Anderlecht moet groot pijnpunt oplossen

door
Anderlecht moet groot pijnpunt oplossen

Het team van Peter Verbeke zat niet stil en RSC Anderlecht haalde al enkele nieuwe spelers. Opvallend: het gaat vooral om jonkies. Er is echter meer nodig om mee te spelen voor de landstitel.


Anderlecht haalde met Abdulrazak Ishaq en Nilson Angulo twee spelers in huis van 20 en 19 jaar en ook de 19-jarige Sebastiano Esposito is onderweg. Dat zijn zeer beloftevolle transfers en vorig jaar pakte dergelijke transfers met Sergio Gomez nog zeer goed uit. Paars-Wit heeft ondertussen een kern die inzake progressiemarge én potentiële financiële meerwaarde bijzonder interessant is. Toch ligt de lat dit jaar hoger.

Vincent Kompany voldeed vorig seizoen niet volgens het bestuur, waar ze niet tevreden waren met een derde plaats en een verloren bekerfinale. Dit jaar moet RSCA dus op zijn minst meespelen voor de titel, maar dan moet er ervaring bij. Lisandro Magallan en Christian Kouamé moeten vervangen worden. Niet zozeer vanwege hun voetballende kwaliteiten, maar omwille van hun leepheid en ervaring. De twee waren vorig seizoen belangrijk door op het veld vaak de strijd aan te gaan en ze maakten regelmatig foutjes om het spel te breken. Dergelijke types zijn ook nodig om succes te boeken, zeker in de fysiek veeleisende Jupiler Pro League.



TREBEL GROOT RISICO

Inzake ervaring heeft Anderlecht (voorlopig) een stap achteruit gezet. Of keert Adrien Trebel terug? Dat zou echter een vreemde zet zijn, aangezien Marco Kana, Majeed Ashimeru en Josh Cullen (blijft hij?) het vorig jaar goed deden. Kristoffer Olsson moet ook bewijzen dat hij geen floptransfer is. De dure Trebel is inzake profiel vooral een concurrent voor Ashimeru. RSCA screent zijn spelers ook op hun blessureverleden en enkele andere parameters, en Trebel is in dat opzicht een grote risicopatiënt. Sinds zijn transfer naar Anderlecht in januari 2018 lag hij al 348 dagen in de lappenmand en dan was de Fransman ook nog een hele tijd een speler die weinig fysieke belasting had wegens zijn vele maanden in de B-kern. Trebel is blessuregevoelig en na degelijke maanden in Zwitserland is dit misschien wel hét moment om van zijn monsterloon af te geraken.

Paars-Wit heeft met Hendrik Van Crombrugge, Michael Murillo (die mogelijk vertrekt), Wesley Hoedt, Josh Cullen, Kristoffer Olsson, Lior Refaelov en Benito Raman wel nog wat ervaring rondlopen, maar zij zijn duidelijk in de minderheid. Een tweetal ervaren pionnen extra die de kar kunnen trekken zou zeker welkom zijn, maar zijn daar de middelen voor? Het bestuur legde de lat op het veld hoger, dan zal dit ook naast het veld zo worden beoordeeld. De zomermercato is nog lang en in Brussel kan er in- en uitgaand nog het nodige gebeuren. De start was alvast veelbelovend. Wordt vervolgd.

LEES OOK: ‘Anderlecht duizelt: dribbelkoning op weg naar RSCA’

Moet RSCA meer ervaring halen?

Meest recent

‘Anderlecht duizelt: dribbelkoning op weg naar RSCA’

Anderlecht-fans voelen het meteen. RSCA kijkt naar een dribbelkoning en dat maakt iets los. Het ...

64
64
Barça heeft eerste aanwinst beet: Deco bevestigt deal

FC Barcelona prijkt voorlopig wel opnieuw aan de leiding in LaLiga, maar de voorbije maanden werd ...

10
10
'Union slaat weer toe: 5,5 miljoen voor tweede aanwinst'

Terwijl bij de meeste teams in de Jupiler Pro League de wintermercato nog echt van start moet gaan, ...

38
38
Hasi doet voorspelling over komst nieuwe spits

Anderlecht zal na een tegenvallende decembermaand uit een ander vaatje moeten tappen om in de tweede ...

119
119
AA Gent pakt uit: revelatie tekent bij tot 2030

Bij AA Gent bereiden ze zich momenteel in Spanje voor op de tweede seizoenshelft. Daarbij geeft Rik ...

53
53
"Zo word ik sneller dronken”: Messi onthult favoriete drankje

Lionel Messi staat bekend als het toonbeeld van rust en discipline, maar achter dat kalme imago ...

30
30
Club liet JPL-revelatie glippen: "Ze begrepen het niet"

Club Brugge zag de voorbije jaren al heel wat spelers uit de eigen jeugdopleiding doorbreken, ...

108
108
CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

In de Challenger Pro League lijkt de strijd om de twee rechtstreekse promotietickets al gestreden te ...

181
181
'Genk moet echt vrezen: deze club drukt door voor El Ouahdi'

Voor KRC Genk belooft het nog een hete transferwinter te worden. De Limburgers dreigen immers ...

277
277
Soap escaleert: Nainggolan maakt duidelijk transferstatement

Het lijkt erop dat we in de Challenger Pro League een heuse transfersoap gaan krijgen. Het ...

143
143
Arteta komt met straffe uitspraken over Trossard

Een halfjaar geleden leek het er nog op dat Leandro Trossard vrede zou moeten nemen met een rol in ...

81
81
'Antwerp haakt af: kampioenenspeler niét terug'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

359
359
Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

543
543
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

133
133
Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Romeo Vermant is de laatste weken goed bezig bij Club Brugge. De Belgische aanvaller vond regelmatig ...

152
152
KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

137
137
Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

115
115
Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Bij Anderlecht ligt er deze winter heel veel werk op de plank voor sportief directeur Olivier ...

235
235
'De Bruyne schokt met bliksemvertrek bij Napoli'

Kevin De Bruyne maakte vorige zomer toch een opvallende carrièremove nadat duidelijk werd dat ...

1884
1884
'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

473
473
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

320
320
'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

94
94
Anderlecht mag toptalent definitief van wenslijst schrappen

Het is bij Anderlecht voorlopig nog wachten op de eerste aanwinst van de winter. Het is wel de ...

80
80
Leye geeft verklaring voor verrassende job bij AA Gent

Bij AA Gent moesten ze vorige maand plotsklaps op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Club Brugge ...

136
136
'Radja Nainggolan maakt zeer pikante transfer'

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

396
396

Meer sportnieuws