. Daar maakt hij deel uit van de U23 en een doorbraak in het eerste elftal zat er nog niet in. De Engelse club nam de speler, die nog tot medio 2023 onder contract ligt, twee jaar geleden transfervrij over van Stade Reims.

BUITENLAND
Het lijkt Galatasaray menens in de strijd om Dries Mertens. Zo maakte transferautoriteit Gianluca Di Marzio de vermeende details van hun voorstel bekend. Galatasaray zou hem een netto-jaarsalaris van 4 miljoen euro aanbieden. Daar komen nog een aantal bonussen en heel wat andere voordelen bovenop. Zo wordt voor hem een woonst voorzien en krijgt hij een eigen chauffeur ter beschikking. Nog een opvallende extra: in het contract zouden een 30-tal vliegtickets van Turkish Airlines naar Brussel of Napels worden opgenomen.



Christian Benteke heeft voor een verrassende transfer gezorgd. Zo gaat de aanvaller aan de slag in de Noord-Amerikaanse MLS, meer bepaald bij het DC United van coach Wayne Rooney. De Rode Duivel wordt de best betaalde speler ooit bij de Amerikaanse club, waar hij voor 2,5 jaar tekende. Benteke moest Crystal Palace verlaten, waar hij nog hoogstens invaller zou zijn.



Chelsea heeft nu ook de komst van Marc Cucurella aangekondigd. De Spaanse linksachter tekende een contract voor zes jaar. Verschillende bronnen melden dat de Blues een dikke 60 miljoen euro op tafel leggen om Brighton te overtuigen en dat die som met bonussen nog kan oplopen tot 75 miljoen. De transfer is overigens goed nieuws voor FC Barcelona. Zo krijgen de Catalanen vrij spel om Marcos Alonso weg te plukken bij Chelsea.



PSG verwelkomde tot op heden dus al enkele mooie zomertransfers, maar daar zal het niet bij blijven. Verschillende Franse media melden namelijk dat Christophe Galtier nog zeker drie nieuwe spelers wil halen naar de club. De nieuwe coach van de Parijzenaars zou namelijk niet tevreden zijn met de selectie die er vandaag staat.



Franse media melden dat Anderlecht en Club Brugge de situatie van Denis Bouanga op de voet volgen. De 27-jarige winger komt momenteel uit voor Saint-Étienne, dat afgelopen seizoen degradeerde uit de Ligue 1. Hij geniet tevens interesse vanuit Frankrijk en Duitsland, ook Rangers zou op de loer liggen. Die laatste club deed volgens Le 10 Sport zelfs al een toenaderingspoging, al zou de aanvaller nu toch voor de MLS kiezen.

LEES OOK: Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Denkt u dat Lang deze zomer nog vertrekt bij Club Brugge?

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

52
52
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

237
237
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

139
139
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

370
370
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

167
167
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

107
107
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

490
490
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

79
79
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

285
285
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

266
266
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

544
544
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

808
808
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

872
872
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

353
353
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

47
47
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

303
303
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

655
655
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

358
358
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

375
375
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

176
176
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

260
260
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

368
368
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

734
734
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

220
220
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

413
413

Meer sportnieuws