'Reden voor mislukken Sowah bij Club Brugge gekend'

door
'Reden voor mislukken Sowah bij Club Brugge gekend'

Club Brugge kan terugblikken op een zeer geslaagde wintermercato, nadat de transfers van de zomer bijna stuk voor stuk buisden. Het meest markante voorbeeld was Kamal Sowah. Club verbrak zijn transferrecord door maar liefst 9 miljoen euro neer te tellen om de Ghanees weg te kapen bij Leicester City, maar Sowah verzeilde snel op de bank en werd in januari alweer op huurbasis doorgestuurd naar AZ.


Ook in Nederland heeft de 22-jarige het echter moeilijk om zich door te zetten. Hij raakte tot dusver nog niet verder dan vijf invalbeurten, waarin hij in totaal 104 speelminuten verzamelden. Het is nog steeds wachten op een eerste basisplaats voor Sowah, die bij AZ terechtkwam in een elftal dat perfect draait en waar trainer Pascal Jansen dus weinig reden om te wisselen heeft.

Zijn makelaar weet ook waarom Sowah de hoge verwachtingen bij Club niet kon inlossen. "Tot dusver is dit seizoen geen geschenk geweest, want eigenlijk is Kamal helemaal geen winger. Club Brugge heeft hem als vleugelspeler gehaald 'om dan later op het middenveld terecht te komen', klonk het tijdens de contractonderhandelingen", stelt Peter Mills in Het Laatste Nieuws.

WINTERTRANSFERS
Sowah werd in de eerste helft van het seizoen doorgaans uitgespeeld op de rechterflank, maar kon daar zijn beste niveau niet halen. Volgend seizoen wil de recordaankoop zich wél gaan bewijzen bij Club, maar dat zal niet evident worden. Op de flanken zit Club nu wel zeer goed met de komst van Buchanan en Skov Olsen in januari, terwijl op het middenveld Sowah zou moeten gaan concurreren met vooral Vanaken en Rits.

LEES OOK: Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Zal Sowah nog slagen bij Club Brugge?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

58
58
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

2
2
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

38
38
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

42
42
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

128
128
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

138
138
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

125
125
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

194
194
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

192
192
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

45
45
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

261
261
‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

229
229
Anderlecht krijgt opvallend oordeel over spelerskern

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

165
165
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

228
228
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

124
124
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

458
458
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

143
143
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

98
98
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

181
181
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

289
289
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

194
194
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

261
261
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

438
438
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

255
255
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

283
283
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

643
643

Meer sportnieuws