Na een teleurstellend seizoen gaat KRC Genk weer een drukke transferzomer tegemoet, vooral dan aan uitgaande zijde. De Limburgers zullen allicht afscheid nemen van verschillende spelers uit de huidige selectie. En ook een definitieve verkoop van Cyriel Dessers is allerminst uitgesloten.
De Belgische Nigeriaan wordt dit seizoen verhuurd aan Feyenoord. Hoewel hij daar geen vaste basisspeler is, scoorde Dessers wel al een pak cruciale doelpunten in Rotterdam. Met 8 goals in 10 Europese wedstrijden, had hij bijvoorbeeld een groot aandeel in het behalen van de halve finales in de Conference League. In de huurovereenkomst staat evenwel een afkoopsom van 4 miljoen euro. En Genk zou niet bereid zijn om af te wijken voor dat bedrag.
Voor Feyenoord leek die 4 miljoen lange tijd geen optie. Maar de Europese successen zorgen wel voor extra middelen. Bovendien gaan ook steeds meer geluiden op om de aankoop-clausule toch te lichten. "Feyenoord moet die vier miljoen euro voor Dessers gewoon betalen. Je betaalt voor Robert Bozenik (een geflopte Slowaakse spits van de Rotterdammers, red.) net zoveel geld. Waarom zou je dan Dessers niet overnemen?", stelt ex-trainer Rob Jacobs bij FC Rijnmond.
GEEN TOPSPITS
Ook volgens Sinclair Bischop, verslaggever van het lokale medium, doet de huidige nummer 3 uit de Eredivisie er goed aan om de afkoopsom neer te leggen. "Dessers hoort echt in de conference league thuis. De tegenstander heeft ontzag voor hem. Er zijn wel vaker spitsen geweest die eigenlijk geen topspits waren maar die gewoon perfect bij Feyenoord past."
Ook de supporters lijken overtuigd:
Uitvak deluxe! 😍 @CyrielDessers #slafey • #UECL pic.twitter.com/lSNMzzyrbZ
— Feyenoord Rotterdam (@Feyenoord) April 15, 2022
LEES OOK: KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur
Kobe K