TU: 'Premier League-transfer Origi, Xavi drukt wens door'

199 stemmen
TU: 'Premier League-transfer Origi, Xavi drukt wens door'

Binnen enkele dagen trekt de winterse transferperiode zich weer op gang. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en berichten over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


BELGIË
Het bestuur van AA Gent staat voor enkele belangrijke beslissingen. De contracten van Laurent Depoitre, Sinan Bolat en Roman Bezus lopen na dit seizoen immers af. Het drietal is nog steeds erg belangrijk voor de club, maar is inmiddels ook al de 30 jaar gepasseerd. Afwachten dus of de samenwerking wordt voort gezet. In ieder geval is er snel nood aan duidelijkheid. De huidige situatie zou onder meer op Bezus wegen. "We proberen hem op zijn gemak te stellen en hem duidelijk te maken dat zijn toekomst verzekerd is. En of het hier is, daar beslis ik niet alleen over", aldus coach Hein Vanhaezebrouck.


BUITENLAND

De kans bestaat dat Divock Origi in januari, al dan niet tijdelijk, vertrekt bij Liverpool FC. Zo meldt The Sunday Express dat West Ham United concrete belangstelling toont in de aanvaller. De verrassende nummer vijf in de Premier League wil na nieuwjaar volop strijden voor een Europees ticket en mikt daarom op aanvallende versterking. Journalist Pete O'Rourke beweert zelfs dat de Hammers momenteel een concreet bod voorbereiden op Origi.

Hoewel de middelen bij FC Barcelona beperkt blijven, is de club wel degelijk van plan om toe te slaan tijdens de wintermercato. Daarbij wordt in eerste instantie naar het aanvallend compartiment gekeken. Volgens Marca heeft coach Xavi Hernandez alvast twee namen met stip bovenaan zijn verlanglijst gezet: Ferran Torres en Edinson Cavani. Over die eerste moet wel nog een akkoord gevonden worden met Manchester City. Cavani zou dan weer voor een beperkt bedrag weg mogen bij Manchester United.

Erling Haaland maakt zich op om de stap naar de absolute top te zetten. Aan interesse alvast geen gebrek. Zo bevestigde sterke man Hans-Joachim Watzke bij BILD dat Real Madrid zich inmiddels aan het front heeft gemeld. "Overal waar ik kom heeft iedereen het over Haaland", vertelt de bestuurder van Borussia Dortmund. "De concrete belangstelling van Real Madrid kan ik bevestigen. Maar ik kan je zo nog 25 namen geven van clubs die belangstelling hebben."

Er doen al maanden geruchten de ronde over een vertrek van Kylian Mbappé naar Real Madrid. En de kans op een transfer wordt steeds groter. Zo lijkt een contractverlenging bij Paris Saint-Germain niet meer aan de orde. "Het is een gecompliceerde situatie. We zouden graag willen dat hij tot het einde van zijn carrière bij PSG blijft, maar we zijn ons ervan bewust dat we zijn beslissing moeten respecteren", laat sportief directeur Leonardo weten.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

Origi moet naar een club waar hij wekelijks kan spelen ...

Meest recent

De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

0
0
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

46
46
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

49
49
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

40
40
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

146
146
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

52
52
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

169
169
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

71
71
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

46
46
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

15
15
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

36
36
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

93
93
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

428
428
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

93
93
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

74
74
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

213
213
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

73
73
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

66
66
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

132
132
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

93
93
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

42
42
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

64
64
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

393
393
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

68
68
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

248
248

Meer sportnieuws