Anderlecht moet groot pijnpunt oplossen

door
Anderlecht moet groot pijnpunt oplossen

Het team van Peter Verbeke zat niet stil en RSC Anderlecht haalde al enkele nieuwe spelers. Opvallend: het gaat vooral om jonkies. Er is echter meer nodig om mee te spelen voor de landstitel.


Anderlecht haalde met Abdulrazak Ishaq en Nilson Angulo twee spelers in huis van 20 en 19 jaar en ook de 19-jarige Sebastiano Esposito is onderweg. Dat zijn zeer beloftevolle transfers en vorig jaar pakte dergelijke transfers met Sergio Gomez nog zeer goed uit. Paars-Wit heeft ondertussen een kern die inzake progressiemarge én potentiële financiële meerwaarde bijzonder interessant is. Toch ligt de lat dit jaar hoger.

Vincent Kompany voldeed vorig seizoen niet volgens het bestuur, waar ze niet tevreden waren met een derde plaats en een verloren bekerfinale. Dit jaar moet RSCA dus op zijn minst meespelen voor de titel, maar dan moet er ervaring bij. Lisandro Magallan en Christian Kouamé moeten vervangen worden. Niet zozeer vanwege hun voetballende kwaliteiten, maar omwille van hun leepheid en ervaring. De twee waren vorig seizoen belangrijk door op het veld vaak de strijd aan te gaan en ze maakten regelmatig foutjes om het spel te breken. Dergelijke types zijn ook nodig om succes te boeken, zeker in de fysiek veeleisende Jupiler Pro League.



TREBEL GROOT RISICO

Inzake ervaring heeft Anderlecht (voorlopig) een stap achteruit gezet. Of keert Adrien Trebel terug? Dat zou echter een vreemde zet zijn, aangezien Marco Kana, Majeed Ashimeru en Josh Cullen (blijft hij?) het vorig jaar goed deden. Kristoffer Olsson moet ook bewijzen dat hij geen floptransfer is. De dure Trebel is inzake profiel vooral een concurrent voor Ashimeru. RSCA screent zijn spelers ook op hun blessureverleden en enkele andere parameters, en Trebel is in dat opzicht een grote risicopatiënt. Sinds zijn transfer naar Anderlecht in januari 2018 lag hij al 348 dagen in de lappenmand en dan was de Fransman ook nog een hele tijd een speler die weinig fysieke belasting had wegens zijn vele maanden in de B-kern. Trebel is blessuregevoelig en na degelijke maanden in Zwitserland is dit misschien wel hét moment om van zijn monsterloon af te geraken.

Paars-Wit heeft met Hendrik Van Crombrugge, Michael Murillo (die mogelijk vertrekt), Wesley Hoedt, Josh Cullen, Kristoffer Olsson, Lior Refaelov en Benito Raman wel nog wat ervaring rondlopen, maar zij zijn duidelijk in de minderheid. Een tweetal ervaren pionnen extra die de kar kunnen trekken zou zeker welkom zijn, maar zijn daar de middelen voor? Het bestuur legde de lat op het veld hoger, dan zal dit ook naast het veld zo worden beoordeeld. De zomermercato is nog lang en in Brussel kan er in- en uitgaand nog het nodige gebeuren. De start was alvast veelbelovend. Wordt vervolgd.

LEES OOK: ‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Moet RSCA meer ervaring halen?

Meest recent

Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

22
22
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

94
94
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

96
96
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

84
84
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

147
147
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

48
48
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

364
364
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

19
19
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

375
375
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

111
111
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

293
293
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

451
451
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

263
263
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

277
277
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

495
495
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

498
498
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

286
286
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

267
267
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

303
303
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

161
161
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

363
363
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

88
88
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

274
274
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

406
406
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

330
330

Meer sportnieuws