Miangue vernietigend voor ex-club Standard

door
Miangue vernietigend voor ex-club Standard

Cercle Brugge verloor vorig weekend thuis met 0-1 van KV Oostende. Voor die nederlaag had de Vereniging een erg knap parcours afgelegd, met zeges tegen onder meer RSC Anderlecht en Club Brugge.


Verschillende spelers van Groen-Zwart hebben zich dit seizoen al positief laten opmerken met uitstekende prestaties. Zo is er bijvoorbeeld Rabbi Matondo (21). De Welshman, die tot het einde van het seizoen gehuurd wordt van Schalke 04, heeft al menig JPL-defensie pijn gedaan met snelle dribbels en rushes. Zijn statistieken (6 goals, 1 assist) mogen gezien worden.

Een andere huurling die zich goed aangepast heeft, is Senna Miangue. De 24-jarige verdediger wordt tot het einde van dit seizoen gehuurd van Cagliari (met aankoopoptie). Hij scoorde de openingstreffer in de derbyzege tegen grote broer Club Brugge. Miangue legde in het verleden een atypisch parcours af. Als jonge snaak vertrok hij van Beerschot naar Internazionale. Daarna ging het naar Cagliari, Standard (huur), Eupen (huur) en nu dus Cercle. Aan zijn periode in Luik houdt de verdediger enkele mindere herinneringen over.

GEEN KANS

Zo geeft Miangue in een interview op de website van Cercle aan dat hij in de Vurige Stede tevergeefs wachtte op een kans. Hij noemt zijn passage er "rampzalig". "Voor een deel kwam het ook door mezelf. Daar doe ik niet flauw over en ik durf daar ook mijn eigen verantwoordelijkheid in op te nemen. Maar er zijn ook andere factoren die ervoor gezorgd hebben dat mijn verblijf bij Standard echt wel rampzalig was. Er waren wel periodes waarop ik zeker mijn kans verdiende, maar die kwam er nooit echt", klinkt het.

Er was nochtans interesse. "Er kwamen soms ook momenten waarop ik zou kunnen uitgeleend worden aan een Nederlands team om aan spelen toe te komen. Dat werd toen eerst geaccepteerd en dan weer tegengehouden. Het was werkelijk om moedeloos van te worden. Ik zat er helemaal door", aldus Miangue.

LEES OOK: Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Moet Cercle hem kopen?

Meest recent

Code rood voor Pro League: ultieme deadline bekend

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

13
13
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

74
74
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

503
503
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

100
100
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

53
53
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

49
49
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

37
37
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

627
627
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

266
266
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

107
107
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

428
428
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

141
141
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

212
212
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

191
191
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

157
157
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

104
104
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

111
111
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

122
122
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

71
71
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

322
322
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

88
88
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

154
154
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

155
155
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

546
546
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

383
383

Meer sportnieuws