'Barça helemaal los: volgende aanwinst komt uit La Liga'

door
'Barça helemaal los: volgende aanwinst komt uit La Liga'

FC Barcelona heeft op zowat alle vlakken een dramatisch 2021 achter de rug. Maar de Catalanen werken met vernieuwd vertrouwen naar de toekomst toe. Bovendien lijkt de club ergens een spaarpotje te hebben gevonden, zo toont Barça zich plots weer behoorlijk actief aan het transferfront.


Nadat de club eerder al het voetbalpensioen van Dani Alves met minstens een halfjaartje uitstelde, haalde ze deze week de tweede grote aanwinst van het Xavi-tijdperk binnen. Zo werd Ferran Torres definitief overgenomen van Manchester City. Barça zou daarvoor zo'n 55 miljoen euro betalen plus 10 miljoen euro aan variabelen. Gezien de financiële problemen wordt dat bedrag allicht in schijven verspreid. Daarnaast heeft FCB volgens clubwachter Gerard Romero ook een principe-akkoord met César Azpilicueta.

De 32-jarige Spanjaard zou na het seizoen transfervrij overkomen van Chelsea FC en moet meer ervaring aan de defensie bieden. Maar de transferhonger lijkt nog lang niet gestild. Zo zou Barça alweer werk maken van de volgende aanwinst. Zo meldt Mundo Deportivo dat de Catalanen bereid zijn om door te drukken voor de komst van José Gaya. De Spaanse international moet de opvolger van Jordi Alba worden op de linksbackpositie.

BUITENKANSJE
De 26-jarige Gaya verdedigt momenteel nog de kleuren van Valencia CF, waar hij regelmatig ook de aanvoerdersband draagt. Maar komende zomer gaat hij op Mestalla zijn laatste contractjaar in en de onderhandelingen omtrent een nieuw contract lopen niet bepaald vlot. Barcelona zou van die situatie gebruik willen maken. Zo hopen de Catalanen te kunnen toeslaan met zo'n 20 miljoen euro, weliswaar aangevuld met allerlei variabelen en premies. De transfer zou wel pas voor komende zomer zijn, maar kan deze winter al in grote lijnen onderhandeld worden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

Barça is volgend seizoen weer een titelkandidaat ...

Meest recent

Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

16
16
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

167
167
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

70
70
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

550
550
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

133
133
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

549
549
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

57
57
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

133
133
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

199
199
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

72
72
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

172
172
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

514
514
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

69
69
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

33
33
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

31
31
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

199
199
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

256
256
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

528
528
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

199
199
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

168
168
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

148
148
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

95
95
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

83
83
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

406
406
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

63
63

Meer sportnieuws