KRC Genk heeft een 2021 van twee uitersten achter de rug. In de voorbije maanden stapelden de sportieve tegenslagen zich namelijk op, met een zoveelste trainersontslag als gevolg. Maar in de eerste helft van het voorbije kalenderjaar waren de Limburgers net bijzonder succesvol.
Zo legde Genk beslag op de beker en werd het na een indrukwekkende campagne in de Champions' Play-Off zelfs nog tweede in de competitie. De algemene verwachting was dan ook dat Racing in de zomermercato enkele smaakmakers zou kwijtspelen. Maar uiteindelijk slaagde het bestuur erin om alle sterkhouders aan boord te houden. Zelfs 'Profvoetballer van het Jaar' Paul Onuachu bleef in de Cegeka Arena actief.
Nochtans waren er bepaalde afspraken gemaakt over het vertrek van de Nigeriaanse spits en had hij zelf ook de drang om een nieuwe stap te zetten. Maar uiteindelijk kwam er ondanks zijn straffe cijfers geen toereikend bod op tafel. "Eerlijk, na vorig seizoen had ik nooit gedacht dat ik nog in België zou spelen", geeft Onuachu toe in een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws. "Nu is het wél een extra drijfveer. Na die gemiste transfer heb ik één moeilijke week gehad, afgezien daarvan heb ik me uitstekend herpakt."
TRANSFER IN TOEKOMST
Maar Onuachu heeft wel degelijk de bedoeling om op termijn de stap naar een grotere competitie te zetten. Vandaar ook dat hij inmiddels van makelaar veranderde. Door zijn recente blessure lijkt een vertrek tijdens de wintermercato wel moeilijk te gaan worden. Toch wil hij die piste zeker niet op voorhand uitsluiten. "Er zijn dit keer geen afspraken gemaakt, maar als er een bod binnenkomt dat voor iedereen aantrekkelijk is gaan we zeker praten", klinkt het.
LEES OOK: Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena
Kobe K