Genk ruikt verrassende miljoenendeal

door
Genk ruikt verrassende miljoenendeal

Hij kreeg de voorbije twee jaar een vrijgeleide op de linksachter bij KRC Genk, maar desondanks kon Gerardo Arteaga zich niet opwerpen tot een onbesproken basisspeler. Mexicaanse media omschreven hem als een topper. Dimitri de Condé betaalde 3,5 miljoen euro voor hem. Maar Arteaga loste die hooggespannen verwachtingen nog niet in. Nochtans bezit hij wel de juiste intrinsieke kwaliteiten om een doorslaggevende rol te spelen in de Cegeka Arena. En dat zijn verschillende buitenlandse clubs alvast ook niet ontgaan.


TOPPER IN MEXICO

De 23-jarige linksback voldoet op papier perfect aan de strenge aanwervingsvoorwaarden die KRC Genk zichzelf oplegt: een jong talent mét ervaring en een veelbelovend profiel met een ruime progressiemarge. Op een opflakkering na aan het eind van het vorige kalenderjaar, onderging Gerardo Arteaga daarna terug een serieuze dip. De Mexicaan speelde vorig seizoen precies wat met de handrem op, want vooral zijn offensieve meerwaarde - wat nochtans zijn uitgesproken sterkte was in zijn thuisland - is niet zoals die zou moeten zijn. Al heeft dat wel te maken omdat de onderlinge wisselwerking met Théo Bongonda niet optimaal verliep.



Gerardo Arteaga kenmerkte zich in Mexico namelijk als een complete full-back die tomeloos zijn linkerflank afdraafde. Hij stelde steeds het defensieve werk voorop, maar hij voorzag zijn ploegmaats van Santos Laguna ook van voldoende offensieve impulsen - als omgevormde flankaanvaller mocht dat overigens ook verwacht worden. Arteaga onderscheidde zich in de Mexicaanse MX Liga ook met zijn zuivere passing en heel wat opbouwend vermogen. Maar na twee jaar blijft men bij KRC Genk toch zwaar op hun honger zitten met Arteaga.

FITSTE SPELER VAN GENK

Al de veelbelovende zaken waarmee hij zich in de Mexicaanse competitie kon onderscheiden, bevestigde Arteaga nog niet helemaal in de Jupiler Pro League. De 23-jarige toonde wél al vlagen van zijn grote kunnen en dito capaciteiten, maar voorlopig kan hij het vereiste niveau (nog) niet op een duurzame wijze aanhouden. En dat ondanks het feit dat Arteaga vorig seizoen een vrijgeleide kreeg op de linksachter bij Genk. Zijn concurrent Simen Juklerod was quasi een gans seizoen onbeschikbaar door een blessure, waardoor Arteaga de noodgedwongen de enige beschikbare optie is op de linksachter.



Dat vertaalt zich in het enorme aantal speelminuten van Gerardo Arteaga vorig seizoen bij KRC Genk. Enkel Bryan Heynen (4.088) en Junya Ito (4.762) waren de veldspelers die meer minuten telden dan Gerardo Arteaga (3.944), maar zoals eerder gesteld: dat was eerder uit noodzaak. “Gelukkig is precies Arteaga de fitste speler in onze kern, onze kinesisten hebben hem nog nooit op tafel gehad”, zei John van den Brom eerder dit seizoen nog over de Mexicaan. Arteaga kreeg door de onbeschikbaarheid van zijn concurrent Simen Juklerod dus zelden of nooit een rustmoment, en ook dat moet uiteraard in rekening gebracht worden in zijn evaluatie.

6 GEÏNTERESSEERDE CLUBS

Het blijft echter een feit dat Gerardo Arteaga niet helemaal voldoet aan de verwachtingen en dat leverde hem dikwijls pakken kritiek op van de eigen achterban. In balbezit liet de linksachter van KRC Genk het bijvoorbeeld vaak afweten. Daarnaast blijft zijn moeilijk positiespel en beperkt tactisch meedenken nog steeds een groot probleem. Al is dat uiteraard niet gemakkelijk omdat de onderlinge samenwerking met Théo Bongonda ook niet perfect verliep. Arteaga was op het gebied van procentueel gewonnen duels en defensieve duels de op één na slechtst presterende linksachter van de Jupiler Pro League. Qua defensieve regelmaat was hij de vierde laatste.

Anderzijds bewees Gerardo Arteaga op het aanvallend gebied toch zijn steentje bij te dragen in de Genkse ploeg. Qua passing-zuiverheid en accuraatheid van de voorzetten was hij bijvoorbeeld de primus onder alle linksachters van de Jupiler Pro League. Met zijn versnellingen en aantal dribbels schaarde hij zich ook in de top vijf. Dat zijn interessante kwaliteiten die ook andere buitenlandse clubs niet zijn ontgaan. Arteaga speelde dan wel niet zijn beste seizoen ooit, hij had ook enkele geldige excuses in te roepen. De Mexicaan bezit toch bepaalde capaciteiten die een gedegen basis vormen om zich verder te laten ontplooien tot een betere versie van de speler die hij vandaag is.



