5 Rode Duivels staan voor zomerse transfer

door
5 Rode Duivels staan voor zomerse transfer

We zijn inmiddels begin december, wat dan ook maakt dat we alweer vlak voor een nieuwe transferperiode staan. In januari opent de wintermercato immers voor een maand zijn deuren, waar het weer reikhalzend wordt uitkijken welke spelers er van club zullen veranderen.


Doorgaans vinden tijdens deze maand niet de allergrootste transfers plaats, dat is eerder iets voor de zomer. Al zeker wanneer spelers einde contract zijn, en dus gratis kunnen worden opgepikt bij hun huidige club. Dat is ook voor enkele Rode Duivels (momenteel) het geval, die straks geen toestemming nodig hebben van hun huidige werkgever om van club te veranderen.

Adnan Januzaj is de eerste naam op het lijstje. De flamboyante linkspoot toont al enkele jaren zijn kunnen bij het Spaanse Real Sociedad, die zijn contract graag zouden openbreken. De gesprekken zouden evenwel moeizaam verlopen, waardoor een zomertransfer zeker niet uit te sluiten valt. Niemand minder dan het FC Barcelona van nieuwbakken coach Xavi werd al in verband gebracht met de winger.

Uitgelezen kans voor Origi
Dat is eveneens het geval voor Divock Origi, al zou een transfer naar Camp Nou voor hem toch als een complete verrassing kunnen worden aanzien. In ieder geval zou Origi, die toch niet al te veel aan spelen toekomt Liverpool, een ploeg kunnen zoeken waar hij wél als volledig titularis wordt aanzien. Een uitgelezen kans dus, al is het maar de vraag of daar de prioriteit van de aanvaller ligt.

Ten slotte zijn ook Dries Mertens, Axel Witsel en Jason Denayer einde contract. Laatstgenoemde zien we nog wel verlengen bij Olympique Lyon, iets wat voor de twee andere genoemden een pak minder zeker is. Mertens komt toch op een zekere leeftijd met zijn straks 35 jaar, terwijl er ook onzekerheid heerst over de toekomst van Witsel bij Dortmund. Een transfer naar Juventus of Newcastle werd al geopperd.

LEES OOK: Hugo Cuypers en Lionel Messi stelen de show in MLS

Moet Witsel vertrekken bij Dortmund?

Meest recent

In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

6
6
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

74
74
'Met bonus van 13 miljoen: zomerse topaanwinst voor Club'

Terwijl Ivan Leko en zijn troepen volop strijden om het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

180
180
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

63
63
Miljoenenaankoop Genk in vergeetput: bliksemvertrek dreigt

KRC Genk boekte zaterdagavond een belangrijke overwinning op het veld van KVC Westerlo. Naast ...

156
156
Dankzij VAR en Roef: Gent en STVV blijven zegeloos in PO's

Na drie speeldagen blijven AA Gent en STVV nog steeds zonder overwinning achter in de Champions' ...

64
64
Eerste grote titelclash in JPL: "Dan zijn zíj́ de kampioen"

Zondagavond is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

436
436
Optater Anderlecht: Stroeykens krijgt zwaar eerste verdict

RSC Anderlecht wil zich in de Champions' Play-Offs verzekeren van een plek in de top vier, maar ...

174
174
Analist voorspelt: nieuwe Thiago-transfer bij Club?

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

344
344
Invloed Kompany: drastische beslissing Bayern-kleedkamer

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Duitse titelstrijd. Indien het Bayern München van ...

60
60
"Dramatisch" - pijnlijke 3 op 10 in basisploeg Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond opnieuw het maximum aan resultaat uit een mindere prestatie ...

168
168
Union of Club? "Voor hen is deze clash het belangrijkste"

De zenuwen in de Champions' Play-Offs staan zondagavond hooggespannen. Voor de eerste keer in deze ...

92
92
Ongeziene dominantie: Beveren pakt ook déze prijzen in CPL

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

195
195
Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Vincent Kompany is net 40 jaar geworden en nu al heeft hij als coach Europa weten te ...

60
60
Vanderbiest onthult schokkende details uit verleden

Fred Vanderbiest beleefde met KV Mechelen een moeilijke start van de Champions’ Play-Offs. Met ...

44
44
Gouden mogelijkheid bij Club Brugge: grijpt hij eindelijk zijn kans?

Bij Club Brugge heb je uiteraard zoals bij elke club dragende en dienende spelers. Eén van ...

194
194
TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

155
155
Euvrard streng voor Standard na winst in Waalse derby

Standard Luik won met 1-2 op het veld van Sporting Charleroi in de Waalse Derby. Een beladen ...

70
70
Mourinho weer naar grootmacht? Portugees reageert gevat

José Mourinho heeft al heel wat watertjes doorzwommen en de Portugees is één ...

61
61
Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Marc Coucke kende niet meteen zijn beste maanden. Op sportief vlak kende Anderlecht (andermaal) een ...

160
160
Lammens reageert na topper: twijfels over Rode Duivel

Manchester United won de belangrijke topper tegen Chelsea met 0-1. De uitploeg kwam een paar keer ...

176
176
Hugo Cuypers en Lionel Messi stelen de show in MLS

Afgelopen nacht werd er weer een speeldag afgewerkt in de Major League Soccer, de hoogste klasse van ...

55
55
Van Brederode haalt uit na Anderlecht: “Kleine kinderen!”

KV Mechelen kwam op voorsprong tegen RSC Anderlecht, maar uiteindelijk won Paars-Wit nog na een ...

335
335
Italië verwoest Kevin De Bruyne: “Toestand is ernstig”

Napoli zit in de hoek waar de klappen vallen. In eigen huis ging het met 0-2 onderuit tegen Lazio. ...

242
242
Saliba komt met héél bizarre uitspraak na zege

Bij RSC Anderlecht waren ze uiteraard zeer gelukkig met de volgende zege. Ze wonnen met 1-2 van KV ...

324
324

Meer sportnieuws