Anderlecht moet groot pijnpunt oplossen

door
Anderlecht moet groot pijnpunt oplossen

Het team van Peter Verbeke zat niet stil en RSC Anderlecht haalde al enkele nieuwe spelers. Opvallend: het gaat vooral om jonkies. Er is echter meer nodig om mee te spelen voor de landstitel.


Anderlecht haalde met Abdulrazak Ishaq en Nilson Angulo twee spelers in huis van 20 en 19 jaar en ook de 19-jarige Sebastiano Esposito is onderweg. Dat zijn zeer beloftevolle transfers en vorig jaar pakte dergelijke transfers met Sergio Gomez nog zeer goed uit. Paars-Wit heeft ondertussen een kern die inzake progressiemarge én potentiële financiële meerwaarde bijzonder interessant is. Toch ligt de lat dit jaar hoger.

Vincent Kompany voldeed vorig seizoen niet volgens het bestuur, waar ze niet tevreden waren met een derde plaats en een verloren bekerfinale. Dit jaar moet RSCA dus op zijn minst meespelen voor de titel, maar dan moet er ervaring bij. Lisandro Magallan en Christian Kouamé moeten vervangen worden. Niet zozeer vanwege hun voetballende kwaliteiten, maar omwille van hun leepheid en ervaring. De twee waren vorig seizoen belangrijk door op het veld vaak de strijd aan te gaan en ze maakten regelmatig foutjes om het spel te breken. Dergelijke types zijn ook nodig om succes te boeken, zeker in de fysiek veeleisende Jupiler Pro League.



TREBEL GROOT RISICO

Inzake ervaring heeft Anderlecht (voorlopig) een stap achteruit gezet. Of keert Adrien Trebel terug? Dat zou echter een vreemde zet zijn, aangezien Marco Kana, Majeed Ashimeru en Josh Cullen (blijft hij?) het vorig jaar goed deden. Kristoffer Olsson moet ook bewijzen dat hij geen floptransfer is. De dure Trebel is inzake profiel vooral een concurrent voor Ashimeru. RSCA screent zijn spelers ook op hun blessureverleden en enkele andere parameters, en Trebel is in dat opzicht een grote risicopatiënt. Sinds zijn transfer naar Anderlecht in januari 2018 lag hij al 348 dagen in de lappenmand en dan was de Fransman ook nog een hele tijd een speler die weinig fysieke belasting had wegens zijn vele maanden in de B-kern. Trebel is blessuregevoelig en na degelijke maanden in Zwitserland is dit misschien wel hét moment om van zijn monsterloon af te geraken.

Paars-Wit heeft met Hendrik Van Crombrugge, Michael Murillo (die mogelijk vertrekt), Wesley Hoedt, Josh Cullen, Kristoffer Olsson, Lior Refaelov en Benito Raman wel nog wat ervaring rondlopen, maar zij zijn duidelijk in de minderheid. Een tweetal ervaren pionnen extra die de kar kunnen trekken zou zeker welkom zijn, maar zijn daar de middelen voor? Het bestuur legde de lat op het veld hoger, dan zal dit ook naast het veld zo worden beoordeeld. De zomermercato is nog lang en in Brussel kan er in- en uitgaand nog het nodige gebeuren. De start was alvast veelbelovend. Wordt vervolgd.

LEES OOK: WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Moet RSCA meer ervaring halen?

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

98
98
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

80
80
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

511
511
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

85
85
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

142
142
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

273
273
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

62
62
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

571
571
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

371
371
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

462
462
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

496
496
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

258
258
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1241
1241
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

361
361
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

380
380
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

146
146
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

321
321
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

195
195
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

83
83
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

88
88
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

851
851
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

165
165
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

533
533
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

127
127
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

582
582

Meer sportnieuws