'Barça helemaal los: volgende aanwinst komt uit La Liga'

370 stemmen
'Barça helemaal los: volgende aanwinst komt uit La Liga'

FC Barcelona heeft op zowat alle vlakken een dramatisch 2021 achter de rug. Maar de Catalanen werken met vernieuwd vertrouwen naar de toekomst toe. Bovendien lijkt de club ergens een spaarpotje te hebben gevonden, zo toont Barça zich plots weer behoorlijk actief aan het transferfront.


Nadat de club eerder al het voetbalpensioen van Dani Alves met minstens een halfjaartje uitstelde, haalde ze deze week de tweede grote aanwinst van het Xavi-tijdperk binnen. Zo werd Ferran Torres definitief overgenomen van Manchester City. Barça zou daarvoor zo'n 55 miljoen euro betalen plus 10 miljoen euro aan variabelen. Gezien de financiële problemen wordt dat bedrag allicht in schijven verspreid. Daarnaast heeft FCB volgens clubwachter Gerard Romero ook een principe-akkoord met César Azpilicueta.

De 32-jarige Spanjaard zou na het seizoen transfervrij overkomen van Chelsea FC en moet meer ervaring aan de defensie bieden. Maar de transferhonger lijkt nog lang niet gestild. Zo zou Barça alweer werk maken van de volgende aanwinst. Zo meldt Mundo Deportivo dat de Catalanen bereid zijn om door te drukken voor de komst van José Gaya. De Spaanse international moet de opvolger van Jordi Alba worden op de linksbackpositie.

BUITENKANSJE
De 26-jarige Gaya verdedigt momenteel nog de kleuren van Valencia CF, waar hij regelmatig ook de aanvoerdersband draagt. Maar komende zomer gaat hij op Mestalla zijn laatste contractjaar in en de onderhandelingen omtrent een nieuw contract lopen niet bepaald vlot. Barcelona zou van die situatie gebruik willen maken. Zo hopen de Catalanen te kunnen toeslaan met zo'n 20 miljoen euro, weliswaar aangevuld met allerlei variabelen en premies. De transfer zou wel pas voor komende zomer zijn, maar kan deze winter al in grote lijnen onderhandeld worden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

Barça is volgend seizoen weer een titelkandidaat ...

Meest recent

Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

15
15
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

94
94
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

38
38
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

169
169
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

289
289
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

157
157
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

54
54
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

52
52
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

73
73
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

132
132
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

179
179
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

246
246
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

501
501
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

118
118
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

979
979
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

332
332
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

111
111
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

511
511
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

310
310
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

245
245
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

368
368
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

483
483
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

132
132
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

654
654
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

262
262

Meer sportnieuws