TRANSFERUURTJE: 'Mega-voorstel Mertens, Anderlecht wil jackpot'

door
TRANSFERUURTJE: 'Mega-voorstel Mertens, Anderlecht wil jackpot'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Er lijkt dan toch één en ander te bewegen rond Noa Lang. De Nederlandse aanvaller wenste bij Club Brugge niet te starten in de basis tegen Zulte Waregem, naar verluidt omdat hij dichtbij een transfer staat. Het Nieuwsblad heeft weet van sluimerende interesse uit Engeland en Italië. Voorlopig nog zonder toereikend bod weliswaar, maar achter de schermen zou er hard gewerkt worden om een doorbraak af te dwingen.



RSC Anderlecht is niet bereid om Sergio Gomez en Francis Amuzu zomaar te laten gaan. De Spanjaard geniet concrete interesse van Manchester City, dat de onderhandelingen inmiddels al zou hebben opgestart. Maar volgens SudPresse mag Gomez niet weg voor minder dan 15 miljoen euro. Het Franse OGC Nice lijkt dan weer van plan om door te drukken voor Amuzu. Ook in zijn geval verlangt Anderlecht een behoorlijke som. De 8 miljoen euro die eerder circuleerde zal minstens geëvenaard moeten worden.



Adnan Januzaj werd in de voorbije dagen gelinkt aan een overgang naar Antwerp FC. Maar volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is een transfer inmiddels weer van de baan. Het kamp-Januzaj zou aan enkele leidinggevende bij Antwerp hebben laten verstaan dat zijn komst niet langer aan de orde is. En bij Het Nieuwsblad ontkende men ook vanuit de Bosuil dat de flankspeler een optie is/was. Januzaj zal als transfervrije speler dus elders op zoek moeten naar een nieuwe uitdaging.



De kans wordt met de dag groter dat Cyriel Dessers deze zomer nog vertrekt bij KRC Genk. Het Italiaanse Cremonese is erg concreet. En dus kijkt Genk uiteraard uit naar nieuwe spitsen. Volgens Argentijnse bronnen staat Luis Vazquez hoog de verlanglijst. Onder meer TyC Sports meldt dat KRC goede papieren heeft om de aanvaller van Boca Juniors over te nemen. Ook Club Brugge toont interesse, maar Genk zou er beter voorstaan. Ondertussen zou Racing een bod van Cadiz op Theo Bongonda hebben geweigerd.



KVC Westerlo is bezig om de komst van Ibrahima Sy af te ronden. Dat is een negentienjarige verdedigende middenvelder uit Senegal die uitkomt voor Stoke City. Daar maakt hij deel uit van de U23 en een doorbraak in het eerste elftal zat er nog niet in. De Engelse club nam de speler, die nog tot medio 2023 onder contract ligt, twee jaar geleden transfervrij over van Stade Reims.

BUITENLAND
Het lijkt Galatasaray menens in de strijd om Dries Mertens. Zo maakte transferautoriteit Gianluca Di Marzio de vermeende details van hun voorstel bekend. Galatasaray zou hem een netto-jaarsalaris van 4 miljoen euro aanbieden. Daar komen nog een aantal bonussen en heel wat andere voordelen bovenop. Zo wordt voor hem een woonst voorzien en krijgt hij een eigen chauffeur ter beschikking. Nog een opvallende extra: in het contract zouden een 30-tal vliegtickets van Turkish Airlines naar Brussel of Napels worden opgenomen.



Christian Benteke heeft voor een verrassende transfer gezorgd. Zo gaat de aanvaller aan de slag in de Noord-Amerikaanse MLS, meer bepaald bij het DC United van coach Wayne Rooney. De Rode Duivel wordt de best betaalde speler ooit bij de Amerikaanse club, waar hij voor 2,5 jaar tekende. Benteke moest Crystal Palace verlaten, waar hij nog hoogstens invaller zou zijn.



Chelsea heeft nu ook de komst van Marc Cucurella aangekondigd. De Spaanse linksachter tekende een contract voor zes jaar. Verschillende bronnen melden dat de Blues een dikke 60 miljoen euro op tafel leggen om Brighton te overtuigen en dat die som met bonussen nog kan oplopen tot 75 miljoen. De transfer is overigens goed nieuws voor FC Barcelona. Zo krijgen de Catalanen vrij spel om Marcos Alonso weg te plukken bij Chelsea.



PSG verwelkomde tot op heden dus al enkele mooie zomertransfers, maar daar zal het niet bij blijven. Verschillende Franse media melden namelijk dat Christophe Galtier nog zeker drie nieuwe spelers wil halen naar de club. De nieuwe coach van de Parijzenaars zou namelijk niet tevreden zijn met de selectie die er vandaag staat.



Franse media melden dat Anderlecht en Club Brugge de situatie van Denis Bouanga op de voet volgen. De 27-jarige winger komt momenteel uit voor Saint-Étienne, dat afgelopen seizoen degradeerde uit de Ligue 1. Hij geniet tevens interesse vanuit Frankrijk en Duitsland, ook Rangers zou op de loer liggen. Die laatste club deed volgens Le 10 Sport zelfs al een toenaderingspoging, al zou de aanvaller nu toch voor de MLS kiezen.

LEES OOK: Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

Denkt u dat Lang deze zomer nog vertrekt bij Club Brugge?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

6
6
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

103
103
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

74
74
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

6
6
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

132
132
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

70
70
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

35
35
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

66
66
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

57
57
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

262
262
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

173
173
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

177
177
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

182
182
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

107
107
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

270
270
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

307
307
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

840
840
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

51
51
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

344
344
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

76
76
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1245
1245
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

422
422
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

145
145
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

168
168
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

397
397

Meer sportnieuws