Clement brengt Izquierdo in grote problemen

door
Clement brengt Izquierdo in grote problemen

De verwachtingen rond José Izquierdo waren oorspronkelijk erg bescheiden, maar in de voorbije weken en maanden blijkt dat Philippe Clement daadwerkelijk rekent op de Colombiaanse aanvaller. Maar of dat werkelijk ook een goed idee is, dat is voer voor discussie. 


BACK-UP VOOR LANG EN DE KETELAERE

Philippe Clement hoopt dat Roberto Martinez in de eerstkomende interlandperiode spaarzaam zal omspringen met Hans Vanaken en Charles De Ketelaere. Vooral die laatste vertoont steeds sterkere signalen van vermoeidheid, waardoor een welgekomen rustperiode is aangewezen, eerder dan een tweeluik met de Rode Duivels tegen Estland (thuis) en Wales (uit). Ook Noa Lang zou trouwens deugd hebben van wat extra rust in plaats van interlands met Nederland tegen Montenegro (uit) en Noorwegen (thuis).



Maar zowel Charles De Ketelaere als Noa Lang staan zelf te springen om aan te sluiten bij hun nationale ploeg, waar ze zich individueel nog beter kunnen ontwikkelen. Om nóg beter te worden als voetballer. Om straks die langverwachte transfer te maken naar een Europese (sub)topper. Philippe Clement verklaarde vorige week dat het daarom belangrijk is dat hij José Izquierdo zo snel mogelijk op een hoger niveau krijgt. Maar da’s best wel een vreemde redenering van de coach van Club Brugge

TE HOGE VERWACHTINGEN

Vooreerst omdat José Izquierdo dit seizoen niet als een rechtstreekse transfer arriveerde bij Club Brugge. De West-Vlamingen meldden in hun officiële communicatie dat “José Izquierdo verder revalideert bij Club Brugge.” Dat was ook niet zo vreemd, want de 29-jarige speelde in de vorige twee seizoenen amper 13(!) minuten in het eerste elftal van zijn ex-club Brighton & Hove Albion. Dévy Rigaux, recruitment manager bij Club Brugge, sprak zelfs over “confronterende resultaten” bij zijn afgelegde medische tests in Westkapelle.

Maar de oorspronkelijk lage verwachtingen rond José Izquierdo kregen stelselmatig een serieuze boost. De Colombiaan werd bijvoorbeeld verrassend opgenomen in de officiële spelerslijst van de Champions League en Izquiderdo kreeg in de competitie zelfs vroeger dan verwacht speelgelegenheid van zijn coach. Op 15 oktober vierde de publiekslieveling zijn grote rentree middels een invalbeurt van 11 minuten tegen KV Kortrijk. Izquierdo pakte toen uit met een knappe dribbel waarmee hij twee Kortrijkzanen in één keer uitschakelde.





Die actie zorgde voor grote vreugde en jolijt op de tribunes van Jan Breydel, en dat deed alvast smaken naar meer. Desondanks temperde Philippe Clement de verwachtingen rond José Izquirdo, ondanks het feit dat de Colombiaan vroeger dan verwacht in actie kwam én opgenomen werd in de lijst voor de Champions League. Maar Clement verklaarde na de match tegen KV Kortrijk dat Izquierdo zijn vorm van weleer nog niet heeft teruggevonden. “Wél is hij iemand die iets extra kan bijbrengen op het einde van de wedstrijd.”

Drie weken geleden gunde Philippe Clement de Colombiaanse aanvaller zijn eerste basisplaats van het seizoen. Dat gebeurde in de bekerwedstrijd tegen Deinze, waarin José Izquierdo een doelpunt scoorde én een goede prestatie afleverde. Het wedstrijdritme en het vertrouwen van Izquierdo nam een positieve vlucht en dat bevestigde hij ook na de match. “Als je zo lang niet gespeeld hebt, is het logisch dat je dat voelt aan sommige bewegingen. Dat de fans snakken naar méér Izquierdo? Dat begrijp ik, zélf wil ik ook méér Izquierdo zien (lacht).”

DRAMATISCH TEGEN STANDARD

Gelet op zijn geboekte progressie in de voorbije weken, kreeg José Izquierdo van Philippe Clement vorig weekend een invalbeurt in de topmatch tegen Standard. Maar zijn prestatie tegen de Rouches was echter niet om naar huis te schrijven. Izquierdo kon geen enkele geslaagde center afleveren, lukte maar één op vier dribbels en verloor 7 van zijn 9 duels. Hij toonde snelheid en geen explosiviteit. De Colombiaan had duidelijk moeite om het juiste tempo te halen.

Dat is op zich geen verwijt naar José Izquierdo toe. De Colombiaan komt van héél ver en hij werkt keihard en professioneel aan zijn rehabilitatie als profvoetballer. De vraag kan echter gesteld worden waarom Philippe Clement het zo opportuun vond om Izquierdo in zo’n moeilijke match in te brengen. De aanvaller heeft vandaag – logisch uiteraard – namelijk nog niet het niveau waar een speler van Club Brugge aan moet beantwoorden – op enkele flitsen na tegen KV Kortrijk en Deinze. 



We kunnen de beslissing van Philippe Clement enerzijds wel begrijpen indien hij José Izquierdo hiermee een mentale boost wilde bezorgen. Maar anderzijds moeten de prestaties en resultaten steeds primeren bij zo’n ambitieuze club zoals Club Brugge. En dan zou het zondag wellicht beter geweest zijn om de jonge en beloftevolle Antonio Nusa voor het eerst te laten proeven van het grote werk. Zijn progressiemarge is immers veel groter dan die van Izquierdo.

De geluiden vanuit het Belfius Basecamp over de 16-jarige zijn alvast erg positief en met speelgelegenheid in het eerste elftal zou zijn ontwikkeling exponentieel kunnen toenemen. Maar op deze manier wordt Antonio Nusa toch flink geblokkeerd door José Izquierdo, die een veel moeilijker en complexer traject moet bewandelen bij Club Brugge. De Colombiaan zou er trouwens ook meer baat bij hebben om zich meer uit de schijnwerpers begeven en op die manier de druk van zijn rentree af te wenden. Maar dat is dus schijnbaar niet het plan van Philippe Clement.

Pakt Club Brugge dit seizoen de titel in de Jupiler Pro League? Verdien je inzet bijna dubbel terug!

LEES OOK: Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Moet Clement wachten om Izquierdo te brengen?

Meest recent

‘Belgische clubs gaan vol voor doelpuntenmachine’

De reguliere competitie in België is bijna gedaan en de Play-Offs komen eraan. Veel clubs zijn ...

8
8
Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Carlo Ancelotti heeft de selectie van de Braziliaanse nationale ploeg voor de komende ...

6
6
‘Enorm drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

12
12
Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Club Brugge kon zondagavond opgelucht ademhalen. Na de eerste onderzoeken werd geen zware blessure ...

157
157
Joos vernietigend voor VAR: "Stroompanne of goeie koffie"

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

93
93
De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

130
130
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

131
131
'Bliksemtransfer Tresoldi: Club Brugge vraagt forse som'

Nicolo Tresoldi scoort de laatste weken het ene doelpunt na het andere. Het zal voor Club Brugge dan ...

328
328
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

184
184
Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

134
134
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

68
68
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

141
141
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

194
194
Grootste titelkandidaten bekend: "Zij worden géén kampioen"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

426
426
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

299
299
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

116
116
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

190
190
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

644
644
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

342
342
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

466
466
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

300
300
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

126
126
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

808
808
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

634
634
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

386
386

Meer sportnieuws