Standard éíndelijk gered: "Nooit aan getwijfeld"

door
Standard éíndelijk gered:

Standard kan zich volledig gaan toeleggen op de doorstart onder het bewind van de nieuwe eigenaars. De Rouches hebben zich zondag immers definitief verzekerd van het behoud. Daarvoor hadden ze nog één puntje nodig, maar op bezoek bij KV Kortrijk gingen de Luikenaars ineens met de volle buit aan de haal.


De wedstrijd in het Guldensporenstadion werd er eentje om snel te vergeten. Zeker de eerst helft was van een zeer bedenkelijk niveau. Gelukkig kon de ingevallen Selim Amallah voor een zeldzaam lichtpuntje zorgen. Met een heerlijke lob tekende de Marokkaanse international voor de enige en dus winnende treffer. Eindelijk had Standard nog eens een reden tot vieren.

Al moet gezegd dat de Rouches bij momenten ook met de schrik vrij kwamen. "We zijn vandaag goed gestart, maar verdwenen daarna volledig uit de wedstrijd", analyseerde Gilles Dewaele bij Sporza het duel met zijn ex-club. "Kortrijk nam de bovenhand en we hadden het moeilijk. In de rust is er goed gesproken en dankzij de invallers hebben we het kunnen omdraaien."

NOOIT GETWIJFELD
Zo is Standard na een dramatisch seizoen dan toch verzekerd van het behoud. En dat terwijl er nog slechts twee speeldagen te gaan zijn. "We wisten dat we vandaag minstens een punt moesten pakken. Hier op Kortrijk is dat nooit evident, maar we hebben onze job gedaan. We hebben er nooit aan getwijfeld dat we het behoud zouden afdwingen, maar zolang het mathematisch niet zeker is, mag je niet op je lauweren rusten", aldus Dewaele.

LEES OOK: KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Standard moet vasthouden aan Luka Elsner als T1 ...

Meest recent

'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

16
16
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

29
29
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

51
51
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

16
16
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

505
505
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

21
21
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

31
31
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

210
210
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

92
92
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

140
140
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

193
193
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

45
45
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

191
191
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

333
333
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

785
785
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

147
147
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

43
43
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

400
400
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

107
107
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

577
577
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

645
645
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

445
445
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

67
67
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1120
1120
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

332
332

Meer sportnieuws