Derde coach voor Beerschot: "Geen vergiftigd geschenk"

door
Derde coach voor Beerschot:

Beerschot staat nog altijd troosteloos laatste in de Jupiler Pro League met een achterstand van tien punten op de voorlaatste plaats. De Mannekes slagen er maar niet in om op te klimmen en dat leidde deze week tot het tweede trainersontslag van het seizoen. Na eerder al Peter Maes moest nu ook Javier Torrente ophoepelen, nadat de Argentijn in het drieluik tegen rechtstreekse concurrenten Seraing en Zulte Waregem en tegen KV Mechelen slechts één op negen pakte.


Beerschot is dus al aan zijn derde trainer van het seizoen toe. Assistent Greg Vanderidt neemt over tot het einde van de jaargang en maakt zo zijn debuut op het hoogste niveau. De 51-jarige was in september weggehaald bij amateurclub Rupel Boom om Torrente bij te staan, deels omdat hij vloeiend Spaans spreekt. Vijf maanden later komt hij zelf aan het roer.

"Zeker geen vergiftigd geschenk", zo noemt hij op de clubwebsite die kans. "maar ik zit hier ook niet direct met een glimlach tot achter m'n oren. Iedereen beseft hoe precair de situatie van Beerschot momenteel is en ziet ons al met meer dan anderhalf been in 1B. Maar toch zal ik proberen om gedurende de negen resterende wedstrijden nog een soort kentering te forceren. In het besef dat dit een moeilijke zaak wordt. Zo realistisch moeten we wel zijn. Deze kans als hoofdcoach komt uit de lucht gevallen maar samen met mijn trainersstaf gaan we er voluit voor."

DOORBRAAK
Vanderidt hoopt zich de komende weken te kunnen bewijzen om zo definitief door te breken in het profvoetbal. Zo noemt hij Marc Brys en Francky Dury als voorbeelden, want zij werkten zich vanuit de lagere reeksen zonder ervaring als profspeler op tot het hoogste niveau. Vanderidt beleeft zondag zijn vuurdoop met een wedstrijd tegen KV Kortrijk.

LEES OOK: Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Zal Beerschot zich onder hem herpakken?

Meest recent

‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

7
7
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

23
23
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

66
66
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

174
174
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

39
39
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

160
160
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

61
61
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

73
73
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

901
901
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

248
248
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

305
305
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

131
131
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

106
106
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

441
441
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

150
150
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

195
195
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

555
555
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

35
35
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

61
61
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

248
248
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

197
197
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

101
101
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

211
211
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

444
444
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

23
23

Meer sportnieuws