'Xavi wil absoluut oude bekende Real Madrid'

door
'Xavi wil absoluut oude bekende Real Madrid'

FC Barcelona lijkt grootse plannen te hebben op de transfermarkt. Het tastte al zeer diep in de buidel om Ferran Torres weg te plukken bij Manchester City, maar daar zal het niet bij blijven. Er lijken nog enkele aanwinsten in de pijplijn te zitten en daarbij gaat Barça vooral de Spaanse toer op. Na Cesar Azpilicueta en José Gaya zouden ze immers nog een derde Spaanse international op hun lijstje gezet hebben.


Volgens AS dringt trainer Xavi in hoogsteigen persoon immers aan op de komst van niemand minder dan Alvaro Morata. Een transfer zou in Spanje voor de nodige deining zorgen, want de 29-jarige spits heeft natuurlijk een nadrukkelijk verleden bij aartsrivaal Real Madrid. Morata doorliep de jeugdopleiding bij de Koninklijke en speelde er ook twee periodes in het A-elftal, in de seizoenen 2013/14 en 2016/17.

Tegenwoordig komt Morata ook al voor de tweede keer in zijn carrière uit voor Juventus, dat het tegenwoordig financieel ook niet al te breed heeft. Van die situatie zou Barça willen profiteren. Alleen lijkt het niet evident te gaan worden om tot een deal voor Morata te komen, want dan zal er ook een akkoord gevonden moeten worden met Atletico Madrid. De Spaanse kampioen is nog altijd de moederclub van Morata en verhuurt hem met aankoopoptie aan Juve. De banden tussen die clubs zijn wel goed na de recente transfers van Luis Suarez en Antoine Griezmann.

CONTACT
De eerste contacten tussen Barça en Morata zouden alvast gelegd zijn, waarbij het Xavi zelf zou zijn die het initiatief genomen heeft. Er is echter nog een ander obstakel voor een transfer van de spits, die ook nog voor Chelsea uitkwam. Barça moet immers eerst nog enkele spelers verkopen en zijn loonmassa doen zakken vooraleer het de financiële ruimte heeft om Morata aan zijn selectie toe te voegen.

LEES OOK: Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

🚀

Zou Morata een aanwinst zijn voor Barça?

Meest recent

Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

3
3
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

19
19
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

28
28
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

285
285
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

34
34
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

53
53
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

194
194
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

119
119
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

43
43
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

148
148
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

151
151
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

191
191
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1196
1196
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

78
78
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

266
266
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

314
314
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

70
70
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

219
219
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

355
355
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

80
80
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

197
197
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

106
106
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

639
639
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

408
408
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

306
306

Meer sportnieuws