Gent haalt opgelucht adem na affaire-Mboyo

door
Gent haalt opgelucht adem na affaire-Mboyo

AA Gent pakte dinsdagmiddag uit met een groot statement op de eigen clubkanalen. Daarmee reageerden de Buffalo's op de kritiek van de supporters, die de club een gebrek aan transparantie en communicatie verwijdt. In het statement werden ook enkele heikele thema's aangehaald.


Zo reageerde Gent voor het eerst op de affaire rond Ilombé Mboyo. De spits, die inmiddels een uitgebreide gerechtelijk dossier heeft, kwam onlangs in opspraak nadat hij een vrouw met geweld had bejegend. Sindsdien kwam hij niet meer in actie. Er werd telkens geopperd dat dit een sportieve keuze was, maar blijkbaar was er toch meer aan de hand. Zo zou hoofdsponsor VDK zich hebben beklaagd bij het bestuur over de affaire.

Naar verluidt eiste VDK zelfs dat Mboyo niet meer zou spelen. Dat laatste kan de bank niet bevestigen, maar men geeft wel toe dat de situatie is aangekaart bij de clubleiding. "We waren helemaal niet opgezet met de feiten en drongen aan op een stellingname van de club", vertelt CEO Leen Van den Neste bij VRT Nws. "Dit bracht ons bovendien erg in verlegenheid, want zowel personeel als klanten als de Raad van Bestuur spraken ons erop aan. Wat daar gebeurd is, strookt niet met onze normen en waarden."

SPONSORING GAAT DOOR
Het duurde wel behoorlijk lang alvorens Gent een officieel standpunt innam. Maar bij VDK is men blij dat er club inmiddels toch gecommuniceerd heeft. De Buffalo's kunnen overigens opgelucht adem halen: zo hoeven ze niet te vrezen dat de sponsorovereenkomst wordt stopgezet. "Neen, helemaal niet. Volgend jaar zijn we 35 jaar sponsor van AA Gent, en als de omstandigheden het toelaten zullen we dat uitgebreid vieren", aldus Van den Neste.

LEES OOK: Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

Gent moet het contract van Mboyo ontbinden ...

Meest recent

'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

62
62
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

182
182
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

147
147
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

57
57
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

67
67
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

217
217
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

212
212
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

66
66
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

99
99
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

370
370
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

307
307
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

196
196
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

339
339
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

955
955
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

115
115
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

211
211
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

304
304
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

96
96
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

231
231
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

228
228
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

376
376
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

201
201
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

69
69
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

157
157
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

48
48

Meer sportnieuws