'Barça helemaal los: volgende aanwinst komt uit La Liga'

door
'Barça helemaal los: volgende aanwinst komt uit La Liga'

FC Barcelona heeft op zowat alle vlakken een dramatisch 2021 achter de rug. Maar de Catalanen werken met vernieuwd vertrouwen naar de toekomst toe. Bovendien lijkt de club ergens een spaarpotje te hebben gevonden, zo toont Barça zich plots weer behoorlijk actief aan het transferfront.


Nadat de club eerder al het voetbalpensioen van Dani Alves met minstens een halfjaartje uitstelde, haalde ze deze week de tweede grote aanwinst van het Xavi-tijdperk binnen. Zo werd Ferran Torres definitief overgenomen van Manchester City. Barça zou daarvoor zo'n 55 miljoen euro betalen plus 10 miljoen euro aan variabelen. Gezien de financiële problemen wordt dat bedrag allicht in schijven verspreid. Daarnaast heeft FCB volgens clubwachter Gerard Romero ook een principe-akkoord met César Azpilicueta.

De 32-jarige Spanjaard zou na het seizoen transfervrij overkomen van Chelsea FC en moet meer ervaring aan de defensie bieden. Maar de transferhonger lijkt nog lang niet gestild. Zo zou Barça alweer werk maken van de volgende aanwinst. Zo meldt Mundo Deportivo dat de Catalanen bereid zijn om door te drukken voor de komst van José Gaya. De Spaanse international moet de opvolger van Jordi Alba worden op de linksbackpositie.

BUITENKANSJE
De 26-jarige Gaya verdedigt momenteel nog de kleuren van Valencia CF, waar hij regelmatig ook de aanvoerdersband draagt. Maar komende zomer gaat hij op Mestalla zijn laatste contractjaar in en de onderhandelingen omtrent een nieuw contract lopen niet bepaald vlot. Barcelona zou van die situatie gebruik willen maken. Zo hopen de Catalanen te kunnen toeslaan met zo'n 20 miljoen euro, weliswaar aangevuld met allerlei variabelen en premies. De transfer zou wel pas voor komende zomer zijn, maar kan deze winter al in grote lijnen onderhandeld worden.

LEES OOK: Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

Barça is volgend seizoen weer een titelkandidaat ...

Meest recent

'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

5
5
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

13
13
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

44
44
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

29
29
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

164
164
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

165
165
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

205
205
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

477
477
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

83
83
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

228
228
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

366
366
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

89
89
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

301
301
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

220
220
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

504
504
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

290
290
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

411
411
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

370
370
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

313
313
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

57
57
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

267
267
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

514
514
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

131
131
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

219
219
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

61
61

Meer sportnieuws