Begin juni doken er namelijk opvallend veel buitenlandse clubs op die vermeende interesse tonen om Gerardo Arteaga over te nemen van KRC Genk. Die komen er voornamelijk uit Italië - met Atalanta, Fiorentina, AC Milan, en Spanje - met Valencia, Villarreal en Getafe. En ondanks zijn eerder wisselvallige prestaties hield zijn marktwaarde ook goed stand met een actuele waardering van 4 miljoen euro. Op die manier houdt Genk goede hoop om de investering van 3,5 miljoen euro volledig te recupereren en misschien zit er zelfs wat winst in.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Wat moet Genk doen?

Meest recent

De Bruyne verschaft update over terugkeer uit ziekenboeg

De kwalificatie voor het WK lijkt louter nog een formaliteit, want tegen Liechtenstein en Kazachstan ...

19
19
Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Komend weekend staan er in de Jupiler Pro League heel wat fraaie affiches op het programma. Intussen ...

83
83
'Antwerp verrast: voormalig doelwit Anderlecht op proef'

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat na de nederlaag tegen STVV is afgedaald tot de ...

87
87
Renard haalt gram: Anderlecht heeft goudhaantje beet

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen zit Besnik Hasi weer steviger in het zadel bij RSC ...

183
183
Peter Vandenbempt ontroert iedereen: "Zij is voor mij..."

Hij is al jaren de stem die zaterdagnamiddagen kleurt, het geweten van het Belgische voetbal. ...

68
68
Baro op oorlogspad: AA Gent legt bom onder Pro League

Sinds de Pro League in februari de hervorming goedkeurde is er reeds heel wat inkt gevloeid over het ...

437
437
'Genk & Union neus-aan-neus in jacht op goalgetter'

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. Met dank aan een doelpunt van Hyeon-gyu ...

173
173
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

57
57
Hayen hakt knoop door: opvallende wissel bij Club Brugge

Hoogspanning in Jan Breydel, waar woensdag FC Barcelona op bezoek komt. Na de pandoering tegen ...

400
400
'D-Day bij Antwerp: Gheysens beslist over ontslag Wils'

Ook tegen STVV ging Antwerp zondag kansloos met de billen bloot. Met een schamele 11 op 39 op het ...

196
196
Celine Van Ouytsel breekt stilzwijgen: "Een bastaard!"

Celine Van Ouytsel is zonder twijfel één van de knapste vrouwen van het land én ...

482
482
'Renard in overdrive: Anderlecht all-in voor toptalent'

Ondanks de deugddoende zege tegen KV Mechelen loert de crisis nog steeds om de hoek bij RSC ...

373
373
Foulon, Dean & D'Hondt: Lardot ontleedt speeldag 13

Afgelopen weekend stond speeldag 13 op het programma in de Jupiler Pro League. Naar goede gewoonte ...

288
288
Gert Verhulst vs Marc Coucke: Onverwachte clash zindert na

Gert Verhulst en Marc Coucke hoeven geen introductie meer. De ene bouwde met Studio 100 een ...

117
117
'Code rood bij Antwerp: Gheysens richting uitgang?'

De crisis is compleet met Antwerp, dat door de nederlaag tegen STVV naar de voorlaatste plek in het ...

820
820
Essevee bestolen tegen Union? Dit zegt het reglement

Zulte Waregem zag zaterdag tegen landskampioen Union een einde komen aan een fraaie reeks van zes ...

183
183
'De Bruyne slikt: is dít z’n vervanger in januari?’

Napoli verrast níet met een kopie van De Bruyne, maar met een plan dat het elftal in balans ...

131
131
Jonge Duivels openen WK met fikse domper tegen Argentinië

België opende op het WK U17 in Qatar zijn toernooi met een zware match tegen Argentinië. ...

131
131
Union SG op cruise control: onstopbare machine?

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. Een verdiende zege, al was de score wellicht wat ...

63
63
Degryse ziet 'kampioenenmaker' bij Anderlecht: "Kwaliteit"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen, maar er zijn zeker nog werkpunten. Het is echter logisch ...

649
649
KRC Genk met schitterende parel: “Lust voor het oog"

KRC Genk is inzake resultaten aan de beterhand. Een 11 op 15, al was het programma weliswaar ...

193
193
Enrique oordeelt over werk Kompany: "Alle lof, maar..."

Dinsdagavond staat dé kraker van de vierde speeldag in de Champions League op het programma. ...

169
169
Dean krijgt zware straf: bondsparket eist megaschorsing

AA Gent verloor afgelopen weekend kansloos met 4-0 van OH Leuven. Trainer en spelers maakten geen ...

697
697
'Transferbom Chelsea: waanzinnig bod van 120 miljoen'

Chelsea is een ploeg die ondergetekende niet meer echt serieus neemt. Spelers aan- en verkopen is ...

126
126
O'Loughlin doorbreekt stilte: verrast USG iedereen?

Union SG speelt morgenavond in Madrid tegen Atlético. Iedereen verwacht een nederlaag, maar ...

91
91

Meer sportnieuws