Bezorgde Veljkovic Anderlecht in 2017 de landstitel?

door
Bezorgde Veljkovic Anderlecht in 2017 de landstitel?

Anderlecht wacht inmiddels al meer dan vier jaar op een nieuwe prijs, want de laatste landstitel dateert inmiddels al van 2017. Maar die laatste titel kwam mogelijk op niet helemaal koosjere wijze tot stand. Dat suggereert althans Dejan Veljkovic, de gecontesteerde makelaar die als spijtoptant de spil vormt van het onderzoek in Operatie Zero.


In zijn boek 'De biecht van Dejan Veljkovic' impliceert de Serviër dat hij een rol gespeeld heeft in het behalen van die laatste titel. Dat gebeurde vlak voor de titelmatch tegen Club Brugge, waar Anderlecht niet mocht verliezen om kampioen te worden. Toenmalig Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck zou toen aan Veljkovic gevraagd hebben om contact op te nemen met Sebastien Delferière, de scheidsrechter die voor die topper aangeduid was en met wie Veljkovic goed bevriend was.

Veljkovic zou Delferière vervolgens uitgenodigd hebben voor een lunch, waarop de ref hem verzekerde dat Anderlecht niet zou verliezen. Zo geschiedde ook: de partij eindigde op 1-1 en Anderlecht was kampioen. Als beloning zou Sofiane Hanni, één van de spelers in de portefeuille van Veljkovic, een nieuw contract gekregen hebben. Het leverde de makelaar een commissie van 440.000 euro op, waarvan hij bijna de helft terugbetaalde aan Van Holsbeeck. Delferière kreeg voor zijn meewerking viptickets voor de Champions League-wedstrijden het volgende seizoen.

STAALHARD ONTKEND
In een reactie tegenover Het Nieuwsblad ontkennen zowel Van Holsbeeck als Delferière wel staalhard de feiten. "Herman Van Holsbeeck zou enkel hebben gezegd dat hij blij was met de aanstelling van Delferière omdat dat een sterke ref is die zich niet laat beïnvloeden door een thuispubliek. Iets dat mijn cliënt ook kan bijtreden. Hij kreeg algemeen bijval voor zijn sterke prestatie in die wedstrijd", klinkt het bij Jorgen Van Laer, de advocaat van Delferière.

LEES OOK: 'Transferbommetje dreigt rond Bart Verbruggen'

Geloof je het verhaal van Veljkovic?

Meest recent

‘KV Mechelen gaat hard: vervanger Schoofs is binnen’

KV Mechelen gaat hard op het slot van de zomermercato. Malinwa zag met Rob Schoofs een belangrijke ...

36
36
‘Garcia zwiert deze Duivel genadeloos in de vuilbak’

De Rode Duivels nemen het namens de WK-kwalificatiewedstrijden op tegen Kazachstan. Liechtenstein ...

151
151
'Twaalf clubs polsten bij KRC Genk: recorddeal in de maak'

Bij KRC Genk gaat Dimitri De Condé nog een miljoenendeal afronden. De Limburgers gaan een van ...

158
158
Comeback Tom Waes zwaar overschaduwd door vraagtekens

Tom Waes heeft zijn comeback op de Vlaamse televisie allerminst gemist. Eén van de ...

47
47
Belgische Eredivisie-smaakmaker gewild: "Veel telefoontjes"

Het kan soms snel gaan in het voetbal. Vraag dat maar aan Jari De Busser. De Belgische doelman deed ...

27
27
'Transferbommetje dreigt rond Bart Verbruggen'

RSC Anderlecht won de afgelopen jaren geen prijzen, maar wist wel heel wat spelers te laten ...

184
184
Garcia op ramkoers: blunder met Vanaken in de maak

Hans Vanaken bewees tegen Liechtenstein opnieuw zijn waarde: rust, inzicht en een natuurlijke klik ...

822
822
Volgende knaltransfer Club Brugge: "Bundesliga!"

Club Brugge is goed aan het seizoen begonnen door zich vooral te plaatsen voor de League Phase in de ...

527
527
Terugkeer naar het Lotto Park: Anderlecht in extase

RSC Anderlecht heeft een van de beste jeugdopleidingen van Europa. Een indrukwekkend lijstje dat ...

219
219
Genk misloopt monsterbedrag: deal op de valreep geklapt

Bij KRC Genk rinkelde de kassa weer stevig. Head of Football Dimitri De Condé verkocht al ...

322
322
Explosieve situatie Anderlecht: twee dossiers op kookpunt

RSC Anderlecht heeft geld nodig en zal de komende mercato’s moeten verkopen. Jan-Carlo Simic ...

338
338
'Garcia wisselt: deze elf aan de aftrap tegen Kazachstan'

De Rode Duivels spelen vandaag in het Lotto Park tegen Kazachstan. Rudi Garcia kondigde al aan dat ...

401
401
Pijnlijke klap: Anderlecht grijpt naast miljoenenregen

In een zoektocht naar geld moest RSC Anderlecht Kasper Dolberg verkopen. Sportief een enorm verlies, ...

516
516
'Carrasco krijgt alsnog zijn knaltransfer'

Bij de Rode Duivels is er deze maand opnieuw geen spoor van Yannick Carrasco. De flankaanvaller is ...

161
161
'Club Brugge krijgt nieuws over vertrek Nilsson'

Een dik jaar geleden legde Club Brugge nog 6,5 miljoen euro op tafel om Gustaf Nilsson weg te kapen ...

511
511
Eerste stunt in Croky Cup een feit: 2 profclubs sneuvelen

Er wordt dit weekend niet gevoetbald in de Challenger Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

308
308
Garcia stuurt Duivels stevige waarschuwing voor Kazachstan

Zondag moeten de Rode Duivels alweer aan de bak. Dan staat al hun vierde kwalificatiewedstrijd voor ...

92
92
'Standard wil nog transfervrije slag slaan'

Standard beleefde een opmerkelijke zomer. Met Marc Wilmots kwam er een nieuwe sportief directeur die ...

163
163
'Karetsas en Simic naar zelfde club: slag van 30 miljoen'

De zomermercato is nog niet eens helemaal voorbij, want in België en enkele andere landen mogen ...

712
712
'Plots toch witte rook: Antwerp slaat alsnog toe'

Antwerp ziet in het slot van de mercato de kassa plots nog stevig rinkelen. Senne Lammens werd al ...

708
708
Anderlecht-vertrekker gaat viraal met zeer pijnlijk moment

Dit weekend staat in het teken van interlandvoetbal en dus wordt er op het hoogste niveau niet ...

127
127
'Club Brugge mag last-minute-aanwinst vergeten'

Club Brugge leek zijn transferhuiswerk af te hebben, maar er beweegt de laatste dagen plots nog ...

495
495
'Besiktas gaat na njet Trossard voor Belgische sensatie'

In Turkije is de transfermarkt nog een tijdje open en daar willen ook de lokale topclubs van ...

117
117
Pijnlijke blunder: Tavolieri moet Anderlecht-bom inslikken

Het zijn nog maar eens woelige tijden bij Anderlecht. Vrijdag kwam bijvoorbeeld de bevestiging dat ...

902
902
Club Brugge verrast met opvallende coaching-switch

Club Brugge kreeg dit weekend nog te maken met een onverwacht vertrek. Het moest immers afscheid ...

500
500

Meer sportnieuws